Kandadele tuld! Või siis mitte…

Jooksjana on mul ikka hullult vedanud, mis puudutab erinevaid jalavigastusi või traumasid. Midagi olen ma nende aastate jooksul vist ikkagi õigesti teinud. Ja ma tean ka, mis see on!
Teiste kogemuslood on olnud mulle suureks motivaatoriks, et mitte astuda ise samasse ämbrisse.
Ja just teiste kogemused on mind sundinud mõtlema ennetustööle ja just sellega olen vältinud ka suuremaid vigastusi. Minu puhul tähendas see lihtsalt ülimat ettevaatlikkust.

Aga ennetamiseks on veel võimlausi. Tänases postituses räägin tallatugedest.

Tervisesportlaste seas on kõige levinumad just jalavigastused.
Kuidas Sina oma jalgade eest hoolitsed?
Kas mõtled ka ennetavalt, mida saaksid teha täna, et igapäevane liikumine saaks kesta ka pensionieas?

Tervisesport peaks olema ikka tervist toetav, eks!
Samas ma tean, kui suur eufooria kaasneb tervisespordiga alustades ja siis võivad suurest entusiasmist või teadmatusest ka tobedad vigastused tekkida.

See postitus on Sulle, kui vajad alustajana natuke nõu või oled juba sattunud vigastuste küüsi. Salvesta see postitus igaks juhuks ka tuleviku tarbeks.

Aastate jooksul olen saanud postkasti ka teie poolt mitmeid kirju, kus on nõu küsitud erinevate jalavalude ja -vigastuste kohta.

Paraku mina pole ekspert ja olen siiani vaid oma kogemuse põhjal saanud soovitusi jagada aga täna on mul hea meel teid suunata oma ala ekspertide poole 😉

Nimelt, saavad alguse väga paljud jalavigastused valest jalaasendist liikumisel või valedest jalanõudest.

Minuga võttis ühendust Ortoteek ja soovis natukene meie teadlikkust tõsta.

Ortoteek OÜ on füsioterapeutilisi teenuseid ja keha toetavaid tooteid pakkuv ettevõte. Ortoteek kollektiivi kuuluvad füsioterapeudid keskenduvad kliendi tervise toetamisele – trauma, taastumisprotsess, ennetustöö. Nende suurim eesmärk on muuta inimesed liikuvaks ja seetõttu koolitatakse pidevalt meeskonda, täiustatakse teenuseid ning uuenduslike toodete ja tehnoloogiatega pakutakse kvaliteetset ja kiiret abi igale kliendile. Nende meelekindlus inimeste elukvaliteedi parandamisel on teinud neist partnerid Eesti perearstide, pereõdede, eriarstide ja füsioterapeutidega.

Ortoteegi toodete ja teenuste valik on üsna mitmekesine, vaata lähemalt siit(LINK)
Ma lihtsalt pean siinkohal mainima, kui tihti ma aastaid tagasi otsisin varbakaitset. Pikkade distanstide puhul juhtus ikka, et kaotasin mõne varbaküüne 😀 Ja ortoteek.ee lehel on see täitsa olemas 😉 Aga väga palju muud kasulikku tervisesportlasele.

Antud postituses räägin aga tallatugedest ja nende vajalikkusest. Uurisin lähemalt, miks meil on vaja tallatugesid ja millal ma tean, et mul neid siis vaja on?

Tallatugede vajadusest annab keha meile teada – valu labajalapiirkonnas, põlvedes või alaseljas, samuti ebamugavustunne jalgades liikumisel. Ka see kui tunned, et pead kõndimisel või jooksmisel tähelepanu pöörama jala asendi sättimisele. Samuti saab aru tallatugede vajadusest, kui vaadelda oma jalanõusid – kas need on ühtlaselt kulunud, või on mõni piirkond tallast kohe eriti kulunud (viimane näitab, et just see kulunud piirkond saab liikumisel tunda kõige rohkem koormust).
Tallatugede valimisel saab abiks olla Ortoteeki füsioterapeut, kelle juurde saab broneerida konsultatsiooniaja (kohapeal või siis videokonsultatsiooniga).

Vajadusepõhine tallatugede kandmine hoiab meie jalad õiges asendis. Tallatoed jalatsites hoiavad ära pidevast ülekoormusest tekkivad kannavalud, valud pöia piirkonnas, põlve- ja alaseljavalud, hoiavad ära vigastuste tekkimise ohu hüppeliigese piirkonnas ja aitavad kandjal sportimisel energiat säästa.

Tallatugede valimisel tuleb arvestada, et kõrgele jalavõlvile tallatugesid valides mahuksid nii jalg kui tallatugi lõpuks ka jalanõu sisse ära. Sama ka madala jalavõlvi puhul. Samuti arvestada tallatugede valimisel jalanõude liistu laiusega.

Tallatoed on ideaalsed kasutamiseks spordialadel, mis nõuavad kiiret suuna muutmist. Jalg on tallatoe kasutamisel õiges asendis ja sellega säästab oluliselt rohkem energiat kui tavaliselt. Lisaks pakuvad tallatoed mugavust, stabiilsust ja jõudlust kõikidel maastikel.

Ortoteek jagas lahkesti ka sooduskoodi, mis kehtib nende e-poes kõigile tallatugedele. Sooduskood kehtib aasta lõpuni. Sooduskood on: 5892547561
Oluline on teada ka seda, et Ortoteek teeb koostööd Stebbyga

Meie tervis on meie kõige suurem vara. Hoia oma tervist!

Kui märkad ka kergemat valu või ebamugavustunnet, siis reageeri kohe, ära lükka seda ebamugavustunnet edasi!

Olge terved!

Shopping Cart