Otsides väljakutseid

Vabandan nende ees, kes täna hommikul minu blogi lehel piilumas ei saanud käia, nagu näha käis väike uuenduskuur. Loodan, et teile meeldib 🙂

Aga nüüd minu postituse pealkirja juurde, pärast Pääsküla maratoni sain aru, et mul on vaja järgmist väljakutset, et stabiilselt edasi liikuda. Detsembri võistluskalendrist ma eriti midagi ei leidnud või ei sobinud need kuupäevad minule, seega otsustasin ise midagi korraldada.
Mõte oli, et see võiks olla maratoni distants. Kuna argipäeviti jõuan ma väga harva või üldse mitte jooksurajale siis oleks lisaks nädalavahetustele  kuu jooksul üks pikk distants eriti hea. Kuu jooksul küsite?
Jaaa, see on üks hullumeelne mõte mis tuli ka mul pärast Pääskülat pähe. Marika, see on Sinu “süü” 😉

Esialgu selle esimese mõtte juurde- plaan on joosta detsembris oma kodu lähedal üks maraton- 42,2 km.
Otsides täpse kilometraaziga rada leidsin lõpuks ilusa ringi oma kodu lähistelt.

Krabi-Rõuge-Matsi-Pähni-Krabi

Nüüd loodan vaid, et lubab ka ilma ja loodan leida ka jooksukaaslased 🙂 Hetkel veel kuupäev paigas pole aga detsembri jooksul kavatsen ära teha!

Teise mõtte juurde, see vähe hullumeelsem mõte- läbida igas kuus üks maraton. Hetkel tundub mulle endale ka veel see üsna kreisi ettevõtmine aga sisimas ma usun, et saan sellega hakkama.
Aga….on üks aga, mida ma ei ole suutnud veel enda jaoks selgeks mõelda- kindlasti ei ole mul plaanis kõik need marataoni distantsid võistlustel joosta, see paneks mulle palju piiranguid- peaksin klapidama kuupäevi, kergendama rahakotti jne.
Kindlasti valin järgmiseks aastaks ka paar võistlust- esimene võiks olla näiteks Riia, nimekirjas on kindlasti ka Rõuge maraton ja kindlasti tahan Tallinna maratonile järgmisel aastal minna aga vahepealsed kuud jookseksin nö. oma maratone 🙂
No aga nende minu oma maratonidega tekib küsimus, kas see on ikka maraton ja ametlikult ma ikkagi ei saa neid oma läbitud maratonide hulka vist lugeda?
Viimase aasta jooksul on minus tekkinud pigem koguja hing mitte kihutaja (loe: aja püüdja).
Kellele ma neid maratone siis kogun?, ikkagi endale vist 🙂 ja kui minu jaoks on maraton 42,2 km siis peaksin kõik kokku lugema….või kuidas?

Ok, mis ma siin pikalt heietan kui ma pole veel esimesegi jooksuga ühele poole saanud 🙂
Selleks ka see detsembri jooks kodu lähedal, et saada aimu kas mittevõistlusel jooksmine motiveerib mind ja  kas see annab mulle emotisonaalselt midagi…

Pärast seda jooksu otsustan, kas võtan ette ühe suure väljakutse- läbida aastal 2014 igas kuus üks maraton.

Igaljuhul sain südamelt ära rääkida, läheb see siis käiku või mitte 😉

Julge mõelda suurelt!

Shopping Cart