Jooks on lahe EESKUJU #12 Helina Ottson

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis ilmub 2 x kuu jooksul, neljapäeviti. Postituse sari toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.
Eelmised EESKUJU sarja postitused leiad siit:
Jooks on lahe EESKUJU #1 Oksana Aasa
Jooks on lahe EESKUJU #2 Sille Kaljurand
Jooks on lahe EESKUJU #3 Imbi Luts
Jooks on lahe EESKUJU #4 Viljo Pettinen
Jooks on lahe EESKUJU #5 Liis Hein
Jooks on lahe EESKUJU #6 Kristi Roots
Jooks on lahe EESKUJU #7 Pille Kesküla
Jooks on lahe EESKUJU #8 Katrin Kruusamägi
Jooks on lahe EESKUJU #9 Reigo Peil
Jooks on lahe EESKUJU #10 Elisabett Kleinert
Jooks on lahe EESKUJU #11 Maire Vares

Tänases postituses räägin Helinaga, kes on kõige elavam ja positiivseim inimene, keda kohanud olen 😀 Helina on tänu #igapäev5km väljakutsele avastanud jookmise ja osalenud juba mitmel rahvaspordi üritusel, leidnud uusi sõpru/tuttavaid ja korraldanud mitmeid kokkusaamisi 😉Nimi: Helina Ottson
Elukoht: Jõgeva
Vanus: 45
Perekonnaseis: Vabaabielu
Lapsed:  tütar (20a)
Amet: Juuksur
Meeldib: Huumor, liikumine, saun
Ei meeldi: Muretsemine, rutiin 

Helina, millega Sa igapäevaselt tegeled?
Töötan juuksurina juba 23a, hetkel siis Jõgeval Yass Stuudios. Käin igapäevaselt õues liikumas koos oma koera Emmi ja ema Helle Martinson’iga (kes liitus ka 2020 aasta novembris Jooks on lahe VÄLJAKUTSE grupiga) 

Kuidas leidsid tee Jooks on lahe väljakutseni?
Tegelikult mina seda ise ei leidnudki, mulle leiti see tee! Olen tänulik (endise klassiõe) Viivika Liivastele, kes kutsus mind grupiga liituma 31.12.2019. Ta nägi, et postitasin igapäevaselt nagunii oma Facebook storydes oma liikumisi õues, ja nii ta arvaski, et mina võiksin ka #igapäev5km väljakutsel osaleda. 

Mis olid esmamuljed, mõtted?
Olin ääretult õnnelik, kui nägin, et minusuguseid liikujaid on nii palju ja meil kõigil on ühine hobi! Olin leidnud tee nö. oma inimeste juurde! Mind tohutult liigutas vastuvõtt, mis oli nii sõbralik ja  meeldivalt positiivne. Ja kui nägin, milliseid pikki distantse mõned inimesed kõnnivad (eriti silmatorkavalt Sille Kaljurand) , oli see tohutu motivatsioon ise kõike järgi proovida. 

Kuidas on Jooks on lahe kogukonnaga liitumine sinu senist elu mõjutanud?
Ohh, vägagi palju on mõjutanud, igas positiivses võtmes! Tegin kannapöörde oma elustiilis.
Nii palju motivatsiooni liikumisest pole ma kuskilt mujalt varem saanud! See innustamine, kiitmine ja teiste eeskuju pani mind palju rohkem liikuma ja tegema asju mida ma varem teinud polnud! Naudin nüüd isegi lund ja talvist külma ilma!
Aastatega olen nüüd õppinud vara ärkama ja esimest korda proovisin tänu grupi toele ka pikemaid distantse 🙂 Ja peale 1.5a grupis olemist otsustasin proovida ka esimest korda joosta! Ja sealt sai alguse ka lõpuks minu osalemine jooksuvõistlustel ja paljude oma grupiliikmetega kohtumised! Sain teada kui mega äge tunne on joosta koos suure rahvamassiga koos ja ennast proovile panna … täielik adrenaliinimöll. 

