Minu 2021 aasta

Oh, see on olnud äge aasta! Kindlasti üks ägedamaid minu elus!  Ma ei oskagi kust otsast alustada aga panen siiski mõned mõtted kirja.

Möödunud aastat jääb kindlasti kõige enam iseloomustama tohutu eneseareng ja õppimine. Ma läksin kooli, mis on olnud üks suuri unistusi minu jaoks. Mul ei olnud mingit konkreetset unistust, et mida tahaksin õppida, mul oli lihtsalt tugev soov kunagi taas kooli minna ja avastada rõõm õppimisest…ja seda ma praegu täiega kogen. Toitumisnõustaja õpe tuli küll täiesti ootamatult minu ellu aga otsustasin selle väljakutse vastu võtta ja olen hetkel väga rahul selle valikuga.

Läbitud sai ka hulk veebikoolitusi ja webinare. Üritasin väga palju tarkust erinevatest kohtadest ammutada. Sellel aastal oli minu meelest väga palju erinevaid tasuta veebikoolitusi. Tasub alati uurida ja osa võtta! Rohkem, kui kunagi varem õppisin ka ise omal käel, kasutasin selleks enamasti youtubi. Kõik tööga seotud uued tarkused tulid just youtubis surfates. Näiteks kuidas maililisti kasvatad ja kuidas üldse uudiskirju koostada jne. Muidugi tähendas see väga palju aeglasemalt mingite asjade ära tegemist 😀

Väga palju aitas enesearengule ja eneseanalüüsile kaasa periood, kui mul oli mentor. Ma tunnen sellest nii kohutavalt puudust(mul oli võimalus osaleda suvel Grethe mentorprogrammis). Ma usun, et maailmas oleks palju rohkem õnnelikke inimesi, kui meil igaühel oleks oma mentor. Siinkohal pakun kohe ennast ka välja. Kui tunned, et minul oleks Sulle midagi pakkuda, siis kirjuta mulle gatly@jooksonlahe.ee  ja jagan rõõmuga oma kogemusi ning olen toeks 🙂

Üks eelmise aasta taipamine oli õigete inimeste lubamine oma ellu. Tuleb olla julge ja teha valik(julgus öelda “ei” ja julgus öelda “jah”), kes on need inimesed, keda oma ellu soovid.

Näiteks ütlesin ma eelmisel aastal “Jah” ühele väga ägedale üleskutsele, tohutu hirm oli hinges aga samas tundsin, et mul on vaja uusi inimesi enda ümber, kes väestaksid. Ja sellest on saanud üks vinge kohutmiste sari, kust tulen alati tagasi ägedate taipamistega ja positiivsete emotisoonidega. Me ise nimetame endid hellitavalt “Vägevate naiste mentorklubi”

Aastal 2021 lugesin ma läbi rohkem raamatuid, kui terve oma senise elu jooksul kokku(ok, ma päris lapsepõlves loetud lasteraamatuid siia ei arvesta) Ma lugesin just üle oma raamaturiiulilt sel aastal soetatud raamatud ja sain 17 raamatut, millest läbi olen lugenud 13 raamatut. Uskumatu! Kunagi mulle tundus ulme, kui keegi rääkis, et loeb kuus ühe raamatu. Muidugi ma imetlesin neid inimesi aga mõtlesin, et see pole miski, mis on minu teema. Aga tuleb taaskord tõdeda, et igal asjal on oma aeg ja koht meie elus. Arvestades, et lugemispisiku sain alles suve lõpus, siis olen ma lugenud kaks raamatut kuus. Kui hullumeelne see on! Mõnel võib nüüd täiesti õigustatud küsimus tekkida, et kust ma selle aja võtan?

Siinkohal saangi  rääkida rutiinist, mille olen oma ellu möödunud aastal toonud ja mis sai alguse just suvel sellest päris esimesest raamatust, mille Grethe mulle laenas- Hal Elrod “Imede hommik”. Just sellest raamatust sai alguse minu hommikurutiin.
Ärkan kell 5:00 (ülejäänud perest tund aega varem) See on minu aeg, mil teen kiire hommikuvõimlemise(minu võimlemiskava leiad SIIT, minul on hetkel valitud sealt 10 lemmik harjutust), joon klaasi vett, kirjutan päevikut(viimasel ajal keskendun tänulikkusele), loen raamatut(lemmik osa hommikust!), loen afirmatsioone ja oleneb hommikust, vahel ka mediteerin.
Olen tohutult tänulik sellele hommikurutiinile, sest see on aidanud mul leida rohkem rahu, positiivsust ja energiat. See on üks kindel päeva osa lisaks minu igapäevasele jooksuringile.

