Jooks on lahe EESKUJU #9 Reigo Peil

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis ilmub 2 x kuu jooksul, neljapäeviti. Postituse sari toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.
Eelmised EESKUJU sarja postitused leiad siit:
Jooks on lahe EESKUJU #1 Oksana Aasa
Jooks on lahe EESKUJU #2 Sille Kaljurand
Jooks on lahe EESKUJU #3 Imbi Luts
Jooks on lahe EESKUJU #4 Viljo Pettinen
Jooks on lahe EESKUJU #5 Liis Hein
Jooks on lahe EESKUJU #6 Kristi Roots
Jooks on lahe EESKUJU #7 Pille Kesküla
Jooks on lahe EESKUJU #8 Katrin Kruusamägi

Tänases postituses räägin Reigoga, kes on kahe lapse isa. Hooliv, abivalmis ja aktiivne Jooks on lahe kogukonna liige. Vestlus Reigoga oli niivõrd silmiavav. Ma olen väga tänulik Reigole, et ta jagas oma lugu. Reigo räägib väga ausalt ja avameelselt oma probleemist alkoholiga ning tervenemise teekonnast ja kui oluliseks peab ta kogukonna toetust ning igapäevast liikumist. Reigo lugu näitab, kui oluline on kogukond ja inimesed meie ümber- toetus ja head sõnad. Me kunagi ei tea kui palju üks toetav sõna võib inimest aidata.

  • Nimi: Reigo Peil
  • Elukoht: Järva vald, Raka küla
  • Vanus: 38
  • Prekonnaseis: Vallaline
  • Lapsed: Poeg( 12 aastane) ja tütar (20 aastane)
  • Amet: Üldehitaja
  • Meeldib: Väljakutsed (viimasel ajal eriti), looduses viibimine
  • Ei meeldi: Kahepalgelisus

Millega Sa igapäevaselt tegeled, kus Sa töötad?

Igapäevaselt töötan ma ehitusel. Üldiselt tegeleme betoonitöödega aga teen ka muid ehitustöid. Olen saanud oma panuse anda kuulsamatele objektidele Eestis, näiteks Eesti Rahva Muuseumi fassaadil, Tartu kliinikumi kaksiktornidel, uuel Tallinna vanglal ja kõige hingelähedasem objekt oli Tondi Erivajadustega laste kooli fassaad(mu enda laps on erivajadusega).

Reigo, Sul on kaks last, kuidas Sa jagad oma aega töö, kodu ja laste vahel?

Tütar on juba noor naine ja ei vaja enam nii palju isa aega aga poeg käib üle nädalavahetuse minu juures ja siis pühendan kogu oma aja talle.

Räägime Sinu hobidest, millega tegeled väljaspool tööaega?

Hobid. Ega peale Jooks on lahe VÄLJAKUTSE grupiga liitumist ongi paraku jäänud aega tegeleda vaid liikumisega looduses. Kuna töö kõrvalt tegutsen ka vaikselt küttepuu tegemise ja müümisega siis on aeg ikka väga limiteeritud. Sel suvel püüan kindlasti parandada seda, et pole ammu kalale jõudnud.

Mille üle Sa täna kõige enam uhkust tunned?

Täna võin ma uhke olla selle üle, mida on teinud grupiga liitumine minuga. Ma julgen tunnistada, et mul oli suur probleem alkohooliga. Tänu liikumisele (laste ja grupi toetusele) suutsin ma 7 kuud tagasi sellele punkti panna.  Ja ma kavatsen seda valitud rada edasi liikuda.

See on julge ülestunnistus, imetlen Sind selle aususe eest. Kindlasti oli sellest olukorrast väga raske välja tulla, mis oli Sulle tõukeks ja kuidas sai Sinu paranemine alguse?

Tarbisin lahjat alkoholi igapäevaselt. Aga kahjuks see süvenes ja läksin kange alkoholi peale. Abi otsimisega olin tegelenud juba mõnda aega. Kartsin võtta ühendust arstiga, et teha süst, mis aitab ravile kaasa. Ei teadnud, kui põhja peab inimene vajuma, et sealt abi saaks. Aga kui tegin oma järgmist kange alkoholi kokteili ja pojale vahele jäin, küsis poja:”Issi, kas paljuks ei lähe ?” Siis käis klõps ära. Järgmisel päeval helistasin teatud asutusse ja panin endale aja. Minu kartuse peale, et kui põhja peab inimene vajuma, et abi saada, ütles arst:”Mida varem seda parem! Pärast pole äkki võimalik enam päästa.” Nii ma siis saingi juuli alguses oma süsti, mis toimib aasta aega. Elan sinnani ja siis teen otsuse. Kui tuleb isu alkoholi järele, siis teen uue süsti. Aga hetkel tunnen väga suurt tuge inimestest, kes mind ümbritsevad.

Aitäh, et jagasid! See oli silmiavav ja paneb mõtlema, et olles selle probleemi sees, võib virtuaalses kogukonnas kellegi poolt öeldud sõna või lause olla tohtutu suure tähtsusega. Kas Sul on ehk mõni näide grupist tuua, kus tundsid eriti suurt toetust või vastupidi, kellegi sõnavõtt läks väga hinge?

Õnneks negatiivseid kogemusi ei ole olnud. Grupi toetust olen alati tundnud ja pigem tahtsin ise pingutada ja ravi alustada, et olla täisväärtuslik grupi liige ja panustada 100% oma tervisesse.

