Miks osaleda võistlustel?

Täiesti õigustatud küsimus. Kusjuures päris mitu inimest on läbi lillede seda minu käest ka juba küsinud  🙂

Praeguses eluetapis jagan inimesed kahte gruppi- inimesed, kes armastavad või on mingil määral seotud spordiga ja inimesed, kes vihkavad ja kellele ei meeldi sportlik eluviis. Nende viimaste hulka kuulub ka minu õde. Ükskord tuli sporditegemine jutuks ja tema öeldu sobib hästi tänase postituse konteksti – “Mina ei jookseks siis ka kui mulle selle eest makstakse, Sina, hull naine jooksed ja maksad peale ka veel?!” 😀 😀 😀

Mõned aastad tagasi mõtlesin ka mina, et miks inimesed raiskavad raha millegi peale mida saaks niisama tasuta teha. Piisab vaid uksest välja astuda ja joosta.
Ütlen vaid seda- kes pole kogenud see ei saa ka aru….

Aga ma siiski üritan…kui juhtub keegi jooksuga mittetegelev inimene lugema…

See on sõltuvus, see on adrenaliin, see on seltskond, see on meelelahutus…
See on kõike seda, mida niisama metsas joostes ei saa 🙂 Võistlus on preemiaks/boonuseks higivalamisele jookutrennides.
Kuidas seda nüüd sõnadesse panna- kogu tehtud treening…kõik kulmineerub võistlustel, tulemus on see, mille nimel on ju trenni tehtud.
Kui eelmisel aastal oli minu jaoks tulemuseks finišijoone ületamine siis sellel aastal oleks tulemuseks eelmise aasta tulemuse ületamine 😀 Sealjuures loodan finišijoone ületada minule kohaselt naeratus näol, mitte pisarad silmis.
Niisiis…võistlustel saab ennast proovile panna, teistega võrrelda, võistlustel on seltskond, õhkkond-palju asju, mida argipäeva jooksutrenn ei paku.

Kindlasti on proffesionaalsete jooksjatega teine lugu kui harrastajatega. Üks minu tuttav(kogenud võistlustel käija) ütles mulle enne minu esimest võistlust: “Täna Sa naudid jooksu, Sa näed isegi lilli ja puid enda ümber, aasta, kahe pärast hakkad oma senist aega kinni püüdma ja Sa ei näe jooksurjal enam ühtegi lille ega puud.”
See väljaütlemine jäi mind päris pikaks ajaks kummitama ja hiljem lubasin endale, et ma käin võistlustel seni kuni naudin jooksmist ja suudan enda ümber näha peale jooksjate ka loodust 😉

Kui keegi siiski juhtub mind rajal “suremas” nägema siis tuletagu mulle mu enda sõnu meelde 😛

Neile, kes ütlevad, et see on ju nii kallis

Tõsi, jooksuvõistluse osalemise hind on päris krõbe. Esimest võistlust registreerides mõtlesin tükk aega, kas ikka lähen. Ja kui ära käisin, ei mõelnud ma kordagi enam registreerides makstud summa peale 😛
Suudad vaid mõelda kus ja milline on järgmine võistlus, kes on kohal, kuidas on korraldus, mis on ilm, mis selga panna jne.
Senine kogemus on näidanud, et mida rohkem maksad, seda rohkem ka saad. Eriti vinged võistlused on olnud Tartu Jooksumaraton, SEB Maijooks ja SEB Tallinna Maraton.

Õnneks on võistlusi palju ja valikuvõimalus suur, piisab vaid netis natuke surfata ja leiab ka kodukohast mõnusaid üritusi. Ja palju, palju soodsamalt 🙂
Tegelikult on nii, et kui sa oled juba varba ukse vahelt sisse pistnud(loe:osalenud mõnel võistlusel) siis järgmised võistlused tuuakse sulle juba kandikul ette- lendlehed, flaierid, erinevad pakkumised jne. kus kõik info järgmiste võistluste kohta.

Minu esimene aasta võistlejana oli väga põnev ja sõltuvusttekitav 🙂 Igaljuhul loodan, et suudan kasvõi ühe kahtleja kahtlused summutada 😉

Minu lahedad avastused kodukandist:
Eelmisel aastal osalesin kohalikus Võrumaa Spordiliidu korraldatud staadionijooksu sarjas, mis oli täitsa tasuta 🙂 aga elamus missugune, hoopis midagi muud kui pikamaajooksud(mis on minu ala),koguaeg samad rõõmsad näod kohal, lahe kogemus! Kindlasti olen kohal ka sel aastal. Tule Sina ka!
Lõunalõvi kodulehelt leiab kõigi võistluste ajakavad.

Võtsin osa ka Võrumaa pikamaajooksude sarjast, mis koosnes neljast jooksust- Jooks ümber Tamula Järve, Võru-Väimela maanteejooks, Jooks ümber Uhtjärve , Munamäe-Võru maastikujooks.
Seal oli vaid sümboolne registreerimistasu(oli vist 2€) Igati lahe jooksuvõistlus!
Hooaja lõpus loeti punktid kokku ja toimus ka autasustamine. Ka mina sain eelmine aasta poodiumile, ikkagi naiste oma vanuseklassi arvestuses teine koht (Y)

Kohalikel võistlustel kus ei ole väga suurt rahvamassi taga, on ka võiduvõimalused suuremad 🙂 Poodiumile astumine on nagu kirss tordil.

Ja näiteksVõrumaa mängude sari on täitsa tasuta võimalus seltskonnaga spordi tegemiseks. 

Ühesõnaga kui tahtmist ja pealehakkamist on siis saab võistlustest osa võtta küll isegi kui sul ei ole rahalisi võimalusi nii palju.

Lõpuks on tähtis ju  eesmärk– elada täisväärtuslikku sportlikku elu.

Metsavahel joostes ei ütle keegi Sulle kui tubli Sa oled, keegi ei aplodeeri Sulle ja ei ole kedagi kes Sulle medali kaela riputaks. 

Shopping Cart