Polar Vantage M kuulab mu südame häält ja on mulle iga päev toeks

Mul on nüüd juba rohkem kui kuu aega olnud kasutusel spordikell Polar Vantage M, muidugi ma oleks tahtnud seda kohe täie rauaga kasutama hakata ja teiega ka kogemust jagada aga me olime siin perekondlikult kõik üsna pikalt haiged ja seega oli kell kuu aega enamasti lihtsalt mu kätt kaunistamas 🙂
Ilus on ta küll, kas pole!


Kuigi ma esimesed nädalad ei saanud kella väga palju sihtotstarbeliselt kasutada, avastasin ja õppisin ma selle aja jooksul uue sõbra kohta päris palju asju.

Ja tegelikult teeb ta niisama käe peal olles ka (vaikselt ja salaja) üsna palju ära. Ta ütleb mulle kui ma väga pikalt istunud olen, et kuule, mine liiguta end! 😀 Ta jälgib mu igapäevaseid samme, aktiivsust, minu und, pulssi. Seda kõike ilma, et ma oleks kellal “palunud” seda teha. Kell(edaspidi hellitavalt M) lihtsalt on nii tark, et olles nö. jälginud mind mõnda aega, arvutab ise välja kui palju ma peaksin liikuma, et oma päevane aktiivsus 100% täidetud saaks.

Pilt Instagrami pildiloost


Aga tagasi algusesse! Miks Polar? Kui mul mõte tuli, et mul oleks uut kella vaja, siis iga kord kui selle kuskil jutuks võtsin või arvamust küsisin, siis ülekaalukalt jäi kõlama Polar. Ja kuna mul abikaasa kasutab ka juba aasta aega Polarit ja on väga rahul ning teie ka päris mitme postituse all olete just Polarit taevani kiitnud ja päris paljud just konkreetset Polar Vantage M mudelit, siis lõpuks tuli otsus väga lihtsalt.
Tegelikult ma ju tean, et suures plaanis tänapäeva spordikelladel suurt vahet polegi, igal tootjal on mingi odavam mudel algajatele spordisõpradele ja on kallim mudel edasijõudnutele ja siis jääb sinna vahepeale ka mingeid mudeleid. Seega on täna spordisõbral, valikut erinevate tootjate ja sadade mudelite vahel, üsna raske teha ja ma loodan, et oma kogemust jagades, teen mõnele otsustamise lihtsamaks. Olen minagi aastate jooksul teised populaarsed spordikella tootjad läbi proovinud aga hetkel otsustasin ringiga tagasi Polari juurde naasta.

Minu esimene kokkupuude Polariga jääb aastasse 2011, kui ma ostsin endale oma esimese spordikella, milleks oli Polar RS300X . See oli tolajal üsna kõva sõna, sest juurde sai osta ka eraldi GPS seadme, mis tuli vööga randmele kinnitada. Appi , kui kiiresti ikka tehnikamaailmas aeg läheb. Oli küll raske jublakas ja tüütu kinnitada aga miski ei takistanud mul siis seda ostmast. Sest alustasin siis oma elu esimeseks maratoniks treenimist. Ja ütleme nii, et see kell täitis kõik mu ootused tookord, ma järgisin väga rangelt treeningplaani- tempot, distantsi, pulssi. Igaljuhul kandis see kõik vilja ja oma esimese maratoni jooksin suurepärase enesetundega ja ajaga 4:14

2011 a. SEB Tallinna maraton. Elu esimene maraton, aeg 04:14:54. See jublakas mu randmel 😀


Aga mis ma siis ikkagi arvan uuest kellast pärast rohkem kui kuu aega kasutamist ja mis funktsioone avastanud ja katsetanud olen …

M on väga mugav käe peal, nagu päriselt! MUGAV! Ma panin ta peale esimest laadimist kohe käe peale ja olen ta ära võtnud vaid pesus käies, kuigi isegi siis ei peaks kella ära võtma(ma vahel ei võta ka), sest kell on veekindel ja võib täiesti vabalt ujumist harrastada 😉 Lahe ju! Aga mis ma tahtsin öelda, on see, et mulle tõesti ei sobi iga kell ja rihm, eelmise kellaga ma tundsingi sellist ahistavat tunnet, et kuigi ma alguses sunniviisiliselt hoidsin oma vana kella ka öösiti käe peal, siis varsti ma enam ei teinud seda. M on aga mul senini iga öö käe peal olnud. Ma ise ka reaalselt üllatusin, kui pärast esimest ööd ärkasin ja taipasin, et ma olin öö otsa kellaga maganud ilma, et see oleks mind seganud või häirinud.

