KKK

Miks on Jooks on lahe äpis ja kodulehel erinevad hinnad?

Äpist liitudes on tõesti kallim hind, sest maksed toimuvad läbi Apple ja Google platvormide. Et aga osalejale pakkuda soodsamat võimalust, ongi kodulehel võimalik soetada odavama hinnaga ligipääs(väljakutse osalus). 

Kas Stebby kaudu on ka võimalik äpi tasulist versiooni(väljakutse osalust) soetada ?

Jaa, on küll! Kõigepealt tuleb Stebby keskkonnast soetada endale pilet (1 kuu/6 kuud/12 kuud) Peale seda tuleb kodulehel www.jooksonlahe.ee/app valida sama toode, mis eelnevalt Stebbys (1 kuu/6 kuud/12 kuud) ja minna maksma, kassas lisada kindlasti sama maili aadress, millega oled äpis konto loonud ning märkuste lahtrisse lisada Stebby piletikoodi nr. Makseviisiks valida ”Stebby eelbroneering” ja lõpetada tellimus.
Peale seda oota oma e-mailile kinnituskirja ning siis võid minna äppi kasutama 🙂

Kui ma olen ostnud kodulehelt osaluse ja login Jooks on lahe äppi sisse, siis kust ma näen, et mul on soetatud äpi tasuline versiooni(väljakutse osalus)?

Kui äpis puudub nupp “Liitu väljakutsega”, siis järelikult oled juba algava väljakutsega liitunud ja Sul on ligipääs tasulisele versioonile. Lisaks näed profiili vaates all ääres oma liitumise kehtivust (n: Liitumine kehtib kuni 28.02.2025)

Miks mul on menüüd “Väljakutse” ja “Kogukond” mitteaktiivsed?

Need menüüd on ligipääsetavad ainult tasulise versiooni osalejatele( väljakutsega liitujatele). Kui oled esmakordselt väljakutsega liitunud, siis tuleb arvestada, et need menüüd avanevad Sulle alates 01 kuupäevast ja peale esimese aktiivsuse salvestamist.

Kuidas Jooks on lahe äpis füüsilist aktiivsust monitooritakse?

Jooks on lahe rakenduses saab otse oma liikumist monitoorida vajutades avavaade lehel nupule “Alusta liikumist” ja saab ka oma spordikella andmed sünkroniseerida Jooks on lahe rakendusse, selleks aga peab spordikellal olema võimalus jagada andmeid Strava või Apple Health rakendusest (olenevalt, kas kasutusel on Android või iOS telefon).

Läbi Strava liidestuse on võimalik kahte moodi oma kilomeetrid JOL äppi üle tuua.
1. Salvesta oma treeningud kasutades Strava äppi  ja hiljem sünkroniseeri läbitud kilomeetrid JOL äppi
2. Salvesta oma treeningud spordikellaga ja hiljem sünkroniseeri läbitud kilomeetrid JOL äppi

Kuidas otse Strava äpiga salvestatud kilomeetrid üle tuua Jooks on lahe äppi?
– Värskenda JOL äpp kõige uuemale versioonile
– Lae alla Strava äpp
– Pane Strava äpist treening salvestama
– Peale treeningut ja liikumise salvestamist kontrolli JOL äpi seadete alt, et Sul on “Strava” nupp sisse lülitatud. Selle leiad äpi vasakust nurgast avades menüü ja sealt “Seaded”, mille avades on näha Strava nupp. Lülita see sisse. Kui teed seda päris esimest korda, siis võid korra nuppu välja-sisse lülitada (edaspidi jääb nupp sisse ja edasi-tagasi vajutama enam ei pea)
– Seejärel vajuta JOL äpi avavaate lehel värskenduse nuppu (üleval paremas nurgas noolekesed ringis) ja hetk hiljem tulevad Stravas liigutud kilomeetrid avavaatesse nähtavale.

***************************

Kuidas spordikellaga (Polar, Suunto, Garmin, FitBit, Wahoo, AppleWatch jt.) salvestatud kilomeetrid üle tuua Jooks on lahe äppi?
Siin on juhend Polari kella näitel:
– Värskenda JOL äpp kõige uuemale versioonile
– Lae alla Strava äpp
– Spordikella olemasolul ühenda oma spordikella äpp Stravaga (Polari näite puhul vali Polar Flow äpist “General settings” ja sealt punane nupp “Connect” ning vali Strava) Nüüd oled andnud loa oma spordikella andmed edastada Stravasse.
– Peale spordikellaga liikumise salvestamist ühenda oma spordikell Polar Flow äpiga, et treening liiguks sinna ja sealt edasi liigub juba automaatselt Stravasse. Kontrolli, et treening oleks Strava äpis ka olemas. Teinekord võtab see mõned sekundid aega, et treening oleks ka Stravas nähtav.
– Nüüd kontrolli JOL äpi seadete alt, et Sul on “Strava” nupp sisse lülitatud. Selle leiad äpi vasakust nurgast avades menüü ja sealt “Seaded”, mille avades on näha Strava nupp. Lülita see sisse. Kui teed seda päris esimest korda, siis võid korra nuppu välja-sisse lülitada (edaspidi jääb nupp sisse ja edasi-tagasi vajutama ei pea)
– Seejärel vajuta JOL äpi avavaate lehel värskenduse nuppu (üleval paremas nurgas noolekesed ringis) ja hetk hiljem tulevad Stravas liigutud kilomeetrid avavaatesse nähtavale.

