Milleks on meil vaja magneesiumi?

Mis on magneesium ja miks meie organismil seda vaja on?
Mina hakkasin rohkem magneesiumi kohta uurima ja seda tarbima siis, kui minu ellu tuli liikumine ja rohkem sporti. Märkasin, et mul muutuvad õhtuti jalad väga rahutuks ja minu uni oli väga häiritud seetõttu. Sain teada, et minul väljendubki magneesiumipuudus koheselt jalalihaste krampide näol ja see on ka kõige üldlevinum sümptom.
Samas võib magneesiumipuudus tekitada ka väsimust, närvilisust, isegi ärevus- ja paanikahoogusid ning mitmeid muid tervisehädasid.
Magneesiumipuudus on tõsine ja üsna levinud probleem, selle all kannatab hinnanguliselt lausa 80% elanikkonnast.
Ja see pole alati seotud spordiga, magneesiumivaegust võib põhjustada ka ülekaal, tihe ravimite kasutamine, kehvad toitumisharjumused või näiteks alkoholi tarbimine.

Üldiselt vajavad siiski magneesiumi veidi rohkem professionaalsed ja harrastussportlased aga ka rasedad, imetavad emad, lapsed ja eakad.

Milleks on meie kehal vaja magneesiumi?
*Magneesium aitab kaasa normaalsele energiavahetusele ning aitab vähendada väsimust ja kurnatust
*Magneesium aitab tagada lihaste normaalse töö(Tähtis! Reguleerib ka südamelihaste tööd)
*Magneesium aitab säilitada ka luid ja hambaid normaalsena
*Magneesium aitab kaasa ka närvisüsteemi normaalsele talitlusele

Tervislikult ja mitmekesiselt toitudes pole sageli magneesiumi toidulisandina juurde vaja võtta aga tihti ei suuda me siiski oma toidulauda nii tasakaalus hoida.

Mis toiduained sisaldavad kõige rohkem magneesiumi?
*Rohelised köögiviljad (brokoli, herned, oad)
*Banaan
*Kaerahelbed
*Päevalille-, seesami- ja kõrvitsaseemnetes
*Erinevad täisteratooted
*India pähkel ja mandlid

Magneesiumi on võimalik täna poelettidelt leida erineval kujul, näiteks magneesiumiõli, magneesiumikreem(kasutan siiani mõnikord, kui olen unustanud regulaarselt magneesiumi võtta), magneesiumi pulber, magneesiumi tabletid…

Mina kasutan juba aastaid Lambertsi magneesiumi tablette.
Minu pere vitamiini valik tuleb ka kõik Lambertsi e-poest, sest usaldan nende kõrget kvaliteet. Lambertsil on väga pikk (40 aastat) kogemus sellel alal ja väga paljud arstid, proviisorid, toitumisspetsialistid ja sportlased soovitavad ja tarbivad Lambertsi tooteid. Ja kui Sa ei oska kohe endale sobivat toodet valida, siis kodulehel on lihtne vorm, mille abil saad oma küsimuse teele panna ning Lambertsi tiim aitab Sind rõõmuga.

Ja kuna minu jälgijad on enamasti väga liikuvad inimesed, siis tahaks statistika mõttes teada paljud teist on kokku puutunud magneesiumipuudusega? Või äkki seda postitust lugedes hakkasid kahtlustama endal magneesiumipuudust? Anna kommentaarides teada

Ja kui Sinu vitamiinivarud vajavad täiendamist, siis Lambertsi e-poes kehtib sooduskood JOOKONLAHE15. Kasuta julgelt!

 

Shopping Cart