Jooks on lahe EESKUJU #5 Liis Hein

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis ilmub 2 x kuu jooksul, neljapäeviti. Postituse sari toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.

Tänases postituses saame tuttavaks Liisiga! Liisi puhul on tegemist läbi ja lõhki positiivse inimesega. Ta soovib ülekõige olla õnnelik, hea ja lõbus kaaslane! Liis arvab, et hea elu nimel peab ka natuke vaeva nägema ja pingutama, alati ei peagi kõik lihtne olema, seda magusam on võit 😉

Liis, millega Sa igapäevaselt tegeled? Kus Sa töötad? 
Olen ema, naine, tütar ja sõber. Töötan 14ndat aastat GoTravelis reisikonsultandina. See polnud algselt minu valik, GoTravel tuli ise minu ellu. Täna ma armastan reisimist ja naudin ning fännan oma tööd GoTravelis. Mul on suurepärased kolleegid ning partnerid, head ülemused ja maailma parimad kliendid!

Kas ma saan õigesti aru, et sinu töö võimaldab sul väga palju reisida? Mis on kõige põnevamad sihtkohad olnud?
Jep, hetkel Sulle vastates olen Egiptuses , Hurgadas agendireisil 😊 Ma olen õnnelik, et saan teha tööd mis mulle meeldib. Ja ma armastan reisimist väga!

Tulime just Mehhikost ja ma olen vaimustuses, see oli veel ägedam kui ma ootasin. Jah, soe võib olla paljudes kohtades aga need siirad ja rõõmsad inimesed, hea toit, helesinine merevesi (29 kraadi), valge liivarand ja Beach vibe – seda peab ise kogema 😊 Aga ägedaid sihtkohti on palju, minu suur lemmik on Türgi, kus käin tihti mitu korda aastas, sest lühike lend, head hotellid, toit ja teenindus ning kõik olemas heaks puhkuseks! Ja, et Maldiivid ja Santorini ongi täpselt nii ilusad nagu googlis 😊 Erilised mälestused on ka Indiast ja Sri Lankalt, mis meeldisid mulle kordades rohkem kui Tai!

Liis elukaaslase ja lapsega

Kas oled ka arvestust pidanud mitmes sihtkohas oled käinud? 
Neid ikka on aastatega kogunenud- Araabia Ühendemiraadid (Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Ras al Khaimah ja Fujayrah) , Bulgaaria (Nessebar, Golden Sands, Sunny Beach), Horvaatia, Itaalia (Sitsiilia), India (Goa), Kanaarid (Lanzarote, Tenerife, Gran Canaria), Kreeka (Kreeta, Santorini, Rhodos), Küpros, Leedu, Läti, Maldiivid, Poola, Prantsusmaa, Belgia, Holland, Rootsi, Soome (Lapimaa), Sri Lanka, Tai (Bangkok, Pattaya, Koh Chang, Koh Mak), Tšehhi, Tuneesia, Türgi, Mehhiko (Cancun,Tulum, Playa Del Carmen)!
Ja tahan, et siia lisanduks veel palju ägedaid sihtkohti ja mälestusi 😊
Minu lemmik tsitaat läbi aegade: “Travel is the only thing you buy that makes you richer.”

Minule oledki jäänud sa silma Instagramis oma põnevate ja ilusate reisiklippidega. Ja sa pole reisimise pärast igapäevast liikumist katkestanud, eks? Lahe on just vaadata neid videosid, kui palmide all oma kõnniringe teed?
Ojaaa, ma püüan päriselt sammu pidada. Isegi kui mõni päev jääb vahele siis suures plaanis olen alati liikumise rütmis (vähemalt viimased 2 aastat 😊) !

Kas sul on välisriigis ka põnevaid seiklusi juhtunud? Tore oleks kuulda mõnest eriti ekstreemsest seiklusest. Äkki on mõni krokodill ootamatult veest välja hüppanud või ootamatu kohtumine pärismaalastega?
Eks igasugu asju on ette tulnud 😊 Näiteks Abu Dhabis käisin Ferrari teemapargis, kus asuvad maailma kõige kiiremad Ameerika mäed (240km/h). Ma pole iial lõbustuspargis käija olnud aga kuna Araablaste külalislahkus meid sinna viis, siis ei saanud me ju keelduda. Sel hetkel kui need uksed avanesid (kes on käinud, teab millest räägin) , ja ma olin nagu pesumasina trumlis (hoides kinni oma kõrvarõngaid) mõtlesin ma vaid: MILLEKS, ma siia tulin ja kellele mida ma näidata tahtsin. Teadsin, et atraktsioon kestab 80 sekundit ja lugesin, millal ometi see õudus lõppeb 😀 Täna on muidugi tore öelda – ma käisin seal! 😊

