Jalavalule võib olla lihtne lahendus

Mõnda aega tagasi rääkisin ma Instagrami videopostituses, kuidas minu abikaasa sai lihtsa vaevaga oma tüütust jalavalust lahti. Kes nüüd ei ole Instagrami postitust näinud, siis ma annan lühikese ülevaate.

Nimelt igakord kui abikaasa intensiivsemalt liikus, tabas teda tallavalu- võibolla kummaline aga just see kõige pehmem osa talla all tegi valu ja see oli vägagi ebameeldiv ning tihti tuli kõndimine isegi katkestada. Lisaks tallavalule tekkis mõnikord valu ka sääre eesosas.

See jalateema oli juba väga pikka aega vindunud ja kuna see ei olnud pidev valu, vaid tekkis ainult siis, kui abikaasa intensiivsemalt trenni otsustas teha, siis enamasti oli ”lahenduseks” treeningutes pausi tegemine.

Lõpuks ma otsustasin, et see ei saa nii jätkuda ja murega on vaja tegeleda, kuidas on see võimalik, et inimene tahab liikuda aga ei saa?!

Mulle meenus, et olin kunagi koostöös ettevõttega Ortoteek teinud ühe postituse tallatugedest.

Ortoteek on füsioterapeutilisi teenuseid ja keha toetavaid tooteid pakkuv ettevõte. Kuigi esmapilgul võib ehk tunduda, et see teema ei puuduta Sind, siis tegelikult on nende teenuste ja toodete valik väga lai ja ma olen täiesti kindel, et oled vajanud või vajad tulevikus mõnda Ortoteek teenust või toodet. Soovitan väga piiluda nende e-poodi (LINK), seal on suur valik ka spordi ja taastumisega seotud tooteid. Lisaks veel palju erinevaid abivahendeid harrastussportlastele, tippsportlastele, rasedatele, beebidele, jne.

Aga tulles tagasi abikaasa jalavalu juurde…
Pikalt mõtlematta kirjutasin Ortoteek tiimile ja sealt edasi algas meil hästi tore suhtlus Monikaga. Juba telefonivestlustes julgustas Monika konsultatsiooniaja broneerima, sest kirjeldatud tallavalule on neil lihtne ja kiire lahendus individuaalsete tallatugede näol.

Kuigi Ortoteek pakub oma teenuseid vaid Tallinnas, siis olime nõus selle pika tee ette võtma. Ja kuna Ortoteek on avatud ka laupäeviti, siis saime koos perega ühise nädalavahetuse Harjumaal veeta. Laupäevane lahtiolekuaeg ongi minu meelest suurepärane võimalus kaugemalt tulijatele.

Kodulehel broneerimine on väga lihtne, saad valida kalendrist endale sobiva kuupäeva ja kellaaja. Siinkohal on oluline teada, et perearsti saatekirjaga on teenused tunduvalt soodsamad.

Toon siinkohal näite, et kui täishinnaga maksab individuaalne tallatugede valmistamine 85,50€ siis digiretseptiga on hind vaid 28,80€. Lisaks on võimalik teenuse eest tasuda kasutades Stebby keskkonda.

Mulle väga meeldis julgustav ja positiivne suhtlus Monikaga, kes jagas mulle väga palju informatsiooni tallatugedest ja nende olulisusest ja üldse avardas minu silmaringi selles valdkonnas. Need jutuajamised olid väga informatiivsed, et ma tundsin lausa vastutust antud teemal oma blogis rääkida ja sellest postitus teha…just seepärast, et tihti me arvame, et istume oma murega üksi ning lahendust pole aga LAHENDUS ON OLEMAS! Vähemalt, mis puudutab meie jalgade tervist ja heaolu.

Hilisema jutu käigus sain teada, et peaksin ka ise tegelikult konsultatsiooni võimalust kasutama, sest minu tihe mure konnasilmadega võib olla märk sellest, et tald saab ühele kohale rohkem koormust ja tallatugi oleks siinkohal abiks. Rääkimata korralikust konnasilma ravist, mida ma olen aastaid korduvalt apteegi ravimitiga teinud ja tulutult- ikka on konnasilmad tagasi.

Armas liikuja, panen Sulle südamele- hoolitse oma jalgade tervise eest, sest tänu korras jalgadele saame me igapäevaselt liikuda! Isegi, kui täna ei kurda Sa jalgades valu, siis aktiivsete liikujatena saame me oma jooksu-kõnnijalgu ka ennetavalt toetada. Ortoteek näiteks pakub oma e-poes spetsiaalseid sportimiseks mõeldud tallatugesid, mis on soovitatavad kõigile aktiivsetele liikujatele mugavama ja parema liikumise jaoks. Need (LINK) tallad kohanduvad hästi keskmise kõrgusega pöiavõlviga ning on disainitud pakkumaks jooksmisel maksimaalset mugavust ja kaitset.

Meie külastus kestis kokku u. 50 minutit ja selle aja jooksul toimus füsioterapeudi konsultatsioon ning individuaalsete tallatugede valmistamine. Jaa, individuaalsed tallad saab kohe kätte!

Juba esimesel päeval tundis abikaasa, et palju kergem on kõndida ja kuigi me ei teadnud toohetk, et tallatoed võivad mõjuda ka alaseljavaludele positiivselt, siis abikaasa märkas seda ise paari päeva jooksul. Tavaliselt väga pikalt seistes tundis ta alaseljavalusid, siis nüüd mitu tundi seistes tal neid valusid enam ei tekkinud. Tänaseks on abikaasa tallavalud kadunud ja ta käib regulaarselt pikki kõnniringe tegemas.

Ma päriselt arvan, et see on väga oluline teema ja kui Sul on mure jala- või alaseljavaluga, siis soovitan ühendust võtta Ortoteek tiimiga 😉 Mina tõesti ei uskunud, et abikaasa tüütule jalavalule on tegelikult nii lihtne ja kiire lahendus.

Individuaalsete tallatugede teenus sobib Sulle, kui:

 • Sul on liikudes valu labajala/põlve/alaselja piirkonnas,
 • otsid mugavust liikumisel,
 • soovid jala- ja rühiprobleeme ennetada,
 • soovid parandada tulemusi spordis
 • Sul on tallatugesid vaja tööjalatsitesse
 • Sul on olnud trauma/luumurd jalalaba piirkonnas.

Tallatoed valmistatakse kohapeal ja valmivad 60 minuti jooksul.
Lisaks on individuaalsetel tallatugedel ka garantii kolm kuud, mis on üsna ainulaadne Eestis.

 

Ortoteek on Sulle abiks veel järgnevate teemadega:

  • Individuaalsete tallatugede valmistamine
  • Rühi hindamine
  • Füsioteraapia
  • Jalaravi:
   • Soolatüügaste külmutamine
   • Jalaravi koos koorimise ja süvaniisutusega
   • Kannalõhede ravi
   • Jne.

Tutvu lähemalt Ortoteek teenuste ja toodetega nende kodulehel- www.ortoteek.ee

 

Shopping Cart