Aku vastupidavus on hea, ametlik info ütleb, et aku tööiga on kuni 30 tundi treeningurežiimis (GPS ja randmelt mõõdetav südame löögisagedus) või kuni 5 päeva kellarežiimis koos pideva südame löögisageduse jälgimisega) Mina näiteks olen peale esimest laadimist laadinud vaid 2 korda. Laadimine on ülikiire, ei osanud oodata aga ei läinud tundigi kui kell oli juba 100% täis.
Kuna ma alguses trenni ei teinud, siis pidas kella aku ka pikemalt vastu, täpselt 20 päeva esimesest laadimisest. Siis tuli juba treeninguid rohkem ja GPS oli töös ning aku sai ka kiiremini tühjaks, äkki oli 10 päeva möödunud, kui jälle laadisin aga see oleneb sellest mida sa kellaga teed ja mis funktsioone kasutad. Kui jälgid ainult aktiivsust, siis peab aku üsna kaua vastu. Aga minu näitena ikkagi kauem kui ametlik info…aga see ju ainult positiivne 🙂

M, nagu enamus spordikellasid jälgib ka kasutaja und ja annab selle kohta detailse ülevaate. Uus kell sattus hästi huvitavale ajale, mul oli tagant järgi päris põnev oma ööune statistikat vaadata. Nimelt, haiguste periood oli selline, et üks ärkamine teise järel öösel, lisaks oli poisu veel rinnapiimal ja no see uni oli tõesti väga hüplik aga samas, ma ise olin suht harjunud ja ei teinud sellest suurt numbrit. Täna on aga minu ööd väääga rahulikud ja ma magan keskmiselt 8-9h ja võibolla korra ärkan kui väikestest keegi häält teeb. Ja samas, kui mõni öö tundus, et täitsa hästi magasin, siis tagant järgi vaadates selgub, et selliseid pisiärkamisi on öö jooksul päris tihedalt olnud ja millega ma ilmselgelt olengi nii harjunud, et ise ei saa enam arugi. Et siis alati ei ole nii nagu endale tundub, hiljem Flow rakendusest vaadates selgub tõde. Õnneks ma ei ole avastanud, et käin öösel kõndimas vms 😀
Mulle meeldib, et lisaks kella igapäevasele vaatele, saan kiiresti näha kui mitu tundi ma öösel magasin. Ise saab lihtsalt muuta, mida soovid kellaaja numbrite all näha. Kas aktiivsuse %, südamelöögi sagedust, viimast treeningut või soovitusi treeninguks kella poolt 🙂



Aga uue kella mõte ei olnud oma ööund jälgida vaid soov oli oma jooksutreeninguid paremini jälgida, eelkõige pulssi ja tempot.
Oli ju mul hulljulge plaan oma sünnipäeval, mis on jubaaaaa varsti- aprilli lõpus, joosta samapalju kilomeetreid kui täitub minul aastaid ehk siis, oleme nüüd korrektsed, mitte päris maraton aga peaaegu- 41 km.

Ma olen küll saanud siin vahepeal mõnusasti taas joosta aga millegipärast sõidab takistus takistuse järel minu plaanidesse sisse….ja see teeb natuke õnnetuks küll. Näiteks on mul peale jaanuari haigust vist iga nädal korraks kurk valus. Näiteks käin ükspäev jooksmas, järgmine hommik tunnen kurguvalu, teen kohe endale meesalli kaela(see toimib alati), hoian end, jätan trenni ära, ootan kas üks, kaks päeva, et kurguvalu ikka 100% kadunud, lähen jooksma…päev, kaks hiljem olen jälle kurguvaluga kimpus ja niimoodi on see kestnud tänase päevani, vahel ma ootan igaks juhuks lausa kolm päeva, et kurguvalu on ikka TÄIESTI kadunud ja lähen siis jooksma ja IKKA tunnen järgmisel päeval kurguvalu. Ma ei tea, mis sellega nagu on….Praegu on viimasest kurguvalust küll nüüd nädal möödas aga täna on mul juba uued väljakutsed. Kuna koroonaviirus on kohal ja oleme terve perega karantiinis, siis pole ma uue elukorralduse kõrvalt endale peaaegu üldse aega leidnud 🙁

Igaljuhul on see pikale veninud haigus jaanuaris-veebruaris ja need kurguvalud väikese piduri peale tõmmanud minu sünnipäeva maratonitreeningutele ja ma ei julge midagi enam välja hõigata ega lubada. Ja ma kardan, et see oleks minust väga vastutustundetu ka, kui siin niimoodi 2 kuuga üsna nullist alustades maratoni kavatsen joosta.