Kas Sul on kindlaid igapäevaseid harjumusi, mis need on?
Olen hästi aktiivne ja tänaseks püüan liikuda iga päev teadlikult rohkem. Samuti jälgin ka oma toitumist (Jah, vahel juhtub, et libastun.. :P)
Ilmselt ei möödu ükski minu päev ilma minu pereta ja tööta.
Kogu see kombo on omavahel nii põimunud 😊

Kuidas Sa võrdled end aasta tagasi ja täna, mis on need kõige suuremad muutused?
Aasta 2020 oli minu jaoks 1 raskemaid üldse aga ma sain hakkama! Aasta 2020 raputas mind kõvasti, kuid samas ka õpetas palju! Keerulise aasta tõttu oli mul palju aega vaadata endasse ja tegeleda iseendaga 😊 Olen sellest välja tulnud palju tublimana, tugevamana ja enesekindlamana.

Mis olid need raskused?
Eks kõik teavad milline aasta oli 2020 maailmas, ja eriti turismile. See töö mida oled teinud 12 aastat suure innuga ja teadmatus, et iial ei ole ilmselt miski endine või hirm kas ja kuidas kõik taastub!? See aasta õpetas üldse palju, et kõik inimesed pole head ja seista tuleb enda eest alati ning pinguta ja ära löö kunagi käega, sest iga asi on millekski hea 😊

Mul on hea meel, et see on nüüd möödas ja usun, et paljuski aitas Sind edasi Sinu positiivsus. Kust ammutad positiivsust? Kas oled koguaeg olnud positiivse ellusuhtumisega?
Ma olen vist paadunud optimist tõesti, kes saab tihti ka elult peksa sellepärast 😛 Mu mees ütleb alati, miks Sa arvad, et kõik inimesed on ilusad ja head!? Ega vist polegi aga ju ma pean seda omal nahal katsetama 😛 Aga positiivset enda ümber on lihtne luua ka pisikestest asjadest, head inimesed, ägedad hetked – enjoy the moment 😊

Millal Sa väljakutsega liitusid?
Väljakutsega liitusin Jaanuaris 2021

Ehk siis kohe saab tähistada 😉 palju õnne! Mis olid esimesed mõtted seoses väljakutsega? Ja miks otsustasid liituda?
Liitusin nö. kogematta. Vahetult enne seda olin osa võtnud kohalikust kampaaniast, mis kestis 36 päeva ning olin 1 võitjatest. Seal tuli samuti liikuda iga päev ja see üles märkida. Olen väga eesmärgi- ja sihikindel, kui ma võtan suuna siis pean selle ära tegema. Nüüd ongi minu siht liikuda iga päev VÄHEMALT 5km sportides kiirkõndi tehes aga tavapäraselt liigun 7km. Sealt on tulnud ka meie naiste pundi nimi – 7KILDIKLUBI. Koos liikuda on alati mõnusam, nii palju saab teineteist motiveerida ja kui ei taha näiteks kehva ilmaga välja minna siis tead seda , sest ei saa teisi alt vedada 😊 Jooks on lahe väljakutse on liikuma panev jõud 😉

Kuidas on see Sinu elu mõjutanud? (enestunne, uni, kaal, füüsiline, vaimne tervis)
Ooo, mu enesetunne on super. Olen 2 aastaga alla võtnud ca 25kg (alustasin dieediga, siis lisasin liikumise ning tänaseks jälgin oma toitumist).
Ja vaimse tervise koha pealt, kui mõni päev on nii s*tt siis ringil olles ja sealt tagasi tulles on enesetunne kordi parem 😊
Tund aega liikumist päevas võib teha imesid! 😊 Meie ise saame enda jaoks väga palju ära teha!

Aitäh Liis, et jagasid meiega oma lugu. Soovin, et selliseid vingeid positiivse ellusuhtumisega naisi oleks rohkem 😉

Armas Jooks on lahe kogukonna liige!
Ka Sina saad teha ettepanekuid, kes võiks olla järgmine Jooks on lahe EESKUJU. Jaga minuga oma eeskuju! Inimest, kes just Sind inspireerib enim meie kogukonnast. Oma vastuse saad jätta vajutades SIIA

Shopping Cart