veel juures 🙂
Räägin oma mõtetest ja emotsioonidest ning toon välja mõned eriti lahedad võimalused ja lahendused Suunto uuel kellal.
Aga natukene minu eelnevatest kogemustest pulsikelladega…
Viie sportliku aasta jooksul olen kasutanud eelnevalt kahte kella- Polar RS300X ja Garmin ForeRunner 210 Special Edition.
Jooksmisega alustades ei olnud mul kellale suuri nõudmisi, soovisin näha oma pulssi ja eriti lahe oli see, et esimesele Polari kellale oli juurde võimalik osta ka GPS vastuvõtja, mis käis eraldi käe peale 🙂
Kellaga olin rahul ja toohetk täitis kell kõik minu ootused aga mida aeg edasi seda rohkem tundsin, et olen nõudlikumaks muutunud ja tahaks midagi paremat 🙂
Allikas:Google |
Läks mööda u. 2 aastat kui hakkasin otsima uut kella.
Paljud uued kellad olid juba sellised kus on GPS kellale sisse ehitatud. See oligi üks olulisemaid argumente uue kella puhul. Teine oluline asi oli minu jaoks see, et saaksin trennid ühte konkreetsesse keskkonda ülesse laadida.Valjavalituks osutus Gramin Forerunner 210.
Ja olgem ausad, välimus ka ju loeb 🙂
Nagatiivseks antud kella juures osutus pulsivöö, mis kohe üldse ei sobinud minu kehaga. Iga pikem jooks tähendas mulle verisied arme 🙁 Ei aidanud ka pulsivöö vahetus. Ja nüüd pärast kahte aastat koostööd, on kell üldse hakanud vingerpusse viskama, ma ei teadnud enam kunagi kas kell läheb enne trenni tööle või ei.
Allikas:Google |
Paar nädalat tagasi sain aga ootamatu ettepaneku. Minu tööandja oli ka lugenud minu positust sellest kuidas minu Garmin ei taha minuga enam koostööd teha ja pakkus lahkesti oma abikätt 🙂
Kõik käis väga kiiresti ja üsna varsti oligi minu käes uus Suunto Ambit 3 Sport kell.
Tegemist on tesstootega ja mina saan olla katsejäneseks, üheks väga-väga õnnelikuks katsejäneseks 🙂
Siin ta on- Suunto Ambit 3 Sport |
Suur-suur aitäh Klick Eesti!
Minu jooksuhooaeg sai tänu Suunto kellale uue hingamise ja minu treeningud muutuvad kindlasti sihipärasemaks.
Rääkimata motivatsioonist 😉
Aga nüüd kellast lähemalt…
Käsi värsises ka natuke kui võtsin oma uue iluduse karbist välja.
Kõigepealt- see on küll maitse asi aga see kell on nii iluuus!!! Ja uskuge mind, kell on tuhat korda veel ilusam kui piltide peal 🙂
Kella esmakordselt käe peale pannes valdas mind täielik wow-moment, uskumatu kui mugav võib olla üks kell käe peal. Ja uskuge mind, mul on ju eelnevalt Polari ja Garmini kogemus siiski olemas ning rihmal ja rihmal ON vahe. See kell lausa sulas mulle käe peale. Kuigi kell on üsna suur (0,08kg) võrreldes minu eelmise Garminiga, ei häiri käe peal see suurus kohe üldse. Isegi poeg ütles kella proovides, et see on nagu šokolaadist, nii siidine ja pehme 🙂
Suunto Ambit 3 Sport versus Garmin Forerunner 210 |
Seadistamine käis kiirelt ja loogiliselt- meetrid, kella aeg, kuupäev, sünnipäev, kehakaal jne.
Ma sain selle osaga hakkama nii, et kasutusjuhendit ei pidanud vaatamagi. Kõik oli lihtne ja loogiline.
Edasi aga võtsin juba kasutusjuhendi ette ja etteruttavalt ütlen ära, et päris lõpuni ma juhendiga( 135 lk) jõudnud pole, see võtab aega….nii palju funktsioone on mida ma hetkel ei kasuta, kunagi kindlasti.
