Rakvere ööjooks 2013

See oli super võistlus ühe pisikese agaga….WC oli 21 km kaugusel 😀 See siis kiire kokkuvõte minu eilsest jooksust 🙂
Nii see oli, tunne oli väga hea ja läksin super meeleolus jooksma, rekordi plaane ei olnud aga läksin endast parimat andma.
Ainuke selle nädala trenn oli üks päev enne Rakveret 6km sörki. Ja kogulugu! wc teemast natuke allpool…

Rakvere poole hakkasime liikuma viia ajal, mina otse töölt. Sõit oli pikk ja väsitav, pikutasin natuke autos. Eelmisel päeval tundsin üle pika aja, et ma olin ennast välja puhanud, sain hommikul piisavalt magada ja kuna terve päev sadas vihma siis ei olnud õues ka midagi teha, lihtsalt viskasin jalad seinale ja puhkasin.
Eesootav võistlus tekitas igasuguseid vastakaid tundeid, kõige rohkem näris hinge treeningute puudumine. Võistluspäeva hommikul lugesin oma viimase sissekande kommentaare ja muutusin palju positiivsemaks Rakvere suhtes. Hakkasin vaikselt endasse uskuma, et võibolla oli see nädalane puhkus hea pärast Riia maratoni ja Väimela, Tartu jooksu. Igaljuhul keha andis märku, et on jooksuks valmis, kuskilt ei valutanud ja väsimus oli pärast päevast puhkust kadunud.
Ma ei olnud sihiks võtnud mingit ajalist eesmärki, isegi mitte näiteks al. alla 2 tunni aeg, midagi!

Natuke enne Rakveret hakkas sadama paduvihma aga mind see ei morjendanud, minu positiivset meeleolu ei suutnud miski rikkuda, ma uskusin, et Rakveres on ilus ilm ja nii oligi 🙂
Ma ei olnud isegi pikki riideid kaasa võtnud.

Rakveres olime juba üsna varakult kohal, otsisime stardimaterjalid ja läksime autosse stardiks valmistuma. Enne starti keksides sain aru, et jalg on täna kohe eriti kerge, peab hea jooks tulema, Rakvere ju!

10 minutit enne starti otsisime stardikoridori sissepääsu, kaasaelajad, pealtvaatajad olid kõik ära blokeerinud, ummistanud. Kerge paanika oli juba  aga leidisme siiski õige koha kust siseneda, siblisin vaikselt päris ette, et ei peaks stardis kõndima hakkama. GPS otsis väga kaua signaali ja mõtlesin, et ei tea kas kordub eelmise aasta saatus aga õnneks kõik laabus.
See stardieelne muusika ja tuleleegid, see oli tase, pani adrenaliini möllama.

Kõlas stardipauk ja mina tundsin, et tahaks vetsu 😀 Ei ole normaalne! Midagi ei olnud teha, tuli kiirustada, et jõuda vetsu, ainuke häda, et see oli 21km kaugusel 😀
Hoidsin tempot 4:30/km kanti, igasugune number alla viie oli ok.

Kilomeetripostid tekitasid alati mõnusa muige näole 🙂

Kui olin viis kilomeetrit jooksnud ja hoidnud tempot, tundsin, et suudan niimoodi veel pikalt edasi joosta.
10 km sai täis, ajaks 0:48:11 Vahepeal olin teises joogipunktis ühe geeli ära võtnud, arvasin, et joogipunktid on iga 5km järel ja siis kui teine joogipunkt tuli väga ootamatult, sattusin paanikasse ja tõmbasin geeli lahti. Hiljem muidugi sain aru, et liiga vara, see oli alles 6 kilomeeter.
Pärast 11km posti hakkasid järgmised ka väga kiiresti tulema. 15 kilomeetril see juhtus, tegin oma elu teise metsapeatuse võistlustel.No häda ei anna häbeneda. Ja nüüd võin vist öelda, et selle krdima metsapeatuse kaela läks ka minu rekord 🙁
See on muidugi uskumatu, et sellise ettevalmistusega oli mul võimalus oma eelmise aasta rekord üle teha. Lihtsalt juba see mõte on nii lahe, olgugi, et lõpptulemus jäi siiski alla aga ma oleks seda suutnud 🙂
Viimased viis kilomeetrit läksid väga-väga kiiresti ja traditsiooniliselt jäi 18 km post vahele ning ootamatult oli 19km juba käes, veel 2km. Esialgu ei julgenud spurtima hakata aga umbes 500m olin jooksnud kui vaatasin kella ja see näitas 1:36. Siis läks lahti, andsin endast kõik ja kui lõpusirgele jõudsin siis tuli rauast veel lisa 🙂 Kaugelt paistis punane tabloo, silm ei seletanud, ootasin millal numbrid juba nähtavale ilmuvad ja siis ma nägin, kell näitas 1:42 midagi. Ebanormaalne!
Seal tegin arvatavasti oma parima 100m aja 🙂 aga see ei aidanud mind, ette lõi juba 1:43…
Nii see läks….seekord… aga nagu ma ütlesin, ma olen väga, väga rahul, tulemus on super!
Korraldus muidugi ka! Suured kiidusõnad korraldjatele, rajal igav ei hakanud. Super, super meelelahutus raja ääres. Muidugi stardimaterjali kättesaamisega oli probleeme sest ei mahtunud uksest sisse ja järjekord venis väga pikaks aga kõik ei saagi olla alati 100% perfektne. Kindlasti on korraldjatel, mida järgmisel aastal veel paremini teha, alati on!

Vallutasin Rakvere tänavad!

Aeg: 1:43:10 (2012 aeg: 1:42:38)
Üldkoht: 370
Naiste koht: 43
Vanusekl.koht: 32
Keskmine tempo: 4:52
Keskmine pulss: 172

Natuke teisel teemal….
Tahaksin küsida rohkem infot jalakrampide kohta. Sõbrannal olid enne jooksu kerged krambid jalatalla all, pärast rohket veetarbimist tõmbasid nagu tagasi aga jooksu ajal tundis ta koguaeg kergeid krampe ja umbes poolel maal pidi ta koguaeg tänavaposti najal korraks venitama sest krambid muutusid häirivaks. Viimasel kilomeetril läks asi päris hulluks ja edasi ei olnud võimalik enam joosta, valu oli kohutav. Õnneks vapper sportlane kõndis lõpuni.
Minu küsimus, kas seda oleks saanud kuidagi ennetada? Millest krambid tulevad/tekivad? Mis oleks ravi?
Palun jagage infot, see oleks kasulik ka teistele lugejatele. Aitäh 🙂

Shopping Cart