Mis on need kõige suuremad muutused(enesetunne, füüsiline- ja vaimne tervis jne.) peale alkoholist loobumist?

Ütleks, et emotsionaalselt olen palju tasakaalukam. Vaimselt oli muidugi raske see otsus ja tänagi on vaja väga palju vaimset jõudu, et end sel valitud teel hoida. Füüsiline vorm on mul hea koguaeg olnud 😛 ja see kasvab nüüd veelgi- targalt treenides ja targemate juhtimisel 🤗
Palju uusi harjumusi on küll tekkinud, just need looduses viibimised, mida olen nüüd nautima õppinud. Ma olen väga õnnelik, et mind ümbritsevad hetkel väga õiged inimesed. Üks väga hea näide- olles oma teisel matkal(Maastiku maraton) taipasin ma, et ma pole ikka midagi elus teinud, kuna ma olen alles esimest korda elus rabas 😀 Oleks varem keegi öelnud et lähme loodusesse matkama, ma oleks küsinud kas ta on põrutada saanud 😁 Nüüd öelge koht ja aeg ja ma olen kohal. Hoolimata, kui pikk see rada on 😁

See on üliäge! Mul on nii hea meel, et oled avastanud looduse ja liikumise! Reigo, aga mis on Sinu suurimad eesmärgid täna? Sead Sa endale eesmärke?

Minevik on nagu ta on. Polnud eesmärke. Aga nüüd neid ikka on tulnud. Esmane on muidugi tervist hoida. Aga olen suht päev korraga inimene. On aasta algus. Selleks aastaks on kindlasti eesmärk läbida vähemalt 1 maraton ja seda nautides mitte ennast lõhkudes.

Kust sai üldse alguse sinu aktiivne eluviis? Kas liitudes väljakutsega?

Kuna mu töö on suhteliselt füüsiline, siis ütleks, et aktiivne on see elu koguaeg olnud 😀  Aga jooks/kõnd tulid minu ellu tõesti siis, kui Jooks on lahe VÄLJAKUTSE grupp oli olnud kuu aega. Kaks mu tuttavat jagasid seda väljakutset. Algul mõtlesin, et see mingi naiste värk. Siiski otsustasin kaasa teha, esialgu tegin ühe kuu. Siis tuli elus raskem periood ja jäin kõrvale. Aga eelmise aasta märtsist otsustasin tagasi tulla. Vastuvõtt oli nii soe, et polnud enam võimalust taganeda. Ja siis tuli juba mu esimene võistluskogemus koos kogukonna liikmetega. Ja nüüd tean, et olen leidnud midagi, mida väga naudin.

Mis olid esimesed mõtted seaoses väljakutsega? Ja miks otsustasid liituda #igapäev5km väljakutsega?(seltskond, tervis, kaalulangus, lahe mõte, koostegemise jõud jne)

2019. aastal liitudes oli mõte ennast lihtsalt proovile panna. Tagasi tulles sain väga ruttu aru, mis võlu on koostegemisel ja kogukonna toetusel. Nüüdseks on saanud sellest grupist minu üks elu osa. Minu inimesed.

Kuidas on see Sinu elu mõjutanud?(enestunne, uni, kaal, füüsiline, vaimne tervis)

Minu elu on see palju mõjutaud. Olen saanud lahti pahedest. Füüsiline vorm on paranenud ja vaimselt olen ikka palju tasakaalukam.

Mis teeb Sind täna kõige enam õnnelikuks?

Kindlasti see, et mu lapsed on terved ja õnnelikud.

Kas eelistad rutiini või uudsust? Kas sul on kindlad igapäevased harjumused?

Olen pigem rutiini inimene. Seoses tööga, mis on asub kodust kaugel, on päev korralikult planeeritud. Töö- kodu ja kodu- töö. Kindel harjumus on päeva sisse mahutada 5km liikumist.

Mis hetked või olukorrad on need kui tunned, et jooksmine/kõndimine(igasugune aktiivsus) aitab? Tean enda puhul, et neid olukordi ikka tekib 😊 Kas ka Sinul ja mis need on?

Eks neid hetki ikka tuleb. Eriti ehitusel tööl olles. Ja siis ongi nii mõnus olla oma mõtetega rajal.

Mis on Sinu kõige kreisim seiklus või julgustükk millega oled hakkama saanud?

Kindlasti seesama kahe nädala tagune 52 km matkamist talvises metsas. Aga neid seiklusi tuleb kindlasti veel  🙂

Mis on Sinu kõige vingemad sportlikud saavutused?

Kuna ma olen selles valdkonnas ju alles päris roheline siis neid nagu ei olegi. Aga ise olen eelmise aasta kahe jooksuga ikka väga rahul ( Ülemiste 5km ja Rakvere 10 km ). Mõlemal jooksul isiklikud rekordid.

 

 

Aitäh Reigo! Kohtumiseni jooksurajal 😉

 

Tule Sina ka kampa! Liigume koos!

MÄRTSI VÄLJAKUTSEGA saad liituda www.jooksonlahe.ee/valjakutse

Armas Jooks on lahe kogukonna liige!
Ka Sina saad teha ettepanekuid, kes võiks olla järgmine Jooks on lahe EESKUJU. Jaga minuga oma eeskuju! Inimest, kes just Sind inspireerib enim meie kogukonnast. Oma vastuse saad jätta vajutades SIIA

Shopping Cart