Jooks on lahe EESKUJU #4 Viljo Pettinen

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis ilmub 2 x kuu jooksul, neljapäeviti. Postituse sari toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.

Tänases postituses räägin Viljoga. Väga mitmed teist tõid ühe eeskujuna välja just Viljo ja ta on tõesti oma järjepideva liikumisega suureks eeskujuks paljudele. November on ka meestekuu, seega oli praegune hetk väga sobiv Viljoga jutustamiseks.

Viljo, millega Sa igapäevaselt tegeled?
Varasemalt olen pikalt tegelenud fotograafiga. Pildistamist on aga viimasel ajal aina vähemaks jäänud ja nii mulle hetkel sobibiki. Nüüd juba 7 aastat tegutsen kinnisvaramaaklerina ja endiselt naudin seda tööd väga.

Milline on Sinu jaoks parim viis päeva alustada?
Kell 5:00 kuni 5:30 vahel äratus ja seejärel liikuma. Hommikusöök peale liikumist.

Kas oled koguaeg olnud sportlik?
Põhikoolis ja keskkoolis käisin kergejõustikus. Peale seda vahepeal eriti ei liigutanud. Pühapäeviti käisin ainult korvpalli mängimas. Hiljem tuli sportimise huvi tagasi.

Kuidas leidsid tee Jooks on lahe väljakutseni ja miks otsustasid liituda?
Mäesuusatajatest sõbrad (naised) ütlesid, et nemad osalevad sellises väljakutses Facebookis ja hakkas huvi pakkuma. Liitusin väljakutsega ise alates 1 novembrist 2019. Liitusin, sest sel ajal olin juba kuu aega järjest iga päev liikunud. Nii oli lihtsam ka mitte pooleli jätta.

Viljo oma perega

Mis olid esimesed mõtted seoses Jooks on lahe väljakutsega? 
Tundus huvitav ja oli tore näha, et minusuguseid hulle on veel olemas.

Oled nüüd üsna pikalt väljakutses kaasa teinud, mis selle juures enim meeldib ja mis sind hoiab Jooks on lahe grupis?
Tore on näha, et teised ka on ennast ületanud ja elavad kaasa või kommenteerivad, kui ise oled kas toreda fotojäädvustuse saanud või lihtsalt päeva kohta midagi kirjutanud. Hea on teada ka, et enamusel on samasugused takistused õue saamisel. Oma kogemustest saan aga head nõu anda teistele, et sellest üle saada.

Jooks on lahe grupis ei ole just väga palju mehi. 95% on siiski naised, kuidas sa tunned end väljakutse grupis?
Kohati on jah tunne, et see ongi ainult naiste grupp aga see ei sega ega häiri kuidagi. Mehi on seal siiski ka.

Mida julgustavat ütleksid või soovitaksid meestele, kes nüüd satuvad antud postitust lugema? Kutsusuksid kampa?
Jaa, ikka! Kuna naisi on rohkem ja mehi vähem, siis saavad seetõttu mehed oluliselt rohkem tähelepanu, ükskõik mida nad postitavad. Uusi sõpru saab ka ja häbeneda pole midagi. Oluline on, et liigud iga päev. Soovitan seada endale eesmärgi olla aktiivne kõigepealt ainult 1 kuu. Kui selle oled vastu pidanud, siis näed, et see polegi nii raske ja edasi on väga lihtne jätkata.

Anna veel mõni põhjus, miks väljakutsega liituda 😉
Parem enesetunne, parem uni, kaal väheneb, tähelepanu saad nii grupist kui ka mõne aja pärast ka sõpradelt ja tuttavatelt. Tutvud kodu lähedal oleva ümbrusega ja need varjased hommikud kui päike tõuseb on seda täiega väärt. Väga hea tunne on kui kunagi kitsad olnud püksid ilusti jalga lähevad ja kuskilt ei pigista. Lisaks on alati üks jututeema millest saab palju rääkida.

Kuidas on väljakutse just Sinu elu kõige enam mõjutanud? (enestunne, uni, kaal, füüsiline, vaimne tervis)
Kaal on vähenenud, uni on parem ja ise olen oluliselt rahulikum ning väiksed asjad ei ärrita enam nii lihtsalt. Lisaks olen väga palju huvitavaid podcaste ja youtube videosid kuulanud, mida muidu ilmselt kuidagi ei jõuaks teha. Tänu väljakutsele olen saanud uued sõbrad, hea enesetunde ja parema tervise.

 

Sa enamasti jooksed aga mis on Sinu hobid lisaks jooksmisele?
Fotograafia, lumelauasõit, rulluisutamine, suusatamine. Lugeda meeldib ka ja sel aastal alustasin lohesurfi õppimist.

Sa oled osalenud ka väga paljudel spordivõistlusi, mis on Sinu kõige vingemad sportlikud saavutused?
Olen läbinud joostes 4 täispikka jooksumaratoni ja viimase maratoni suutsin selle aasta oktoobris joosta alla 4 tunni. Esimese maratoniga võrreldes parandasin aega ligi 53 minutit. Mudajooksul ja Tartu suusamaratonil osalemised on alati toredad elamused.

Mis on Sinu kõige suurem julgustükk millega oled hakkama saanud?
Selle aasta kevadel võtsin osa Rait Rattasseppa challenge-st ja kui tema plaanis joosta 10 päeva jooksul iga päev kaks täispikka maratoni, siis ma tegin plaani, et jooksen 10 päeva järjest poolmaratoni. Õnnestus vastu pidada ja kõik 10 päeva poolmaraton alla 2 tunni ära joosta.

Viljo, kuidas sa puhkad?
Puhkan kõige paremini siis, kui Eestist ära sõidan. Näiteks reis soojale maale või hoopis aktiivne puhkus lumistel mägedel.

Aitäh Viljo, et olid nõus jagama oma mõtteid ja tuvustama end natukene  Jooks on lahe kogukonnale 🙂 Soovin Sulle jaksu ja kordaminekuid!

Armas Jooks on lahe kogukonna liige!
Ka Sina saad teha ettepanekuid, kes võiks olla järgmine Jooks on lahe EESKUJU. Jaga minuga oma eeskuju! Inimest, kes just Sind inspireerib enim meie kogukonnast. Oma vastuse saad jätta vajutades SIIA

Shopping Cart