Jooks on lahe EESKUJU #11 Maire Vares

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis ilmub 2 x kuu jooksul, neljapäeviti. Postituse sari toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.
Eelmised EESKUJU sarja postitused leiad siit:
Jooks on lahe EESKUJU #1 Oksana Aasa
Jooks on lahe EESKUJU #2 Sille Kaljurand
Jooks on lahe EESKUJU #3 Imbi Luts
Jooks on lahe EESKUJU #4 Viljo Pettinen
Jooks on lahe EESKUJU #5 Liis Hein
Jooks on lahe EESKUJU #6 Kristi Roots
Jooks on lahe EESKUJU #7 Pille Kesküla
Jooks on lahe EESKUJU #8 Katrin Kruusamägi
Jooks on lahe EESKUJU #9 Reigo Peil
Jooks on lahe EESKUJU #10 Elisabett Kleinert

Tänases postituses räägin Mairega, kes on üks Jooks on lahe grupi administraatoritest ja Jooks on lahe seltskonnas juba 2020 aasta veebruarist alates. Maire armastab üle kõige värskes õhus liikumist ja vürtsitab oma elu erinevate, põnevate väljakutsetega 😉

Nimi: Maire Vares
Elukoht: Valga
Vanus: 47
Perekonnaseis: Abielus
Lapsed: tütar (26 aastat)
Amet: Teenindusjuht
Meeldib: Aega veeta heas seltskonnas ja tegelda oma hobidega
Ei meeldi: Kahepalgelisus

Maire, millega Sa igapäevaselt tegeled? Kus Sa töötad?
Töötan Valga Rimis teenindusjuhina. Minu tööks on tagada hea klienditeenindus ning sujuv meeskonnatöö. Mõnikord on tööpäev, kui keeristorm ja siis jälle rahulik. Ärkan tavaliselt kell 4:00 – 5:00 sõltub vahetusest, millal tööle vaja minna. Nii jäävad ka jalutusringid tavaliselt hommikusse. Peale tööd tuleb mul siiski ka jalutusringil käia, sest koerake ootab omakorda õue minekut.

Kuidas avastasid Jooks on lahe väljakutse?
Minu tütar oli see, kes kutsus mind Jooks on lahe gruppi ja esitas mulle väljakutse. Algselt oli tütrel plaan sõbrannaga peale laste sündi samme koguma hakata. Ja siis kirjutas ta ka mulle ning kutsus grupiga liituma. Ma olin kohe nõus, sest jalutan nagunii iga päev koeraga. Ja sealt, 2020 aasta veebruaris see kõik alguse sai.

Maire esimene jooksuvõistlus- Rakvere ööjooks 2015. Koos tütrega

Mis olid esmamuljed, mõtted?
Alguses mõtlesin küll, et kuhu ma ennast seganud olen aga aja möödudes sain aru, et grupis on meeletult toetavad ja sõbralikud inimesed ning see tekitas elevust. Esialgu lihtsalt postitasin oma pilditõestuse ja aamen, ei pööranud tähelepanu sellele, kas keegi laikis või kommenteeris. Paar nädalat hiljem julgesin juba vastata kommentaaridele ja uurida lähemalt, kes minu tegemisi toetavad. Esmalt mõtlesin küll, et ma ju ei tunne neid inimesi aga ometi andis iga toetav kommentaar või laik nii hea enesetunde. Hakkasin ise ka tihedamalt grupis teisi osalejaid jälgima ja tunnustama. Sain aru, kui toetav ja motiveeriv see kogukond on ning see õhkkond on läbi ja lõhki positiivne, sest see meelestatus seal on nakkav. Mul tekkisid kiiresti grupis oma eeskujud ja nende postitused ja sõnavõtud inspireerisid.

Kas vastab tõele, et tütar aitas Sul Facebooki konto luua, et saaksid väljakutsega liituda?
Jaa, ma ise poleks vist kunagi Facebooki kontot loonudki. See juhtus ainult suurest soovist liituda väljakutsega 😀 Alguses oligi kõige hirmutavam just see kommenteerimine ja pildi lisamine. Esialgu hoidsingi väga tahaplaanile ja jälgisin “mängu”, ei julgenud kommentaaridele vastata, sest ikkagi võõras inimene ju 😀 Vast kuu hiljem olin juba olukorra omaks võtnud ja muutusin aina julgemaks. Täna ma tunnen end juba nagu kala vees, mulle meeldib innustada ja tunnustada inimesi.

Kuidas on Jooks on lahe kogukonnaga liitumine sinu senist elu (peale selle, et tänu väljakutsele on Sul Facebook :D)veel mõjutanud?
Jalutus/jooksu distantsid on läinud pikemaks. Hullud aga vahvad väljakutsed on lisanud elule vürtsi. Alguses ma jalutasin enamasti, hiljem lisasin juba jooksu samme juurde. Tänaseks on see grupp viinud mind nii kaugele, et vaatan millisele võistlusele saan ennast jälle registreerida. Olen kohtunud paljude grupikaaslastega ja koos nii mõnedki kilomeetrid võistlusel jooksnud. 2020. aastal lisandus meeskondlik väljakutse, milles tahtsin osaleda ja nii sündis minu „Skrätt liigub“ meeskond.
2021. aasta veebruaris tegi Gätly ettepaneku hakkata üheks Jooks on lahe grupi administraatoriks, see on omamoodi põnev väljakutse olnud  ja olen saanud tänu sellele palju uusi tuttavaid.