Kellele soovitaksid Sina eelkõige väljakutsega liituda?
Soovitan kõigile, kellele meeldib liikuda aga on seda teinud seni üksi ja otsivad jooksu-kõnnikaaslast. Koos kogukonnaga on see palju lihtsam. Grupist leiab häid nõuandeid ja tuge. Motivatsiooni kadumise pärast ei pea muretsema 😉 Grupiga liitudes avardad oma silmaringi ja võid varsti märgata, kuidas mõttemaailm ja usk muutub enda võimete osas, sest “kui tema suudab, suudan ju mina ka…”

Kui palju tegid Sa varem sporti ja kas kooliajal kehalise kasvatuse tund meeldis?
Tegelikult ei teinud üldse varem sporti ja kehalise tundidest olin vabastatud alates 2 klassist kuni kooli lõpuni. Füüsiline pingutus oli mulle keelatud. Kuigi mulle endale meeldis liikumine. Lapsena suvel sõitsin ikka rattaga, mängisime rahvaste palli ja muid õuemänge. Mõnikord juhtus, et talvel suusatasin hoolimata arsti keeldudest! Kuni tänaseni on mulle meeldinud liikumine (va. jooksmine) … Aga sport kui selline oli mulle tundmatu, samas huvi selle vastu on kogu aeg olemas olnud. Alles eelmisel aastal 2021 juulis proovisin esimest korda joosta. Ja osalesin esimest korda jooksuvõistlustel… minu kokkupuude spordiga pigem algas siin grupis.

Mis on Sinu hobid?
Minu töö, reisimine, reisimine ja veel kord reisimine ja siis liikumine värskes õhus (jooksmine , kõndimine) ja ka aeroobika ning posti fitness (õpetaja Oksana Aasa juhendusel), ujumine, kinos käimine, meeldivate inimestega suhtlemine, saunatamine! 

 

Helina, võrdle end kolme aasta taguse ajaga, mis on olnud kõige suuremad muutused?
Mul on tänu grupile palju rohkem sõpru ja tuttavaid. Olin varem nagu üksik hunt, kes kõndis omapead.  Ma liikusin küll, aga nüüd ma suudan kõndida palju pikemaid distantse ja suudan ka joosta! Liikumine, kui selline on mulle kogu aeg meeldinud aga ma pole kunagi füüsilist sporti väga teinud, nagu ma mainisin, siis kooliajal oli see mul lausa keelatud, kaasasündinud südamerikke tõttu, mis väidetavalt küll puberteedieas välja kasvas. Sealt ka pigem see spordi vastu mitte huvi tundmine…kuniks liitusin grupiga ja tekkis soov üha enam ennast proovile panna. Nii põnevad on olnud need 2-3 aastat grupis. Ja eriti põnevaks läks just peale esimest 5km proovijooksu, olin kindel, et minust küll mingit jooksjat kunagi ei saa, kuna ma ei uskunud piisavalt endasse. Aga neid, kes minusse uskusid, oli see eest piisavalt 🙂 Olen neile ääretult tänulik kuidas nad toetasid ja õpetasid mind. Ja tulemused olid üllatavad. No ja muidugi kirss tordil oli see, kui mind grupi administraatoriks valiti 28.veebr 2021, see ühendas mind suure sõprusega koos teiste ägedate adminnitaridega Oksana Aasa, Maire Vares ja Pille Kesküla’ga! 

Milline näeb välja sinu tavaline päev? Kas see on detailselt planeeritud või on iga päev erinev? 😊
Pigem on iga päev erinev, ainult tööpäevad on sarnased.  Kuna harjumuspäraselt ärkan u. 5 paiku, siis ainus kindel päeva osa on hommikused kõnniringid. Jooksmist talvel on vähem, eelistan soojemate ilmadega seda teha ja õhtuti. Päeval olen kas tööl või kodus või autoga liikumises, nädalavahetustel olen enamasti kodust eemal, külastan sõpru või sugulasi, matkan. Üritan olla rutiinist väljas. Viimaste koroona aastate jooksul olen ma muidugi rohkem kodusemaks jäänud, kui varem seda olin. Nüüd naudin ka vabu ka päevi diivanil ja telekat vaadates, mida ma varem üldse ei suutnud 🙂 