Lisaks kuulasin ma aasta jooksul väga palju podcaste, lemmikud “Täitsa pekkis saade”, “MULL” ja “Be1st” podcastid. Õppisin kuulama ka audioraamatuid ja kuulasin oma esimese inglise keelse raamatu ning alustasin lugemist ka oma esimest inglise keelset paberraamatut(aga pole eriti kaugele jõudnud :D)

Tööalaselt sai ka möödunud aastal väga palju korda saadetud ja mul on kahju, et ma ei osanud piisavalt neid kordaminekuid tähistada ja hinnata. See on üks asi, mida soovin uuel aastal muuta. Aga püüan siia nüüd üles loetleda kõik pisemad ja suuremad kordaminekud.  Aastal 2021 lisanud uus väljakutse #igapäevtundaktiivsust  ja aasta lõpus ka väljakutse lastele- JUNIOR väljakutse! Valmis sai uus koduleht(lausa 2x aasta jooksul:D), koostöö Stebbyga, palju uusi tooteid tuli e-poe valikusse, lisaks ka Mulieres, BoostYourselfi tooted. Rääkimata uuest “Samm-sammult” märkmikust. Whoop-whoop! (millele olen häbematult vähe tähelepanu pööranud aga samas olen nii-nii uhke selle märkmiku üle.) Jooks on lahe e-poe kinkekaardid said ka valmis. Muidugi Sõbraprogramm! Ja Jooks on lahe EESKUJU postituste sari, mis on teilt väga palju positiivset tagasisidet saanud. Koos Grethega viisin läbi ka oma elu esimese virtuaalse nö. koolituse(Enese eest hoolitsemise virtuaalne töötuba emadele)

 

Ja võib vist öelda, et suured kordaminekud hakkasid juhtuma siis, kui ma olin loonud endale ruumi ja sain päris enda kabineti. Ja see sai juhtuda ainult tänu sellele, et meie esiklaps kolis kodust välja 🙂

Sellel aastal avastasin ka päris palju ägedaid uusi tooteid ja mitmed neist on meie peres igapäevaselt kasutuses ja väga vajalikud asjad. Jagan siis neid toote avastusi ka teiega, kuigi paljusid neist olete juba kindlasti märganud mind kasutamas läbi Instagrami storyde.

Aga alustame siis:

Robottolmuimeja Mamibot EXVAC 680s. Antud tolmuimeja oli ka mitmel korral väljakutse auhinna nimekirjas. Ja kui ma hakkasin endale otsima robottolmuimejat, siis tundus loogiline, et valin sama mudeli, sest eeltöö oli juba tehtud ja kõige suurem pluss antud toote juures oli hinna ja kvaliteedi suhe. Mega suur abi on sellest väikesest robotist ja kõige suurem pluss asja juures on see, et keegi ei jäta enam asju põrandale vedelema või kui isegi on mänguasjad maas, siis roboti hääle peale korjatakse need kiiresti kokku 😀 Mina ostsin SIIT

Apple iphone 11 Pro. Oi, kuidas ma seda ostu kaalusin, no üks pool aastat küll 😀 Esiteks seepärast, et see oli päris suur väljaminek ja teiseks kahtlesin ma ikka tükk aega kas minna Androidi pealt iOS-i peale. Täna ma olen ikka üli rahul ja mõtlen juba, et kui mu arvuti peaks kunagi väljavahetamist vajama, siis saab see olema just Apple oma. Ülirahul oma telefonivahetusega!

Apple Airpods 2. Eks need kõik kolm toodet ole sellised, et saab ka ju ilma ilusti hakkama aga kui need lõpuks kasutusele võtta, ei kujuta enam elu ilma nendeta ette. Sama oli airpodsidega. Ma isegi ütleks, et neist kolmest oli kõige suurem heureka moment just nende kõrvaklappidega. Ma arvan, et need, kes on juhtmetega kõrvaklappidelt üle läinud juhtmevabadele kõrvaklappidele teavad millest ma räägin. Ja no Apple Airpods´id on veel mugavuse tippklass

Spordikell Polar Vantage M2. Ilmselgelt üks kõige vajalikum vidin mul. 24/7 kasutuses. Vahetasin Polari M mudeli natuke uuema M2 mudeli vastu. Saadud kingitusena koostöös Mefo-ga(Polari maaletooja)

