Sünnipäevaintervjuu

Gätly, palju õnne – täna täitub Sul 4 aastat ettevõtjana! 4 aastat oled Sa vedanud #igapäev5km väljakutset ja üles ehitanud Jooks on lahe kogukonda. Mis tunne on?

Aitäh! Juba 4 aastat! Tunne on võimas. See tundub ikka veel nii uskumatu, et ühest emostioonipostitusest ja väljakutsest iseendale on sündinud liikumisprogramm ja arendamisel on Jooks on lahe ÄPP. See kõik on juhtunud aga tänu Jooks on lahe kogukonnale ja minu jälgijatele, sest kui poleks neid, poleks ka liikumisprogrammi ja lugu, mida täna jagada. Idee sündis küll minu sees aga edasised sammud ja areng on toimunud tänu teile armsad kogukonnaliikmed! Liikumine ja ettevõtlus on pannud mind uskuma, et kõik on võimalik. Ja ma tahan nii väga anda sedasama eneseusku ka teistele. Seega, väike reklaam nüüd siia 😀 Tule ja pane oma jalad liikuma ning juurutame koos liikumisharjumust, täna südaööni on veel võimalik liikumisprogrammiga liituda (LINK) Tähistame koos sünnipäevakuud!

Ühismatk. Aprill. 2023

Kui Sa saaksid nendele neljale aastale tagasi vaadates midagi muuta, siis mis see oleks? Mida Sa teeks teisiti? Või oled rahul kõigega, mis seni on olnud?

Aus vastus on see, et ma tõesti ei muudaks midagi, mis ei tähenda aga seda, et ma oleks kõigega rahul. Oi, ei! Nende aastate jooksul on ikka olnud parajalt ämbrite kolistamisi aga ma olen nende eest tohutult tänulik, sest need rasked olukorrad panid mind tegutsema ja kastist välja mõtlema. Just nendel hetkedel toimusid minu suuremad arengud ja õppimised. Ma olen seda meelt, et ebamugavad olukorrad ongi arenemiseks ja õppimiseks. Ja ma olen saanud ikka korralikult nende aastate jooksul õppida ja avastada, eelkõige iseennast!

Mis on olnud Su suurimad õppetunnid?

Kõige suuremad õppetunnid on seotud minu emotsionaalsuse ja kärsitusega. Kui mul tuleb mõni põnev idee või mõte, siis ma pean selle kohe ellu viima. Ja siis võib lihtsalt juhtuda see, et ma olen emotsioonide ajel midagi ära otsustanud, erinevaid koostööpartnereid juba kaasanud ja hiljem selgub, et pean hoopis kõigile ära ütlema, sest ei võtnud aega asjasse rohkem süveneda. Aga aastatega olen juba õppust võtnud. Nüüd võtan tavaliselt 24h, et idee saaks settida, suhtlen inimestega, küsin arvamusi, ning siis hakkan alles tegutsema. Õnneks pole minu õppetunnid seni olnud väga kulukad 😉

Mis on olnud Su suurimad võidud?

Suurimad võidud on kindlasti inimeste edulood- kirjad minu postkastis, silmast silma kohtumised! Need lood on mulle nii olulised ja inimeste inspireerimine on ka põhjus, miks ma seda kõike teen. Ma olen salvestanud neid kirju enda jaoks ja kui mul on olnud raskemad hetked ja tunne, et tahaks kõigele käega lüüa, siis inimeste edulood hoiavad mind edasi tegutsemas.

Kas on ette tulnud ka mõni suurem ebaõnnestumine? Kuidas Sa sellest üle said ja edasi liikusid, selle asemel et „püss põõsasse visata“?

Mul on hea meel, et suuri ebaõnnestumis ei ole olnud aga eks see on ka tõlgendamise küsimus, et kelle jaoks, mis on suur ebaõnnestumine. Mulle meenub näiteks üks situatsioon päris alguskuudel, kui mul oli liikumisprogrammi jaoks vaja sponsoreid leida ja üheks sponsoriks oli VSpa ja mina omaltpoolt pidin siis ettevõtte postituses ära märkima ja juhtus see, et märkisin vale Facebooki lehe ära ja uuesti õiget lisada ei õnnestunud ja see oli tolhetkel minu jaoks maailma lõpp ja kõige suurem ebaõnnestumine. Täna on seda meenutada muidugi hirmnaljakas ja täna ma lähenen sellistele olukordadele väga suure rahuga aga jah, tol ajahetkel tundsin ennast täieliku äpuna 😀 Praegu ma suudan vist igas raskes olukorras võtta hetke ja mõelda, et mis see olukord mulle praegu õpetab 😉

Su noorim laps oli alles päris pisikene ( lisaks ülejäänud 4le lapsele, kes ju samuti vajavad aega ja olemasolu), kui Sa väljakutsega alustasid. Kuidas Sa laste kõrvalt enda jaoks aega leidsid? Kuidas Sa pisikese lapse kõrvalt ettevõtlusega alustada jaksasid?

