Plaanimuutus

Talv on lõpuks kohale jõudnud! Arvata võis, et tali taeva ei jää aga ikkagi vaikselt lootsin 🙂
Ma saan aru, et enamus eestlasi on nüüd suusad kapist välja otsinud ja kasutavad süllekukkunud võimalust ja koguvad suusakilomeetreid. Kuna mina Tartu maratonile ei plaani minna siis suusatamine ei ole hetkel ka prioriteet. Mina tunnen, et tahaks ikka joosta.
Seda enam, et lubadus on antud- 12 kuud= 12 maratoni!

Aga….
aga seoses külma ilmaga, see oli tõesti kõige suurem põhjus, tegin oma maratoni plaanid natuke ümber. Ära ei jää, vähemalt tänase seisuga mitte 🙂
Aga esialgse rajakaardi järgi seekord ei jookse, lisaks külmale ilmale, ei ole jõudnud rada läbi ka käija/sõita ja niisiis tegingi plaanid ümber.

Külmast niipalju, et tegelikult olen juba harjunud, eelmisel aastal päris -15 kraadiga enam õue jooksma ei läinud aga nüüd käisin kahel päeval õues jooksmas, kraadiklaas näitas -15 kraadi . Täitsa lahe oli! Kuigi õiget aimu saab alles siis kui joostud on poolmaratoni distantsi jagu kilomeetreid, minu nädalavahetuse distantsid olid selle kõrval nohu 😛

Natuke kõhe võibolla oli, kõik see liialt sillerdav ja klirisev ilm, nagu muinasjutus Lumekuninganna 😉
Igaljuhul natuke hakkasin kahtlema ja võtsin vastu otsuse, et maratoni suurele ringile ei lähe, kõik see jook, mis võib ära külmuda ja abiväge ei ole siis kui teda vaja oleks (Noh, et kui näiteks taskurätid peaks otsa saama :D)

Niisiis leidsin ideaalse lahenduse- jooksen 10 x 4,2 km – minu raba maraton 😉 Kes ei tea siis 25.jaanuar joostakse Pääskülas ka raba maratoni samamoodi 10 x 4,2km ringid.
Loomulikult oleksin ma tahtnud Pääskülas joosta aga seekord pidin loobuma. Kahju, et vahemaad nii pikad on 🙁
Aga mul on kuidagi kergem ja põnevam joosta oma maratoni kui tean, et samal ajal jooksevad teised Pääskülas ka maratoni 🙂 Saan mõnes mõttes ikkagi teiega koos joosta 😉
Ja kui ikkagi teised jooksevad, pean mina ka suutma joosta- MARATONI.

Aga rajast- rada kulgeb ümber minu kodu 🙂 Nii mugav, eksole!
Vähemalt on mul nüüd joogipunkt garanteeritud, igal ringil jooksen koduõuest läbi 🙂

ristike märgistab joogipunkti ehk minu kodu 🙂

Kahes kohas pidin väiksed paunad juurde tegema, et ring tuleks täpselt 4,2 km. 1km on asfaldit ja ülejäänud on metsatee, vahepeal on lausa natuke sood ka aga kõik on läbitav 🙂 Ma arvan, et täitsa Pääskülaga võrreldav.

Hetkel näitas Norra ilmateade laupäevaks -10 kraadi ja päikest. No see oleks ideaalne, paremat ei soovikski 🙂 Kui selline ilm tõesti laupäeval on siis olen väga, väga rahul. Äkki õnnestub siis ilusti finišisse ka jõuda.

Tänase seisuga oleme startimas kolmekesi aga kel huvi võib kampa lüüa!

PS: Kui veebruariks on kellegil mõni huvitav maratoni distants välja pakkuda siis ootan huviga 😉 Tähtis, et ei oleks kaugel ja ei maksaks palju raha 😛 Tuleb vist ikka see läti ring ette võtta 🙂


Shopping Cart