Biolatte ensüümid. Tänu “Ladyzym” tootele sain lahti igakuistest päevadega kaasnevatest peavaludest. Lisaks olen aasta jooksul tarbinud väga palju teisi Biolatte tooteid, mis toetavad soolestikku ja immuunsüsteemi. Kui sa tahad teada täpsemalt, mis on ensüümid ja miks meil neid vaja on, siis soovitan väga lugeda Härmi(Biolatte toodete ametlik maaletooja) kodulehelt SIIT
Biolatte tooted sobivad ka beebidele ja lastele. Ka meie peres on lapsed viiruse perioodil saanud Biolatte tooteid. Kahjuks kõige pisemale ei sobi see pulbri variant ja pole leidnud varianti, kuidas teda meelitada neid tarbima, olen ka salaja tee sisse lisanud aga kohe saab aru :D. Biolatte ensüümid on kapslitena ja laste puhul on soovitatav kapsli sisu kallata näiteks joogi sisse.
Rosannale meeldis näiteks seda koos kapsliga lausa närida 😀 Mina kallasin aga Bolardiid otse pulbrina suhu, siis kui tundsin, et kurk kergelt kipitab. Aitas alati! Ja laste puhul saan näitena tuua, et Rosanna pole kordagi sel sügisel haige olnud, Ron paraku aga on kolmel korral nohune olnud. Siiski olen talle saanud mõnikord peita pulbrit mõne joogi sisse aga tihti ta sai ikkagi aru ja jättis palju jooki alles. Igaljuhul on need paar nohust perioodi olnud pigem väga kerged ja kiired mööduma. Võrreldes meie eelmiste aastate nohurallisid, siis neid ei anna võrreldagi. Nädalate pikkused magamata ööd ja palju nuttu on asendunud ühe, kahe päevasteks supsakateks. Meil abikaasaga oli alguses ikka imestus suur, kui tatine laps järgmisel päeval justkui nagu terve oli 😀
Nagu aru saate, siis ma siin mingit teaduslikku juttu ei räägi, puhtalt kogemusestest elust enesest 😉 Kui sinu laps ka on see, kes esimesena nohu, köha üles korjab, siis ma soovitan väga kahte toodet- Boulardii ja Original… aga rohkem infot leiab haerm.ee kodulehelt või nende Instagramist(Higlightside all on väga palju kasulikku infot koondatud, see nagu eraldi kool kohe, soovitan tutvuda!)

Lamberts vitamiinid. Aaastal 2021 pöörasin väga suurt tähelepanu vitamiinide ja mineraalainete tarbimisele. Laste puhul oli suureks avastuseks Omega 3, mis on jälle Rosanna lemmik aga Ron ei armasta selliseid kummikommilaadseid tooteid. Seega tema polnud nõus seda sööma aga õnneks on tema lemmikuks Lambertsi lastele mõeldud multivitamiinid. Ise tarbisin immuunsüsteemi tugevdamiseks tsinki, c-vitamiini. Igapäevaselt veel D-vitamiini ja magneesiumi, vahel ka Omega 3-me.

Berrichi kreemid. Ma olen nii tänulik, kui Berrich mulle ise kirjutas ja pakkus tooteid proovida. Tänu Berrichi päeva- ja öökreemile tekkis mul elus esimest korda näohoolitusrutiin. Suvel kasutasin küll harvem aga hetkel on kreemid asendamatud. Just sai päevakreem otsa ja tahtsin uurida kuidas Berrichi taaratagastussüsteem täpselt toimib. Tean, et tagastades taara, saab uue toote 15% soodsamalt 🙂 Mis mulle Berrichi puhul meeldib, on see, et tegemist on looduskosmeetikaga ja ma lihtsalt pean eraldi mainima, et  a r m a s t a n  nende toodete lõhna. Kuigi neil justkui polegi lõhna aga selline kerge apteegi lõhn on, mis mulle nii meeldib 😀 Mulle ei meeldi lõhnad, mis on väga kanged..
Minu kasutuses on päevakreem Day ja öökreem Night ning  näopuhastusvaht Foam

 

Münt hambapesutabletid, mis on nüüd uue nimega Others. Armastan neid tablette! Ja see teadmine, et hoian loodust, paneb mind seda toodet veel rohkem armastama 😀

Mulieres pesugeelid sattusid minu ellu ka kuidagi seoses keskkonnasäästliku teema kaudu ja olen neid nüüd juba pikalt kasutanud ning seepärast otsustasin need ka e-poodi müüki võtta 😉

Boostyourself pulbrid, mida olen kasutanud juba rohkem, kui aasta. Tänu boosty toodetele sai minust smuutide armastaja 🙂 Aga lemmik-lemmik nende toodetest on kohvi kollageeni pulber, mida tarbin IGAL HOMMIKUL kohviga.

Ja oleks vist imelik, kui ma nüüd teiste toodete kõrval ei tooks välja mõnd Jooks on lahe e-poe toodet 😀 Sellel aastal tuli valikusse väga palju uusi tooteid aga toon siinkohal välja enda suured lemmikud ja antud toodete kohta olen saanud ka teilt kõige rohkem positiivset tagsisidet.
Pehme spordisärk
Softshell vest
Kaelussall
Müts
Kindad
Helkurtraksid

Kõik need tooted on siin pildil ka seljas 😉

Kindlasti jäi palju asju mainimata aga need olid hetked ja asjad, mis meenusid esimesena. Aasta lõppu jääb kindlasti meenutama jõulumatk, kus sain paljude kogukonna liikmetega kokku ja muljeid vahetada. See oli väga armas kohtumine ja meenutas mulle kui oluline on hoida oma kogukonnaga ka füüsilist kontakti.

 

Mis oli teie aasta kõige säravam hetk? Kuidas jäid oma aastaga rahule?

 

Shopping Cart