Jooks on lahe EESKUJU #14 Viivika Liivaste

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis ilmub 2 x kuu jooksul, neljapäeviti. Postituse sari toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.
Eelmised EESKUJU sarja postitused leiad siit:
Jooks on lahe EESKUJU #1 Oksana Aasa
Jooks on lahe EESKUJU #2 Sille Kaljurand
Jooks on lahe EESKUJU #3 Imbi Luts
Jooks on lahe EESKUJU #4 Viljo Pettinen
Jooks on lahe EESKUJU #5 Liis Hein
Jooks on lahe EESKUJU #6 Kristi Roots
Jooks on lahe EESKUJU #7 Pille Kesküla
Jooks on lahe EESKUJU #8 Katrin Kruusamägi
Jooks on lahe EESKUJU #9 Reigo Peil
Jooks on lahe EESKUJU #10 Elisabett Kleinert
Jooks on lahe EESKUJU #11 Maire Vares
Jooks on lahe EESKUJU #12 Helina Ottson
Jooks on lahe EESKUJU #13 Pille Teller

Tänases postituses räägin Viivikaga, kes on peale Jooks on lahe väljakutsega liitumist avastanud pikad distantsid ja ära proovinud ka esimesed jooksuvõistlused. Viivika mahutab alati oma päevaplaanidesse ühe viie kilomeetrise kõnni-jooksuringi 😉

 

Nimi: Viivika Liivaste
Elukoht: Rakvere
Vanus: 44
Perekonnaseis: abielus
Lapsed: 20-aastane tütar
Amet: kaupluse juhataja
Meeldib: positiivsed inimesed, liikumine värskes õhus ja muidugi kassid
Ei meeldi: valetamine, petmine, varjamine, mannapuder ja piimasupp

Tütre gümnaasiumi lõpetamisel 2021

Millega Sa igapäevaselt tegeled?
Töötan vaibakaupluses AINULT ÜLE MINU VAIBA juba peaaegu 16 aastat ja teen seal absoluutselt kõike, laia profiiliga igiliikur. Töö on tihti ka jõusaali eest.

Kuidas leidsid tee Jooks on lahe väljakutseni?
Kõndimisega olen tegelenud juba aastaid, aga mingil momendil hakkas huvitama ka jooksmine ja googeldades jõudsin Jooks on lahe blogini, see juhtus ilmselt 2016. Sa rääkisid nii lihtsalt oma jooksuharjumustest ja elust. Sellest ajast saadik, Gätly oled mu Eeskuju nr 1. Väljakutse grupis olen ma alates 1.august 2019. Päris järjepidev pole suutnud küll olla, on tulnud pause sisse, aga ikka tagasi tulnud.

Gätly ja Viivika sünnipäevamatka lõpetamas

Mis olid esmamuljed, mõtted?

Esmased muljed olid kohe ainult positiivsed. Tundsin kohe, et siin on sellised omainimesed. Üksteise toetamine, lohutamine, tagant utsitamine. Grupist saab alati korraliku motivatsioonilaksu. Heas mõttes hullud on sattunud ühte õigesse gruppi.

Kuidas on Jooks on lahe kogukonnaga liitumine sinu senist elu mõjutanud?

Elu on muutunud huvitavamaks suheldes sama maailmavaatega inimestega. Ühised huvid liidavad inimesi. Mina olin kindel, et arvuti teel ei ole võimalik leida sõpru. Aga Jooks on lahe VÄLJAKUTSE  grupist olen leidnud palju sõpru ja tuttavaid, kellega on alati tore kohtuda ja aega veeta. Ilma selle kogukonnata ei kujutaks enam elu ettegi, see on üks osa minu elust.

Helinaga Narva Ööjooksu stardis

Kellele soovitaksid Sina eelkõige väljakutsega liituda?

Ei suuda originaalne olla, nii et vastan, et kõigile soovitan. Kes tahavad liikuda, aga samas tekib oht, et võivad teelt kõrvale kalduda, siis siit saab alati motivatsiooni, et edasi minna. Liigud küll üksi, aga samas nagu koos. Vaatad teiste postitusi, millal keegi liikunud on ja avastad, et oo, näe tema ja näe tema ka on samal ajal liikunud kui minagi kuskil teises Eesti paigas.

Võrdle ennast kolme aasta taguse ajaga, kas ja kui palju on seal erinevust? Mis need erinevused on?