Milline näeks välja Sinu ideaalne päev?
Soe ja päikeseline, palju õues olemist, liikumist ja loomulikult koos parimate sõpradega! Ja mõnikord on vastupidi, ideaalne on olla üksi ja mitte midagi teha või teha asju mis ainult mulle meeldib! Aga minu ideaalne päev sisaldaks kindlasti rändamist, reisimist, huvitavaid vestlusi, ühe hea filmi vaatamist, maitsva toidu nautimist, saunas käimist! 

Mis on olnud Sinu kõige põnevam seiklus?
Siis kui Oksana Aasa kutsus mind suvel 2021 juunis esinema oma võimlemisgrupiga Tallinna Võimlemispeole “Kingitus” vaid paar nädalat enne üritust! Mul polnud õrna aimugi, mida ma sinna täpselt tegema lähen:) Kohapeal õppisin mõne päevaga kõik sammud selgeks ja imeline tants saigi esitatud  A. Le Coq spordihoones, mida kandis üle ka ETV. See oli kõigi aegade põnevaim väljakutse üritus minu jaoks 🙂 Ja muidugi oli üks ägedaim üritus eelmise aasta suvel “VI Pajusi Mudajooks”, mida läbisime meeskondlikult (Oksana Aasa, Reigo Peil ja Jaanus Hõrak). Seda muda lihtsalt peab proovima vähemalt korra elus 🙂 

Mis on olnud Sinu kõige suurem eneseületus?
2020a suutsin aprillis kokku kõndida 732 km! Ja talisupluse proovimine! Olen väga külmakartlik ja ronida jääkülma vette keset talve, oli üks paras eneseületus aga väga vinge kogemus! Kindlasti oli üheks eneseületuseks ka see, et astusin oma mugavustsoonist välja ja proovisin jookmsist.

Mis on Sinu suurim hirm? Mida kardad kõige enam?
Rutiinselt igavat elu! Jääda vanaks ja kortsu minna 🙂 

Mida hindad elus kõige enam?
Tervist, pere ja sõpru! Palju huumorit ja naeru kaa! 

Lõpetuseks, paar küsimus, mis esitasid Jooks on lahe kogukonna liikmed 🙂

Oksana küsib, kas Sulle meeldib tantsida? Ja kas oled esinenud suurel laval?
Jaa meeldib küll tantsida, eriti tema juhendusel! No tavalist disco tantsu oskab igaüks ja sedagi on mul elus päris palju tehtud. Mingi 30a eluperiood oli lausa sõltuvus käia klubides tantsimas 🤭 Ja suure lava kogemuse sain tänu temale, mida mainisin ka juba eelnevalt 😉

Kristi küsib, Helina oled juuksur. Seega milline on Sinu nägemus lemmiksoengustiilist, mis täna kõikide pilgud haaraks. Kiilakas ja roheline või miski muu taoline?
Ainuke juuksestiil mis mulle väga meeldib on pikad juuksed… Need lihtsalt on nii ilusad! Ja Kristil juba on pikad lokkis ilusad pilku püüdvad juuksed! 🙂

 

Kui soovid ka Jooks on lahe kogukonnaga liituda, siis liitu Facebookis Jooks on lahe VÄLJAKUTSE grupiga(LINK)
Ja #igapäev5km aprilli väljakutse registreerimise lõpuni on vaid üks päev. Veel jõuad selle otsuse teha 😉

APRILLI VÄLJAKUTSEGA saad liitud siit(LINK).

Armas Jooks on lahe kogukonna liige!
Ka Sina saad teha ettepanekuid, kes võiks olla järgmine Jooks on lahe EESKUJU. Jaga minuga oma eeskuju! Inimest, kes just Sind inspireerib enim meie kogukonnast. Oma vastuse saad jätta vajutades SIIA

Shopping Cart