Jooks on lahe EESKUJU #2 Sille Kaljurand

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis ilmub 2 x kuu jooksul, neljapäeviti. Postituse sari toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast.  Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks. 


Tänases postituses räägin Sillega. Sille on üks pikaaegsemaid Jooks on lahe kogukonna liikmeid, ta liitus väljakutsega 2019 aasta augustis ja on regulaarselt kaasa teinud tänaseni.
Räägin Sillega spordist, liikumisest ja tema senistest hulljulgetest saavutustest.

Sille, meie teame Sind Jooks on lahe kogukonnast, kui väga pikaaegset ja aktiivset liikujat aga millega Sa igapäevaselt veel tegeled?
Töötan Rakvere waldorflasteaed “Kaur” õpetaja abina viimased 16 aastat. Ma naudin oma tööd kogu südamest. Mulle väga sobib 8-17 tööaeg, see annab mulle võimaluse võtta aega hobide jaoks ja veeta piisavalt aega ka oma lastega.
Ja mis on Sinu hobid lisaks igapäevasele liikumisele?
Mulle meeldib väga pildistada loodust! Tegelesin ka jalgpalliga 3 aastat aga hetkel tegin sellest korraks pausi.

Kas Sul on mõni rutiin või harjumus, mis see on?
Minu igapäevane harjumus on alustada või lõpetada päev liikumisega! Olen hommiku inimene ja mulle meeldib vara tõusta, sest siis jõuab ka päeva jooksul palju teha!
 

Sille oma perega

 
Kuidas ja millal Sa avastasid enda jaoks kõndimise, jooksmise?
2014 aasta septembris kutsuti mind liituma sarjaga “Rakvere liigub”, mis toimus iga esmasp kell 19.00 oktoobrist aprillini . Tegin selle kaasa ja aasta pärast kordasin. 2016, märts mõtlesin, et miks ainult esmaspäeviti? Prooviks iga päev! Ni hakkasingi iseseisvalt igapäevaselt liikuma. Ja oma esimese jooksu tegin 2014 aasta augustis Rakvere ööjooksul, selle distantsi läbisin kõnd-jooks vaheldumisi, sest puudus eelnev jooksukogemus ja treening. Sellest ajast osalengi regulaarselt Rakvere ööjooksudel . Jooksengi enamasti võistlustel. Igapäevaselt meeldib mulle rohkem kõndida.
Pajusi mudajooks 2017 aastal

 
Oleks väga põnev teada, mis on Sinu kõige kreisim seiklus või julgustükk millega oled hakkama saanud?
Minu kõige hulljulgem ettevõtmine oli JOKK ehk “Jookse Kuni Kukud”. Tegin selle kaasa 2020 aasta veebruaris. Ürituse eesmärk oli koguda kõnni-jooksukilomeetreid vastavalt kuupäeva numbrile- 1.veebruaril 1km, 2.veebruaril 2km jne… Kuu lõpp oli küll juba natuke raske aga tegin ära!
Selle aasta veebruaris läbisin 50 km Käsmust-Rakveresse. Tempo oli 5 min kõndi ja 5 min jooksu. Teeolud olid üsna karmid aga väga mõnus kulgemine oli. Järgmine päev ei suutnud küll ühtegi jooksusammu teha 😀
Lõpuks koju! 50km aastal 2021

Olen osalenud ka neljal korral Pajusi mudajooksul, igakord mõtlen hull peast!
 
Mis on Sinu kõige vingemad sportlikud saavutused?
Kõige enam tunnen uhkust poolmaratoni(21,1km) läbimise üle. Ma pole pikamaajooksja ja ma olen meeletult uhke iga pikema distanti läbimise üle!  Kindlasti tahaks kunagi proovida ka täispikka maratoni joosta.
 
Tundub, et Sul on koguaeg mõni põnev liikumis projekt käsil, mis Sind motiveerib? Kas vahel juhtub, et ka Sille väsib?
Ei ole olnud sellist tunnet 😀 Liikumine ongi minu väljahingamise hetk, aeg iseendale. Vaatan ajaliselt, kui on vähe aega siis teen kiire jooksuringi, kui rohkem aega, siis jalutan. Naudin igat hetke. Väsinuna või vastu tahtmist pole kunagi liikuma läinud.
Pajusi mudajooks 2020 aastal

Kas ja kuidas Sa puhkad?
Jalutamine ongi mu puhkus ;)Ma naudin jalgsi liikumist- töölt koju, lapsed trenni, trennist koju. Sellest on saanud minu väga loomulik igapäeva osa.
 
Sa oled Jooks on lahe väljakutses algusest peale kaasa teinud aga mis olid esimesed mõtted seoses väljakutsega? Ja miks otsustasid liituda?
Olin üsna liikuv juba enne väljakutsega liitumist aga mulle meeldivad erinevad motivatsioonigrupid. Nägin juulis 2019 Jooks on lahe Facebookis postitust, mis kutsus iga päev 5km kõndima või jooksma. Otsustasin, et löön ka järgmisel kuul kampa ja siin ma täna olen 🙂 Väga äge ja motiveeriv grupp!
 
Kuidas on väljakutsega liitumine Sinu elu mõjutanud? 
Jooks on lahe väljakutse on tekitanud lausa sõltuvuse ja olen saanud väljakutse Facebooki grupist ägedaid sõpru. Minu viimane puhkepäev liikumisest oli 10 juuli 2019.a. Liikumisest on saanud minu igapäeva osa. Grupi liikmetega on mitmeid hullusi tehtud ja see kamp ei löö millegi ees risti ette, alati tullakse ideedega kaasa ja tehakse mõte teoks!
Sille ja teised Jooks on lahe kogukonna liikmed

Kui Sa võrdled aega, mil Sa polnud sportlikult aktiivne ja tänast päeva, siis mis muutusi oled märganud?( kaalulangus, parem tervis,  parem uni, jne.)
Uni on tõesti paremaks läinud. Tervis on hea ja enesetunne on super. Vanemad küsivad just hommikuti, et kuidas ma nii positiivne hommikul vara olen?  Ütlen siis, et liikumine annab energiat ja hea tuju! 😉
Aitäh Sulle armas Sille!
Oled oma aktiivse elustiiliga suureks eeskujuks ja kindlasti leiavad siit paljud inspiratsiooni.
Armas Jooks on lahe kogukonna liige!
Ka Sina saad teha ettepanekuid, kes võiks olla järgmine Jooks on lahe EESKUJU. Jaga minuga oma eeskuju! Inimest, kes just Sind inspireerib enim meie kogukonnast. Oma vastuse saad jätta vajutades SIIA

Shopping Cart