Nutikell Xiaomi Amazfit Bip- kas odav saab hea olla?

Tere-tere-tere! Lõpuks! Eks! 😀
Jube raske on olnud mul siia blogisse aega leida, ei ole nii lihtne nagu instagrami või Facebookiga, et istun poisuga põrandal ja mängin ning samal ajal näpin telefoni ja loon postitust.
Aga vinguda ei ole ka mõtet, kuigi Tele2 väidab vastupidi :D, tuleb leida lahendus ja tegutseda! Ma olen nüüd mõned hommikud võtnud selle aja maja koristamise arvelt ja ma nii loodan, et saan selle postitusega nüüd lõpuks ühele poole enne kui pisipoja ärkab.
Olen juba pikalt blogitamist igatsenud ja loodan, et nüüd leian siia tee palju tihedamalt (kui paari aastase intervalliga :D)
Täna ma tulin siia rääkima ühest nutikellast. Ma juba paar nädalat tagasi näitasin teile instas ja fbs Amazfit kella, mida ma testima hakkasin. Nimelt tuli mul tahtmine endale soetada üks lihtne ja odav kellake, mis näitaks mulle minu igapäevast aktiivsus, une statistikat, pulssi ja treeningu ajal läbitud distantsi(GPSi olemasolu)
Siinkohal mainin ära, et olgugi, et ma olen kunagi väga aktiivne jooksja olnud, siis hetkel olen ma täiesti algaja staatuses jooksja ja see postitus ongi mõeldud eelkõige algajatele ja neile kes jooksevad harva ja oma lõbuks. Jooksjad, kes teevad juba sihipäraseid treeninguid, kasutavad kindlasti korralikku spordikella.
Seadsin oma sammud oma koduelektroonikapoodi Klicki, mida ma ise oma kodukohas aastaid juhtisin ja praegu juba vaikselt igatsen 😉 ja vaatasin sealse valiku üle ning pea hakkas ringi käima 😀 Teadsin, et ma väga palju ei tahaks selle kella eest maksta kuna iseenesest on mul kodus päris mitu väga korraliku spordikella olemas aga kuna ma olen nii laisk, ei viitsi ma pulsivööga jamada ja nii need õnnetud mul kapis seisavad. Sellest ka soov saada kell, mis loeb pulssi käe pealt.
Vaadates Klickis väljapanekut jäi mulle visuaalselt silma Amazfiti kell küll aga kui hinda(hetkel Klickis 89,99€- ei ole reklaampostitus, keegi ei maksa mulle midagi :P) nägin, välistasin esialgu selle kella, sest no nii odav ikka ei saa üks töötav kell olla, mõtlesin ma. Aga õde, kes töötab Klickis, ei andnud alla ja ütles, et kui ma kahtlen kvaliteedis, siis võtku ma tema kell proovida. Mõeldud, tehtud!
Esimene mõte oli küll, et mingi suva firma ja odav ja no vaatab…. koju jõudes panin kella kohe laadima, sest õel oli see täiesti tühjana seisnud. Laadimisaeg oli päris kiire, 2h ja kell oli 95% laetud, täpselt nii palju oli mul kannatust ja siis tõmbasin kella seinast 😀 Kellal on kaasas väike dokk kuhu ta ilusti sisse käib ja laadida saab USB kaudu ja adapteriga ka seina pista.