Oi, alustada oli lihtne! Ma olin ju aastaid olnud lastega kodune ema ja ma janunesin eneseteostuse järele. Alguses ma võisin istuda isegi öösel üleval ja sisestada väljakutse osalejaid tabelisse, lugeda kirju ja kommentaare….paar kuud hiljem sain muidugi aru, et see pole väga jätkusuutlik 😀 Aga tõesti! Alguses oli pigem lihtne! Ma panin ikka kuid entusiasmi pealt. Ja kui on motivatsioon, tahe, eesmärk, siis leiab ka võimaluse tegutsemiseks! Emad on selles eriti osavad 😀 Kindlasti võtsin alguses seda aega enda, laste ja pere arvelt. Projekti kasvades, töömahu suurenedes, hakkasin aru saama, et tasakaalu leidmine on võtmesõna. See on isegi neli aastat hiljem teema, millega tegelen. Pole suutnud siiani oma kärsitu meele ja planeerimis oskamatuse tõttu seda tasakaalu leida.

Kas ka Sina tunned emana süümepiinasid, et pole laste jaoks piisavalt olemas? kuidas Sa sellega toime tuled?

Ojaaa, koguaeg! Tegelen sellega praegu eriti aktiivselt. Haahaa! Seda võib nüüd kaheti mõista- tegelen enda süüdistamisega või tegelen selle probleemi lahendamisega? 😀
Aus vastus on, et ma tegelen sellega, et ma nii palju ennast ei süüdistaks aga see ei tule mul veel hästi välja. Ma ei tea kas see on mingi emade värk aga ma olen mõnikord ikka väga hale ja tambin end maha.
Igakord kui kui mul kodus toimetused ülepea kasvavad ja ma tunnen, et emana olen läbi kukkunud, siis esimese asjana mõtlen, et lõpetan päeva pealt ettevõtlusega. Neid pisaraid on ikka valatud. Respekt kõigile emmedele! See on ikka ulmeraske.

Kas Sa kaasad ka lapsi enda ettevõtlusega seotud tegemistesse? Kuidas?

Ojaaa! Nad teavad hästi, millega emme tegeleb. Nad teavad ka seda, et emmel on igal väljasõidul telefon ja statiiv kaasas ja jälle tal on vaja pilti või videot teha 😀 Aga tegelikult on tõesti kõik lapsed erinevatel aja hetkedel ja erinevate asjadega kaasatud olnud. Suuremate tellimuste korral aitavad pakkida, transportida. Väga palju olen pidanud lapsi paluma sisuloome, turunduse jaoks pilte ja videosid tegema.
Ma arvan, et pooled sotsiaalmeedia videod on tehtud Gerdi(13), Rosanna(6) või Ron Gerreti(4) poolt 😀 Nemad on siis need lapsed, kes elavad püsivalt veel kodus. No näiteks üks viimaseid reels´e Instagramis koostöös Fibamiga on filmitud 4 aastase Ron Gerreti poolt 😀 Ja see on üks viimase aja vaadatumaid reels´e  😛

Miks on #igapäev5km väljakutse vedamine Sinu jaoks nii oluline?

Tervisliku elustiili propageerimine! Liikumisharjumus! Inimesed! Kui ma suudan igas kuus kasvõi ühe inimese suhtumist, elustiili muuta, siis see ongi põhjus! Muidugi on #igapäev5km väljakutse vedamine oluline, sest see on justkui minu beebi, kes sündis armastusest liikumise vastu.

Jooks on lahe suvepäevad 2022

Kus Sa enda ettevõtet 5 aasta pärast näed? Mis on #igapäev5km ja Jooks on lahe kogukonna jaoks tulevikul varuks?