Kohtumine kambajõmmidega

Mainisid meeskondlikku väljakutset…mis selle juures enim meeldib? Miks otsustasid oma meeskonna kokku panna? Ja millest tuleb meeskonna nimi “Skrätt liigub”?
Nime panin meeskonnale oma koera järgi, kelle nimi on Skrätt. Ja kampa kutsusin alguse oma tütre ja Relika.  Ükshetk nägin postitust, kus mõned tüdrukud soovisid ka meeskonda. Nii kasvas meie meeskond suuremaks ja täna on meeskonnaga veel paar inimest liitunud. Muidugi iga kuu kõik meeskonnaliikmed kaasa ei tee, hetkel on meid viis liiget( mina, Eidi Käos, Elle Viss, Sirje Mürk, Terje Purga) Meeskondlik väljakutse on motiveerivam, kambavaim ja toetus on tugevam. Meeskonnas suhtleme üksteisega tihedamini- anname teada, kui ring jääb tegemata ja ei jõua mingil põhjusel minna, nii oleme teadlikud punastest ruutudest, viis on ju lubatud 😉 Ja auhind on toredaks boonuseks.

Kellele soovitaksid Sina eelkõige väljakutsega liituda?
Väljakutsega soovitaks liituda kõigil, kes tunnevad liikumisest rõõmu. See kogukond pakatab rõõmust ning annab terveks päevaks hea tunde. Kambajõmmide kiitused ning kaasaelamised panevad end paremini tundma, et edasi liikuda.

Maire, mis on Sinu hobid?
Kõndimine, muusika, jooksmine, telkimine, kalastamine, käsitöö.
Kui on ilusad ja päikselised ilmad olen ma enamus ajast väljas. Armastan merd ja meeldib looduses viibida ning aias nokitseda. Vabadel nädalavahetustel meeldib kalale minna ja telkida kohe mitu päeva. Vihmaste ilmadega olen rohkem toas ja tegelen käsitööga – koon, tikin, meisterdan kaarte, ehteid ning küünlaaluseid

Maire hobid

Milline näeb välja sinu tavaline päev? Kas see on detailselt planeeritud või on iga päev erinev? 
Tööpäevadel ärkan  kell 4:00 – 5:00, et enne tööle minekut 5 km ring ära teha, sest tööpäevad on pikad. Tööpäevad on erinevad, mõnikord võib päeva lõpetamine venida oodatust ka pikemaks, seetõttu eelistan oma jalutuse ära teha hommikul. Tööpäev lõppeb tavaliselt 22:15, kui kõik hästi- aruanded klapivad ja vigasid otsima ei pea. Peale seda lähen õhtusele jalutusele veel koeraga. Koju jõuan umbes 23:10, vahest veidi varem. Kuid vabadel päevadel võtan aega, et rahulikult ärgata ja turgutada end kohvi ning hommikusöögiga üles. Mõned päevad on ka ette planeeritud, kui on väljsõit või tütrele külla minek, et seal lastelastega aega veeta. Muidu on iga päev isemoodi ja erinev, võib pakkuda üllatusi 🙂

Maire perega

Milline näeks välja Sinu ideaalne päev? Mida see sisaldaks? Kirjelda.
Puhkus iseendale ja päev spaas koos mõnusa massaažiga. Vaba aja veetmine sõprade, lastelaste ja perega. Mulle meeldib suvel reisida, looduses viibida, päikest võtta ning ujumas käia.

Mis on olnud Sinu seni kõige põnevam seiklus?
Pajusi mudajooks 2021 aasta juulis, mis tundus huvitava väljakutsena ja osutus oodatust veel ägedamaks. Lisaks sai talvel, külmemal ajal proovitud ka talisuplust. Kõik uued väljakutsed on omaette põnevad seiklused.

Talisuplus ja mudajooks

Mis on olnud Sinu kõige suurem eneseületus?
Minu suurim eneseületus oli Janeki maratoni läbimine vigastatud jalaga. ÄRGE KODUS JÄRGI TEHKE!  See oli maraton, kus tegin läbi peaegu kõik distantsid nii lühiksed kui pikad. Tegemata jäi 35 km ja 49 km.😉 Sel aastal sai tehtud ka välismaa tiigri aasta virtuaalne jooks, mille eesmärk oli joosta  22 km. Ja juhuslikult sai valitud ka jooksu kuupäevaks 22.02.22 ning siis seadsin endale ka ajalise eesmärgi- 02:22:22, mis ka õnnestus teoks teha. Lisaks sai sai üks unistus täidetud – eksootilisi loomi külastatud ja käes  hoitud.

 

 

22.02.2022 02:22:22

 

Maire kohtumine eksootiliste loomadega

Mis on Sinu suurim hirm? Mida kardad kõige enam?
Ei oska miskit karta.

Maire, kui Sa oled üksi ja vaatad tähti, siis millest Sa unistad?
Hetke olukorras unistan, et saaks see suur sõda ja koroona hullus läbi ning taastuks jälle normaalne elu.

Soovin tänada kõiki, kes on mind  Jooks on lahe grupis toetanud, kiidusõnu jaganud ja motiveerinud edasi liikuma. Gätly aitäh Sulle, et lõid selle grupi. Edu edaspidiseks! ❤💖💝

Aitäh armas Maire, et jagasid oma mõtteid ja oled suureks eeskujuks. Aitäh, et oled!

 

Kui soovid ka Jooks on lahe kogukonnaga liituda, siis liitu Facebookis Jooks on lahe VÄLJAKUTSE grupiga(LINK)
Ja avatud on ka #igapäev5km aprilli väljakutse registreerimine 😉

APRILLI VÄLJAKUTSEGA saad liitud siit(LINK).

Armas Jooks on lahe kogukonna liige!
Ka Sina saad teha ettepanekuid, kes võiks olla järgmine Jooks on lahe EESKUJU. Jaga minuga oma eeskuju! Inimest, kes just Sind inspireerib enim meie kogukonnast. Oma vastuse saad jätta vajutades SIIA

Shopping Cart