Praegu on prioriteediks saada esmane kellakasutamine selgeks- trenni alustamine, ajaloo vaatamine, aktiivsusmonitori käsitlemine jne.
Funktsioonidest:
Esimese asjana olen ma muidugi kõige rõõmsam selle üle, et nüüd ma saan kellal treeningut valides valida kas lähen jooksma, rattaga sõitma või ujuma 🙂 Laheee!!!
Lisaks veel sellised võimalused nagu õues ujumine, basseinis ujumine ja ka jooksmise puhul saan valida kas soovin teatud marsruudil joosta(Run a Route) või lihtsalt jooksen (Running)
Teiseks, kellal on bluetooth ühendus ja ma saan kella ka oma nutitelefoniga ühendada ja tekitada telefonile lisaekraani. Väga lahe!
Vajalik siis Movescount App.
See võimaldab reaalajas treeningute allalaadimist ja sotsiaalmeedias jagamist, miks ka mitte 🙂
Muidugi on kellal sisse ehitatud GPS, mis tähendab, et kõik vajalik (ekstreem)sportimiseks on olemas- navigeerimine, GPS-iga kõrguste mõõtmine, kiirus, distants, pulss ja lisafunktsioonid jooksmise, jalgrattasõidu ja ujumise jaoks. Ja lisaks on ka eraldi funktsioon mitut erinevat spordiala sisaldavat(näiteks triatlon) treeningute jaoks.
Ja nüüd eriti lahe asi- lisaks jälgib minu igapäevast liikumist aktiivsusmonitor.
Näitab mulle koguaeg reaalajas palju olen päeva jooksul kaloreid kulutanud 🙂
Aku peaks kestma treeningreziimis 8 tundi ja 25 minutit, hetkel ma seda veel kinnitada ei saa 🙂 Päris tühjaks pole kella akut kulutanud, olen küll mitmeid kordi arvutiga ühendanud kus see samal ajal laeb. Proovisin ära Movescount kekkonna ja leidsin, et ka seal saab päris palju seadistusi ära teha, näiteks oma pulsivahemiku määramise.
Ja kellareziimis peab aku vastu 14 päeva.
Seda märkasin küll, et kui kell seisab niisama kapi peal siis viskab automaatselt pildi eest, et säästa akut ja nii kui kella puudutan, tuleb pilt taaskord ette.
Arvutiga ühendamiseks on karbis kaasas USB-kaabel, mille abil laetakse kella akut ning liigutatakse infot kella ja arvuti vahel. Info liigutamiseks Movescount.com keskonna ja kel
la vahel on vaja arvutisse laadida Moveslink tarkvara.
Kellal on ka kompass, mida oleks põnev teinekord matkates katsetada 🙂
Tegelikult on sellel kella veel nii palju põnevat, mida ma alles avastan.
Näiteks kõnede, sõnumite ja nutiseadme push notification’ite kuvamine kella ekraanil.
Lisaks on võimalik oma nutiseadmega pildistada, filmida ja lisada neile siis hetke kiirus, läbitud distants vmt.
Selleks, et Suunto Ambit3 sarja kellade omadusi maksimaalselt ära kasutada tulebki olla kasutaja Movescount.com keskkonnas, kus saab kella põhjalikult seadistada, laadida alla Suunto App’e, pidada treeningpäevikut, analüüsida treeninguid ning jagada neid sõpradega jpm.
Nutitelefon annab Ambit3 sarja kelladele vaid lisaväärtust.
Ma olen küll vähe aega saanud Suunto kella kasutada aga hetkel tundub, et see on tipptase 🙂 Olen väga rahul… ja kuigi see nuti-luti-maailm(appid ja sünkroniseerimine) tundus mulle esialgu nii keeruline, siis nüüd ma arvan, et olen ülepekaela sees 🙂
Kui juhendi sõnastusega hätta jäin, siis oli suureks abiks youtube, kus on palju häid videosid.
Siin näiteks üks ülevaade Suunto Ambit 3 Sport kella kohta.
Aga veel lahedam on jooks koos asjaliku pulsikellaga 😉