Kirjutamisest, aususest, tasakaalust ja mis on sellel pistmist #igapäev5km väljakutsega?

Minu jaoks on paljud asjad muutunud selgemaks ja arusaadavamaks peale seda, kui olen oma mõtted paberile kirja pannud. Ja ma olen avastanud, et paberile kirja pannes muutub kirjutatu palju reaalsemaks ja justkui tõeks, mille eest ei saa põgeneda.
Mõtetega annab ikka manipuleerida ja nö. põgeneda, võtame näiteks trenni tegemise. Väga lihtne on mõelda, et ahh, ma täna trenni ei tee, siis teine päev ja kolmas päev samamoodi….aga kui panna kõik oma trennipäevad paberile kirja, on ikka natuke valus neid tühjasid päevi vaadata, eks? Tõde karjub paberilt vastu 😀 Seepärast on ka #igapäev5km väljakutse motivatsioonitabel paljude jaoks hästi oluline- keegi paneb Sinu eest kirja igapäevase treeningu 😉
Kindlasti on nii mõnigi teist märganud seda erinevust ja tundnud vastakaid emotsioone, kui väljakutse on vastu võetud ja motivatsioonitabel on koguaeg silme ees või siis oled korraks väljakutse ree pealt maha hüpanud ja proovid omapäi tegutseda…justkui palju kergem on käega lüüa ja kõnniringile minemata jätta, kas pole? Keegi ei näe, keegi ei viibuta näpuga…ja see keegi oled Sina ise, kelle eest proovid varjata, tõde moonutada….
Olen teilt aastate jooksul saanud mitmeid kirju, kus kirjeldate just antud olukorda ja kui oluline on motivatsioonitabel, et kasvatada järjepidevust.

See(kirja panemine) toimib ka muus valdkonnas.

Näiteks avastasin oma toitumise puhul, et ma ilustan(ehk siis valetan) endale- üldistan ja petan ennast. Minu suureks nõrkuseks on igasugune näksimine- suu ainult matsub peas 😀 Ja see on nii naljakas kuidas ma püüan ennast petta 😀 näiteks peale hommikusööki on vaid pool tundi mööda läinud ja ma juba vitsutan apelsini ja kinnitan samal ajal endale, et see läheb veel hommikusöögi alla 😀
Samas, kui panna oma toidukorrad ilusti kellaajaliselt kirja ja vaadata oma toidupäevikule otsa, ongi tõde olemas! Ja kõik on palju selgem.

Ma soovitan selliselt ausalt otsa vaadata neljale olulisele teemale- TOIT, AKTIIVSUS, UNI JA VAIMNE TERVIS

Hiljuti tegin ma endale ühe skeemi(minu nö. tasakaaluratas :D), mis aitas mul mõista, kus on hetkel minu elus tasakaal paigast ära. Võid ka enda puhul kontrollida 😉 Võta seda ratast, kui noolemängu tablood ja pane kirja ausalt mitu punkti annad igale sektorile, 1(ringi keskpunkt) on kõige madalam hinne ja ringi viimane joon on 10 punkti.

Kui nendes neljas valdkonnas on tasakaal paigas, siis on juba hea vundament olemas, et saavutada tasakaal ja stabiilsus.

 

Ma olen siin talve lõpus pidanud endaga väga palju teadlikult tegelema ja on olnud vaimselt väga raske periood. Ja iga kord kui õue kõndima või jooksma läksin, oli see mu päeva kõrghetk ja ma olin/olen nii tänulik, et liikumisest on saanud nii tugev osa minu elust, et isegi väga raskel perioodil liikusin regulaarselt. Liikumine on vähemalt üks kindel asi minu päevas ja ma väga selgelt teadvustan endale, et tänu liikumisharjumusele suudan raskest perioodist läbi murda. Liikumine aitab!

Mina võtan aprillikuus fookusesse tasakaalu leidmise. Kõige pealt panen kirja, siis analüüsin ja vaatan, mis muutusi on vaja teha. Ka Sina saad seda teha 😉 võime koos teha aprillikuust tasakaalu leidmise kuu 🙂

Ehk jagan oma teekonda ja mõtteid tasakaalu teemal ka Instagrami kontol, mulle meeldib pigem sealses kekkonnas storysid teha 🙂

Lisan siia postituse lõppu ka vajaliku info aprilli väljakutse kohta, juhuks kui siia satub uusi osalejaid 😉 Postituse päris lõpus on ka aprilli miniväljakutse info 😉 Ikka selleks, et aktiivsuse sektor saaks tasakaalurattal 10 punkti 😉

Aprilli #igapäev5km väljakutsega saad liituda siit- www.jooksonlahe.ee/valjakutse

…………………………………….