Kell laadimas

Samal ajal kui kell laadis, tõmbasin alla rakenduse, alguses kohe suure tuhinaga tõmbasin vale äpi, siis helistasin õele ja sain teada, et oranži logoga MiFit on õige rakendus. Ja see oranž kastike tuli mulle kohe väga tuttav ette, et nagu kus ma seda varem kasutanud olen?
Ja siis mulle meenus, et olin sama rakendust aastaid tagasi kasutanud. Tellisin kunagi tuttava kaudu kuskilt Hiinast sammulugeja/aktiivsusmonitori moodi asja, selline lihtne käevõru sarnane vidin, ilma ekraanita aga rakenduse kaudu sai oma päevaseid samme ja unestatistikat näha. See ei olnud niisama emotsiooni ost vaid IT inimene soovitas just odava hinna ja väga hea kvaliteedi pärast. See sai abikaasale kingituseks tellitud ja pikka aega oli see kasutuses aga mingi hetk jäi ikka vedelema ja kunagi nüüd aastaid hiljem nägin seda laste mänguasjade seas ja korra vist keegi lastest proovis isegi tööle ja töötas 😀 Otsides peaks see kuskil meil veel alles olema 😀
See seik andis natuke kindlust, et võib täitsa asjalik asi olla.
Mäletan veel, et kui see nutividin sai tellitud, siis Eestis seda ei müüdud ja hinna/kvaliteedi suhe oli ülihea. Maksis vist 25€ ja kõige suuremaks argumendiks oli akuiga, kui ma õigesti mäletan, siis tuli vist laadida nii umbes iga 3 kuu tagant.
Ja tegelikult on ka Amazfit kella üks kõige suurem argument just akuiga, lubatakse lausa 45 päeva.
Olles nüüd kella kasutanud 24/7 paar päeva vähem kui kuu aega, saan öelda, et selle aja jooksul pole ma kella vahepeal laadinud ja ma meenutan, et hakkasin kasutama kella kui see oli 95% laetud ja hetkel näitab kell aku täituvust 18%. Seega päris hea tulemus.
Mulle meeldib selle kella juures ka välimus, lihtne ja ilus aga see täitsa maitse asi, eks!
Kasutusmugavuse kohta ei ole mina vist kõige õigem inimene hinnangut andma, sest ma pole üldse kellainimene. See on esimest korda kui ma olen nii pikalt kella käe peal hoidnud ja veel 24/7. Alguses oli see ikka päris harjumatu, mind lausa ahistas see kella tunne käe peal ja tundub, et mu käsi oli kella jaoks ebaproportsionaalne :D, sest rihm oli kas liiga ligi või jäi laperdama ja seda õiget auku rihmal minu jaoks ei olnudki. Lükkasin teda lihtsalt aeg ajalt nõks ülespoole kui häirima hakkas.
Mingi kahe nädalaga ma siiski harjusin kellaga täitsa ära ja isegi ei tundnud, et mul öösel kell käe peal on.
Öödest rääkides, siis mind väga huvitas, mida näitab kell minu ööde kohta ehk siis unestatistika. Ja ütlen ausalt, et olen siiani natuke kahtleval seisukohal, sest imetava emana ma ärkan öösiti vähemalt korra, et poisule süüa anda aga kell ei tuvastanud väga tihti öösiti ühtegi ärkamist. No üks variant on see, et teengi seda juba nii automaatselt ja une pealt 😀 aga no ei, ma ikka mõnel ööl olin konkreetselt üleval aga kell tuvastas selle kui “kerge uni”. Mõnel ööl oli ka ärkamist kella peal näha, need olid need korrad kui ma ikka konkreetselt jala peal olin ja WC-s käisin. Mind häiris see nii väga, et võtsin ühel ööl eksperimendiks teisele käele abikaasa Polari kella. Ja tegelikult oli stsistika üsna sama va. see, et Polari kell tõlgendab minu und “rahulik uni” ja “rahutu uni” ja Amazfit vastavalt “sügav uni” ja “kerge uni”. Aga Polari kell fikseeris siiski minu ühe ärkamise, mida Amazfit pidas kergeks uneks.

