Võrumaa pikamaajooksusarja I jooks- Vaskna järve jooks

Eile oli siis esimene kohalik jooks, ei jõudnud päeva jooksul kordagi mõelda sellele….tööl oli nii kiire ja kui lõpuks kella 17-ks koju jõudsin hampsasin kaks kiiret kansingileiba ja juba tuligi minna. Seekord K2-ga. K1 jättis jooksu vahele ja täiesti arusaadavatel põhjustel- tervis ja hea enesetunne eelkõige, mida meie siis K2-ga ignoreerisime 😛
Enesetundest rääkides siis kõik oli tip-top, ei saanud arugi et needsamad jalad olid eelmisel päeval 3,5h järjest liikumises olnud. Trepilihas andis kergelt tunda aga ma arvan, et kui eelmise päeva 30km ei oleks vahel olnud, oleks jalad veel valusamad olnud.

Ilm oli ilus ja riietusega mingit peamurdmist ei olnud, jalga läksid poolpikad ja selga õhuke jooksusärk.
Need kohalikud jooksud ongi kuidagi liikumise pealt toimunud, põhjus õhtused ajad ja argipäevad.

Vaskna jooks on esimest aastat Võrumaa pikamaajooksusarjas, ma polnud varem kuulnudki antud jooksust ja ei osanud midagi arvata. Igaksjuhuks tõmbasin jalga vanad tossud, arvates, et kui ikka ümber järve siis tõenäoliselt väga mudane aga kohapeal selgus, et rada on üsna kuiv, enamasti asfalt ja natuke ka mullateed.
Õnneks hoiatas kohalik tihedatest tõusudes, nüüd teadsin mida oodata 🙂

Läbinud eelmisel päeval 30km, ei pidanud ma seda mingiks vägiteoks sest antud võistlusel oli palju tegelasi kes olid kaks päeva tagasi Võhandu 100 läbinud. Respect!
Kuigi mul oli hea vabandus(sünnipäevajooksu näol) varnast võtta kui jooks ikka väga luhta läheb 😛

Palju tuttavaid nägusid oli, korraks mõtlesin, et äkki ei ole kõigini jõudnud uue jooksu  info. Nii mõnigi ütles, et juhuslikult kuulis, et Vaskna Järve jooks on liitunud sarjaga.
Aga tundub, et vähemalt kõvemad tegijad olid info kätte saanud 🙂

Tegime K2-ga kerge sörgi, hüplesime ja venitasime seni kuni stardijoonele hakati kogunema.

Väga lahja ja loid venitamine 😛

Võtsin prillid ka kaasa :D, et oma eelmise päeva päevitust vähegi varjata aga kui stardipaigas ka ere päike paistis, ei hakanud riskima. Oleks veelgi ranti juurde sanud 😀

Minu päevitus 🙂 Hommikul tehtud pilt

Jooksu juurde tagasi…ma ei olnud mingit eesmärki endale pannud, ei osanud- esimest korda ju antud jooksul. Aga ei saa mainimata jätta, et mõnus elevus oli sees, tahtsin juba rajale saada. Tahtsin teada kuidas enesetunne on ja mis seisus ma siis täpselt olen.

Kõik kogunesid stardijoonele ja jooks võis alata.

Stardijoonel

Võtsin kohe sama tempo, mis mass aga seesama hetk sain aru, et seda on minu jalgadele liiga palju ja tõmbasin tagasi, samas jäin kuhugile rahvamassi keskele (oma hinnangul) ja liikusin vaikselt oma tempos. Mõned ikka jooksid mööda aga püüdsin oma tempot hoida ja mitte möödajooksjatest pead norgu lasta.
Ei läinud palju aega mööda kui nägin viita- 5km lõpuni. (u. 2km oli siis joostud)
Sealt edasi hakkas tempo vaikselt tõusma sest seljad tulid järjest ja järjest lähemale. Vaikselt noppisin, eriti meelepärased olid naisjooksjad…siis tundsin ennast kohe eriti hästi 🙂

Gätly stiilinäide
Tõmbasin korraks prillid pähe 🙂

Esimest korda elus võeti mulle sappa 🙂 Võibolla on ka varem võetud aga nüüd konkreetselt öeldi mulle seda. Igaljuhul ei osanud ma süllesadanud kohustusega midagi peale hakata, korraks tundsin, et pean tempo alla laskma, et äkki muidu kaasjooksa “tapab” ennast päris ära siis jälle arvasin, et ma peaks ikka oma jooksu tegema…ja siis ma läksin. Merka tänas mind viisakalt seltskonna eest ja loobus. Merka, suur aitähh, panid mind ka rohkem rapsima 😉 Sain jälle kogemuse võrra rikkamaks.

Rada oli mõnus, ausalt! Mulle meeldis 🙂 Oli küll palju tõuse aga nendele järgnesid ju ka langused. Lahe! Munamägi oli muidugi tõsine katsumus, isegi mulle aga seal sain kaks konkurenti kätte 🙂
Lõpp oli päris tasavägine, tegin möödajooksu ja siis tehti omakorda minust möödajooks, allamäge ma siiski jooksin eest ära, peab tõdema, et jõuvarusid oskan arvestada- järelikult 🙂
100m enne finišit hõikas keegi tee äärest: “Kätte saab!”, siis leidsin veel varusid. Pingutus on allolevalt
pildilt näha 😛

Kohe-kohe finiš

Pärast jooksu olin korraks päris läbi ja suur kergendus oli finišis olla. Aga kokkuvõttes jäin oma sooritusega väga rahule, tundsin, et andsin endast kõik ja samas tundsin ennast hästi. Ajaga jäin ka rahule.

Aeg: 0:33:20
Distants: 6,8 km
Keskmine pulss:172
Kalorikulu:443
Üldkoht:65
N30 koht: 4

Järgmine jooks juba järgmisel neljapäeval- Ümber Tamula Järve Jooks
See ei saa kindlasti nii lõbus olema kui ei
lne jooks. Märksõnad: muda, vesi, raudteerööpad 😀

Kohtumiseni 🙂

Shopping Cart