Kuidas ühendada oma spordikell Jooks on lahe äpiga?

Selleks on vaja telefoni Strava või Apple Health rakendust(olenevalt, kas kasutad Android või iOS telefoni) Spordikell on vaja ühendada eelpool mainitud rakendustega ja anda luba, et treening andmed liiguvad automaatselt nendesse rakendustesse. Peale seda tuleb Jooks on lahe äpis seadete alt sisse lülitada Apple Health või Strava nupp (olenevalt, kas kasutad Android või iOS telefoni)

Peale iga treeningut kontrolli avavaates, et sinu aktiivsus oleks üle kantud Strava või Apple Health rakendustesse ning seejärel kontrolli kas aktiivsus on üle kantud ka Jooks on lahe rakendusse. Kui sa ei näe avavaates oma läbitud kilomeetreid, siis kontrolli, et äpi seadete alt oleks Strava/Apple Health nupp sisse lülitatud(võid korraks välja-sisse vajutada) ning peale seda vajuta lehel “Avavaade” üleval, paremal nurgas sünkroniseerimise(noolekesed ringis) nuppu.

Kust ma leian ja milline näeb välja sünkroniseerimise nupp?

See asub ”Avavaade” lehel, üleval, paremas nurgas.

Kuidas ma saan postitusi teha?

Postitusi saab väljakutse osaleja teha iga päev peale 5km läbimist, peale päevase eesmärgi(5km) täitmist tekib avavaate lehele nupuke “Kirjuta postitus või lisa pilt”

Kust ma näen enda lisatud postitust?

Enda ja teiste osalejate postitused leiad menüüst “Väljakutse” ning valides kahe valiku seast “Postitused”

Kust ma näen motivatsioonitabelit?

Motivatsioonitabeli leiad menüüst “Väljakutse” ning valides kahe valiku seast “Motivatsioonitabel”

Kas spordikellalt/Strava äpist saan ka tagant järgi andmeid sünkroniseerida?

Jah, sünkroniseerides toob Jooks on lahe äpp automaatselt kolme viimase päeva treeningud. Kui oled jätnud ühe või kaks päeva andmed sünkroniseerimata JOL äppi, siis saad need ka tagant järgi sünkroniseerida. Peale sünkroniseerimist kontrolli kalendrist üle kas eelmised päevad värvusid kalendris ka roheliseks.

Miks Jooks on lahe äpp näitab teistsugust kilometraazi kui mõni teine rakendus?

Tasub arvestada, et pea kõik füüsilist aktiivsust mõõtvad rakendused annavad mõneti erinevaid mõõtetulemusi. Kontrolli, et oled andnud telefoni seadetes asukoha õigustele “Luba alati”. Kui asukoha õigustele luba ei anta, siis rakendus ei saa ka korrektselt andmeid lugeda.

Jooks on lahe äpp katkestas treeningu salvestamise, miks?
Sellel võib olla mitu põhjust, kontrolli üle järgmised asjad:
1. Kas telefoni seadetes on antud asukoha õigustele “Luba alati”

2. Kontrolli, et tulenevalt telefoni tootjast või vanemast op.süsteemist pole telefonil piiranguid, mis keelavad taustal asukoha lugemist.

Jooks on lahe äpp ei sünkroniseeri teiselt seadmelt andmeid ära, miks?

  1. Kontrolli kas Sinu spordikella rakenduses(Polari puhul näiteks Polar Flow/Polar Beat) seadete alt on antud luba andmeid jagada Strava/Apple Health´iga
  2. Kontrolli üle, kas Sinu treeningu andmed on kõigepealt üle tulnud Strava /Apple Health rakendusse. Teinekord võib andmete üle toomine aega võtta.
  3. Kui treening on Strava/Apple Health rakenduses olemas, kontrolli kas Jooks on lahe äpi seadete alt on Apple Health/Strava nupp sisse lülitatud. Võid seda nuppu korra välja-sisse lülitada.
  4. Kui sinu kilomeetrid ei sünkroniseeritud avavaatesse üle, peale eelmiste sammude(punktid 1-3) tegemist, siis proovi vajutada ka avavaates üleval nurgas olevat sünkroniseerimise nuppu(noolekesed ringis)
  5. Arvesta, et andmeid ei sünkroniseerita kellalt juhul, kui alustasid samal ajal ka Jooks on lahe äpist treeningu salvestamist. Kahte samal ajal kattuvat treeningut ei saa salvestada.

Jooks on lahe äpp ütleb, et sünkroniseeris treeningud aga avalehele neid ei kuva, miks?

Põhjus võib olla selles, et tänane treening pole veel Strava/Apple Health rakendustesse üle tulnud ja Jooks on lahe äpp sünkroniseeris vanemad treeningud(viimase kolme päeva treeningud)

Jooks on lahe äpp ei salvestanud treeningut ära, miks?

Kontrolli üle kas treeningu lõpetades(salvestamisel) oli internet olemas. Liikumise salvestamiseks on vaja interneti olemasolu.

Kuidas ma tean, et minu aktiivsused on arvesse läinud ja salvestatud?

Seda saad kontrollida profiili vaatest- kalendris tähistab roheline värv seda, et päevane aktiivsus(5km) on edukalt läbitud- päev on kirjas! Punane värv kalendris tähistab mitte aktiivset päeva (“Puhkepäev”) või aktiivsus on jäänud pooleli(pole läbitud 5km)

Shopping Cart