Kaaluga on mul probleeme olnud juba 20 aastat, täielik jo-jo käib. Ka viimase kolme aasta sisse on jäänud langust, tõusu ja praegu on jälle languse periood. Liikumine aitab langusele kaasa, aga kui õigesti ei söö, siis ei aita ka maratoni jooksmine.

Võrreldes kolme aasta taguse ajaga on pikkade maade läbimine täitsa tavaline, 20 km ei ole mingi probleem, isegi järgmine päev pole seda jalgades tunda. Võhma on tekkinud juurde. Ka igasuguse ilmaga välja kõndima või jooksma minek tundub täitsa normaalne. Tulgu või pussnuge, ikka õue. Kolme aasta tagune mina vaataks praegust mind kui mitte eriti normaalset inimest. Praegu olen vähemalt teoorias tugev, praktikas tuleb sisse aeg-ajalt viperusi.

Väge täis Rakvere naised Gätly sünnipäevamatkal

Mis on need tegevused või hobid millega tegeled kõige meelsamini?

Põhiline tegevus on õues kõndimine või jooksmine. Kuna telefon on ka siis enamasti kaasas, siis meeldib mulle ilusaid ja huvitavaid momente jäädvustada. Tihti jäävad kassid piltide peale, mulle väga-väga meeldivad kassid, seda teavad vist juba paljud grupist.
Väga meeldib sõpradega matkaradadel loodust ja seltskonda nautida.
Ja üks tähtis tegevus veel: lugemine. Olen kõigelugeja, ei eelista kindlat žanri.

Talvine matk kambajõmmidega

Kuidas jagad oma aega pere, kodu, trenni vahel? Kas see on vahel ka väljakutsuv?

Tegelikult on see lihtne, väikseid lapsi pole kes nõuaksid tähelepanu. Praegu ongi aeg mõelda ka enda huvide peale. Olen oma trenni ära teinud väga erinevatel aegadel. Hommikul vara nelja-viie ajal, õhtul peale tööd. Ütleme siis nii, et nagu jumal juhatab. Mul on tulnud ka pause liikumistesse, aga seda pigem tervislikel põhjustel. Aga selle tunnikese päevas leian ikka, et vähemalt 5 km ära teha.

Milline näeb välja sinu tavaline päev? Kas see on planeeritud ja rutiinne või on seal spontaansust ja veidike kaost? 

Minu päev on suht tavaline. Tööpäevad on kõik küllaltki sarnased. Praegu on periood, kui kõnni- või jooksuringi teen peale tööd. Kas kohe töölt suurema, 5 km ringiga koju jalutades või töölt otse koju riideid vahetama ning siis välja kõndima või jooksma. Peale tööd on see tegevus eriti lõõgastav, saab pea üleliigsetest mõtetest tühjaks. Puhkepäevadel tuleb ette pikemaid liikumisi, kui on mõnus ilm, siis miks mitte. Mingi suur planeerija pole ma kunagi olnud, märkmiku ei ole, mõtteid ja plaane üles ei kirjuta.

Mis on Sinu kõige kreisim seiklus või julgustükk millega oled hakkama saanud?

Paljude jaoks see ilmselt mingi suur julgustükk pole, aga ma osalesin eelmisel aastal alles esimest korda elus reaalsel jooksuvõistlusel, augustis Rakvere Ööjooksul. Detsembris ka Narva Ööjooksul. Selles on „süüdi“ armas kambajõmm Helina Ottson, tema kutsus ja rääkis mu pehmeks. Selle grupi kambavaimul on uskumatu jõud. See aasta vähemalt loodan rohkematest võistlustest osa võtta, eks näis kuidas kujuneb.

Esimene jooksuvõistlus

Kas sul on hirme? Mis need on?
Hirm, et lähedastega võib midagi juhtuda. Kõrgust kardan ka.

Mida hindad elus kõige enam?
Hindan kõige rohkem oma pere, nende toetust ja armastust. Hea tervis on hindamatu väärtus.

Aitäh armas Viivika! Uute kohtumisteni!

———————————————————————

Kui soovid ka Jooks on lahe kogukonnaga liituda, siis liitu Facebookis Jooks on lahe VÄLJAKUTSE grupiga(LINK)

MAI VÄLJAKUTSEGA saad liitud siit(LINK)

Armas Jooks on lahe kogukonna liige!
Ka Sina saad teha ettepanekuid, kes võiks olla järgmine Jooks on lahe EESKUJU. Jaga minuga oma eeskuju! Inimest, kes just Sind inspireerib enim meie kogukonnast. Oma vastuse saad jätta vajutades SIIA

Shopping Cart