PAAR OLULIST MEELDETULETUST SEOSES #IGAPÄEV5KM VÄLJAKUTSEGA…

Võimalus soetada väljakutse pilet ka läbi stebby.eu keskkonna. Tee nii:

  • Mine(vajuta) stebby.eu ja osta Jooks on lahe väljakutse pilet(saad osta ka 3, 5, 10 piletit korraga)
  • Kopeeri stebby keskkonnast saadud piletikood
  • Mine www.jooksonlahe.ee/valjakutse ja liitu väljakutsega ning märgi märkuste lahtrisse piletikoodi number ja vali makseviisiks “Stebby eelbroneering”
  • Peale seda mina kontrollin, et saadetud piletikood kehtib ning kinnitan programmis Sinu liitumise
  • Peale minu kinnitust, saadetakse Sinu mailile kinnituskiri, et oled registreeritud väljakutsele

Osale väljakutsel koos meeskonnaga! Soovid väljakutse 100% edukalt läbi teha, siis pane kokku meeskond ja ümbritse end vastutuskaaslastega 😉 See annab ka suurema poweri ja motivatsiooni, et koos ühise eesmärgi poole liikuda ning igapäevaselt aktiivne olla(ei taha ju meeskonda alt vedada). Pane kokku oma sõpruskonnast, töökaaslastest või perest/sugulastest meeskond ja tulge kampa! Registreerides lisa lihtsalt meeskonna lahtrisse meeskonna nimi ja ongi kõik 😉 Tutvu juhendiga(LINK)

Liitudes väljakutsele meeskonnaga tee nii:

  • Pane kokku minimaalselt kolmeliikmeline meeskond ja valige meeskonnale nimi
  • Registreerides individuaalselt väljakutsele, sisesta vastavasse lahtrisse meeskonnanimi
  • Meeskonna osalust saad jälgida igapäevaselt motivatsioonitabelist
  • Meeskonna väljakutses pääsevad auhinnaloosi meeskonnad, kelle kõigil liikmetel on kuu jooksul vähem kui 5 punast kastikest(puudumist) motivatsioonitabelis.
  • Loosiauhinnaks on kõigile meeskonnaliikmetele tasuta pääsmed väljakutsele

 

APRILLI MINIVÄLJAKUTSE

On saanud juba mõnusaks traditsiooniks, et #igapäev5km väljakutse taustal toimub ka iga kuu üks tasuta miniväljakutse, mille eesmärk on tutvustada uusi kasulikke ja tervislikke harjumusi.
Aprilli miniväljakutseks on HÜPPENÖÖRIGA HÜPPAMINE

Miks hüppenööriga hüppamine kasulik on?

  • Hüppenööriga hüppamine tugevdab luid ja lihaseid ning teeb Sind kiiremaks
  • Hüppenööriga hüppamine on väga hea kardiotreening ja põletab ka korralikult kaloreid
  • Hüppenööriga hüppamine on nauditav
  • Hüppenöör on üsna lihtne, odav ja kergesti kaasaskantav treeningvahend
  • Hüppenööriga hüppamine arendab tasakaalu ja kordinatsiooni
  • Iga päev regulaarselt hüppenööriga hüppamine tagab selle, et pead joostes kaua vastu ja oled tugeva südamega.
  • Regulaarne hüppenööriga hüppamine kasvatab kopsumahtu

Mida hüppamise ajal oma kehaga teha?

Hoia käsi keha lähedal, 90-kraadise nurga all. Säti jalad lähestikku ja õlad puusadega ühele joonele — nii püsib selg õiges asendis. Hüppenööri tuleks liigutada randmetest ja maast kõrgele hüppamine pole niivõrd oluline, kui ühtlane tempo.

Kuidas kaitsta jalgu?

Proovi maanduda pehmelt ja kindlasti mitte kandadele. Jalga pane mugavad jooksutossud, et sa end ei põrutaks.

Millised on hüppenööritreeningu riskid?

Oluline on jälgida oma selja asendit, sest seda valesti hoides teeb hüppamine pikemas perspektiivis pigem kahju. Samuti on oluline maanduda pehmelt, et liiga ei saaks kannad ega põlved.

Kellele antud treening ei sobi?

Inimesed, kellel on probleeme südamega, peaksid hüppenööritrenni vältima. Samuti ei ole see trenn kõige sobivam ülekaalulistele, sest hüpates kurnavad nad oma liigeseid.

Mida peaks hüppenööri ostes silmas pidama?

Mugavust. Kergem hüppenöör sobib paremini koordinatsiooni, kiiruse ja vastupidavuse arendamiseks. Raskema hüppenööriga treenimine kulutab rohkem kaloreid ja toonib lihaseid

Allikas: Google

 

  • Miniväljakutse sisuks on HÜPPENÖÖRIGA hüppamine, mida tuleb teha iga päev teatud arv. Töölehel näha mitu hüpet, mis päeval vaja teha.
  • Miniväljakutse toimub Jooks on lahe VÄLJAKUTSE Facebooki grupis(seal toimub ka #igapäev5km väljakutse)
  • Miniväljakutse kestab 30 päeva – 01.04-30.04.2022
  • Iga päev ilmub grupis kuupäevaga postitus kuhu alla saad lisada kommentaaridesse pildi, video, täidetud töölehe või lihtsalt kirjuta “Miniväljakutse tehtud!”
  • Oluline on aga 30-ndal päeval postituse alla märku anda mitu päeva kaasa tegid ja see on ka aluseks auhinnaloosis osalemiseks.
  • Miniväljakutse töölehe saad alla laadida siit(LINK)
  • Kõigi osalejate vahel, kes tegid kaasa 30 päeva) loositakse kuu lõpus välja kolm tasuta väljakutse piletit

Küsimuste korral kirjuta mulle valjakutse@jooksonlahe.ee

 

Kohtumiseni aprilli väljakutsel!

Jook on lahe,
Gätly

Shopping Cart