Ma väga ei tee plaane nii pikalt ette. Nagu ma eelpool mainisin, siis ma olen väga kärsitu meelega ja kõik tuleb väga spontaanselt. Aga ma unistan suuremast meeskonnast. Inimestest, kellel on oskused, mida mul jääb vajaka 😀
Ma ise olen suuresti see tüüp, kellele meeldib algatada ja käivitada projekte. Mulle tohutult meeldib minu töö juures kreatiivne pool- sisuloome, plakatid, videode monteerimine jne.
Hea meelega annaks liikumisprogrammi haldamise kellelegi teisele 😉 Seega, kui keegi lugejatest näeb tohutult potensiaali kuidas liikumisprogrammi edasi järgmisele tasemele viia, seda turundada ja suuremat kõlapinda saada ja Sul on oskused, siis anna teada ja ma ootan Sind!
Samamoodi näen e-poes tohutult võimalusi aga aega ja oskusi napib.

Niisiis, vastus Sinu küsimusele oleks- viie aasta pärast näen suuremat tiimi ja suuremaid tegusid! 😉

Kas Sa tahaksid oma toetajatele ja Jooks on lahe kogukonnale midagi öelda?

Aitäh, et olete sel teekonnal minuga! Ma ei saaks täna seda lugu ja neid kogemusi jagada, kui poleks teid. Armsad olete mulle! Näeme kõnni-jooksurajal!

Sünnipeävamatk. Aprill 2022

Andsime võimaluse ka kogukonnaliikmetel küsimusi esitada:

Kas on plaan reegleid muuta sarnaseks algsetele või jäävad need pigem nii nagu viimase aasta on olnud? Aitäh!

Reegleid ei ole plaanis muuta 😉 Ja äpis jääb ka väljakutse ülesehitus ja reeglid suures plaanis samaks- LIIGU! TÕESTA! ESITA! KOGU PUNKTE!

Kuidas leidsid esimesed väljakutses osalevad inimesed? Kas need olid sinu tuttavad või täiesti võõrad?

Päris esimesel kuul(juuli, 2019 LINK), kui esitasin väljakutse iseendale, kutsusin Facebooki postituses ka oma jälgijaid koos minuga liikuma iga päev 5km. Ja minuga lõi kampa ligi 20 sõpra, tuttavat. Järgmisel kuul kaasasin väga palju sponsoreid ja reklaamisin juba suuremalt välja. Siis oli osalejaid ligi 800 😀 See on jäänud ka läbi aegade kõige suuremaks osalejate arvuks 😉

Kas kõik auhinnad ja koostööd oled saanud pakkumiste peale või oled ise kirjutamisega algust teinud, vaeva näinud jne?

Liikumisprogrammi auhindade loosimise ülesehitus on siin aastate jooksul muutunud. Siis kui toimusid kuu lõpus suuremad auhinnaloosid, need auhinnad ostsin enamasti ise aga täna on premeerimissüsteem natuke teine- toimub suurem reisiloos 2x aastas ja igakuine auhinnaloos registreerijate vahel on koostöös erinevate brändidega. Need on 80% ulatuses olnud minu enda ettepanekul aga on juhtunud ka nii, et ettevõtted on ise kirjutanud ja koostööd soovinud.

Kuidas haldad exceli tabelit? Kas sul on automaatsüsteem, keegi abiks või käid ise iga päev käsitsi fb postituse all inimeste nimesid ja läbitud distantsi kokku sobitamas?

Küsija mõtleb siinkohal liikumisprogrammi motivatsioonitabelit ma usun 😉 Alguskuudel tegin ise ja kaasasin pere ja sõbrad. See on ikka kreisi täppistöö ja võtab aega. Aga täna haldab tabelit üks tore abiline, kes on seda teinud juba peaaegu neli aastat. Ja ta teeb seda igapäevaselt käsitsi. Seepärast on oluline, et osalejad ikka aeg ajalt tabelit kontrolliksid, et poleks inimlikku näpuviga sisse tekkinud ja ma tuletan seda ka maili teel teile meelde 😉 Hea uudis on see, et äpis muutub see kõik automaatseks 😉

Mis on Sinu lemmik tegevus peale jooksmise?

Mulle meeldib looduses viibida, matkata, mulle meeldib sisuloome- filmida ja monteerida.

Kas sul on plaanis veel maratoni joosta?

Maratoni distants on mulle siiani väga südamelähedane ja ma tahaks kunagi taas seda pikka distantsi läbida aga ma ei näe, et see lähiajal juhtuks. Kui see juhtub, siis kindlasti ei ole see mõni rahvaspordiüritus vaid minu valitud koht ja aeg.

 

 

Aitäh teile kõigile!
Ja kui Sul tekkis peale seda postitust veel küsimusi, siis pane need Facebooki postituse alla kommentaarina, vastan meeleldi 😉

Shopping Cart