Esimesed sammud testitud

Mis ma veel teada sain? Sain teada, et magan keskmiselt öösiti 8-9h, sellest rahulikku und on vaid 3h keskmiselt ja ülejäänu siis rahutu, ma ei teagi kui tõsiselt seda võtta või mis ma sellest arvama peaks aga abikaasa küll imestas sellise statistika üle, et mismõttes ainult 3h magad sügavalt??? 😀 Aga võib-olla see on lihtsalt emme instinkt, mis ei luba väga sügavalt magada, et ma kuuleks iga väiksemat keerutamist ja sahistamist kõrvalt voodist, ei tea 🙂
Et siis tegelikult ma ei oska selle öise statistika kohta mingit hinnangut anda, tundub, et erinevad kellad tõlgendavad ja mõõdavad saadud tulemusi erinevalt. Aga üldpildi oma öödest sain selgeks.
Ok, räägime nüüd sammudest ja treeningutest. Mulle täitsa meeldib, et ma näen oma päevast aktiivsust, annab sellise positiivse tunde. Suures plaanis on päev korda läinud kui ekraanil on 10 000 või rohkem sammu aga see ei ole mul omaette eesmärk üldsegi mitte. Aga hea teada ja annab mõnusa emotsiooni, samas kui ekraanil oli mõni päev ka ainult ala 6000 sammu, ei muserdanud see mind kuidagi. Lihtsalt numbrid ei ole väga minu teema, see aeg sai aastaid tagasi juba läbi 😀
Ägedat statistikat siiski! Näiteks sain ma teada, et kui ma mitte midagi päeva jooksul ei tee, istun kodus ja olen lihtsalt ema, siis päeva lõpuks on ikkagi umbes 6000 sammu olemas. “Mitte midagi” tegemine sai minu jaoks nüüd uue tähenduse 😀 Et kui majal on kaks korrust ja sinna lisada tavalised igapäevased toimingud nagu koristamine, pesu pesemine jne, siis päeva lõpuks saab korraliku koguse samme ikka kokku 😀 Oookeiiii, tegelikult oli statistika enne kella kandmist täpselt samasugune eks ;), praegu sain lihtsalt need numbrid teada ehk siis ei saa seda tavalist emme päeva kuidagi treeninguna võtta, sest need on lihtsalt sammud, mida päeva jooksul läbin. Treening on ikka see kui pulss on juba 100+ ja higi väljas 🙂

GPS kiilus kinni 5,87 km peal, reaalselt tuli sellel päeval u. 8km kiirkõndi

Ja neid treeninguid ikka jagus sellesse kuusse aga praegu seda testkella kasutades ma eriti aktiivselt treeninguid ei sisestanud, lihtsalt unustasin või ei viitsinud ja enamus minu statistika ongi sammudena.
Praegu vaatan, et treeninguid sisestasin nende päevade jooksul vaid 6 korda. Treeningu vaade mulle meeldis, nägin oma pulssi, läbitud distantsi ja kulunud aega. Paraku GPS jukerdas mitmel korral ja see valmistas pettumust. Kuuest sisestatud trennist kiilus GPS kahel korral kinni. Ei tea kas see oli halb juhus või mis aga halva maigu jättis juurde.

Tavaline vaade kellal, näitab kella, pulssi ja läbitud samme

Iseenesest mulle meeldis kokkuvõttes selle kella lihtsus, nii menüü osas kui ka välimuselt. Kripeldama jäi GPSi hangumine, et kas see oli halb juhus või jääbki iga kolme treeningu järgi hanguma. Hetkel ma andsin kella ära ja võtsin nädalakese mõtlemisaega aga pigem olen hetkel seda meelt, et ostan endale selle kella siiski ära. Täna on juba kuidagi tühi tunne käe peal ja igatsen sinna midagi 😀
Just käisin Klicki kodulehel vaatamas ja avastasin, et värvivalikus on neli erinevat värvi ja see valgeeeeee, Wow!
Ja lugesin just, et see annab ka sisstulevatest kõnedest märku aga ma seda testida ei jõudnudki, igaljuhul jälle üks äge asi ju.

On ju ilus? Pilt võetud Klicki kodulehelt. Hind hetkel soodukaga 89,99€

Lisan siia veel ka kella näitajad:
– Veekindel
– GPS
– Puutetundlik ekraan
– Sammulugeja
– Pulssi mõõdab randmelt
– Aku vastupidavus kuni 45 päeva
– Treeningud(trenažöör, jooks, kõnd, ratas)
– Öine statistika
– Ühilduvus Android 4.4+ ; iOS
– töötab rakendusega MiFit(oranži logoga rakendus)
Kas keegi on selle kellaga varem kokku puutunud, jagage ka kogemusi või kui on mulle küsimusi, siis küsige aga julgesti. Vastan hea meelega

Shopping Cart