Isegi Polar Flow keelas selle ära, kui tahtsin, et programm mulle treeningkava koostaks. Lootsin, et kui olen nädal, kaks taas aktiivne olnud, on ta nõus mulle mingigi kava koostama….aga ega programm ka loll ei ole. Isegi poolmaratoniks ei jõua selle ajaga treenida. Muidugi ma saan aru, et see ongi hetkel üks väga hull mõte aga ma siis ei stressa selle pärast, treenin hetkel enesetunde järgi ja püüan pühapäeviti pikemaid distantse ette võtta ja vaatab kuhu ma aprilli lõpuks jõudnud olen. Tegelikult tahtsin väga järgi proovida millise kava Flow mulle teeb, sest olen kuulnud selle kohta väga positiivset tagasisidet. Aga küll ma veel jõuan! Kõigepealt sünnipäevajooks(ükskõik siis mis distants saab olema) ja siis edasised plaanid…

Täna, kui riigis on välja kuulutatud eriolukord, ei tea me keegi mis edasi saab. Võibolla pole homme lubatud enam õue ka minna. Ma seda muidugi uskuda ei tahaks, vähemalt maal elades seda päris keelata vist ei saa, oma põllule, metsa ikka jalutama, jooksma vast võib minna 🙂

Üks hästi huvitav leid oli see, et M õpetab/aitab hingata 🙂 Kellal ongi kohe selline funktsioon- hingamisharjutus (Serene) Ma reaalselt proovisin ära ka peale seda kui olin viie lapsega kaks päeva karantiinis olnud 😀 Rahustas maha küll! Päriselt! Ma täitsa mõtlesin, et see võiks selline iga hommikune tegevus olla. M ütleb ise mida tegema peab ja mõnus animatsioon kellal näitab millal tuleb sisse hingata ja millal välja ja kell vibreerib ka samal ajal kui sa näiteks ei vaata kella vaid lamad.

Veel saab näiteks kella seadistada nii, et telefoni märguanded tulevad ka kellale. Saad teavitusi sissetulevate kõnede, sõnumite, meilide, kalendrisündmuste jm kohta.

Ühesõnaga üsna palju lahedaid lisa funktsioone ka lisaks tavapärastele spordikella funktsioonidele.

Mis veel?
Üldiselt on kell väga loogiline, ma pole siiani kasutusjuhendit vajanud, vaid lähenenud menüü kasutamisele intuitiivselt. Trenni alustamine ja endale sobiva treeningu valmine on kaks nupuvajutust. Treeningute valik on väga lai ja neid saab ise Flow rakenduses juurde lisada, ma lisasin paar treeningut pärast seda kui toas võimelmisharjutusi tegema hakkasin. Aga see loetelu on pikk- 130 erinevat spordiala.

Muidugi loeb see kell pulssi randmelt aga on võimalus ka eraldi vöö juurde osta. Minul ongi eraldi vöö, sest väga külma ilmaga tekkis see vajadus, et saaksin kella varruka peale panna ja pulss oleks samalajal ka nähtav. See tuleb siis kellalt eraldi seadistada, sest automaatselt loeb kell pulssi randmelt.

Kell ei ole puutetundlik ja see oli minu üks kindel kriteerium kui kella otsisin, sest eelmise kellaga oli nii halb kogemus, et siiani võpatan igakord kui näpud ekraani treeningu ajal puudutavad ja siis olen nii õnnelik, kui meenub, et see ei ole puutetundlik. Ma reaalselt vana kellaga katkestasin päris mitu trenni ära.

Fitness testi olen ka ära teinud, mida antud kell pakub. See on võimekustest ehk 5-minutiline füüsilise võimekuse hindamise test, mis viiakse läbi puhkeolekus ja mis arvutab välja hinnangulise maksimaalse hapnikutarbimise näitaja (VO2max) . Minul tuli see näitaja 39 esimest korda tehes. Kell ütles, et see on Very good tulemus 🙂

Olles kasutanud kella juba üle kuu aja, ei ole ma tõesti leidnud kella juures midagi, mis mulle ei meeldi või ei sobi. Küll on aga kellal veel palju avastada ja katsetada.

Kui Sul on küsimusi kella kohta, siis vastan hea meelega. Mõned on juba mulle postkasti kirjutanud ja uurinud kella kohta. Täna just keegi jälle küsis, et nägi facebooki storys kella, et mis kellaga tegu? Ja päris mitu teist on küsinud, et kas kellal on vaade, kus väljakutses nõutud kõik kolm asja ekraanil kuvatud 😀 Vastan siis siia ka, Jah, on küll! 😉

Kuupäev, ajakulu ja läbitud distants



Kevad on ukse ees, hooaeg on algamas! Kasutage praegu igat võimalust liikumiseks ja enda tulemuste jälgimiseks, soovitan seda teha spordikellaga.

Kas teil on spordikell? Mis kella teie kasutate? Või kasutate telefoni? Rääkige kaasa!

Aitäh Polar maaletooja Eestis- Mefo AS kingituse (Polar Vantage M) eest!

Shopping Cart