Miks ma seda kõike teen?

Ootamatult tabasin ma end mõtlemast, miks ma seda kõike teen?
Kui nüüd ilma mõtlemat kiiresti vastata siis mulle lihtsalt kohutavalt meeldib aga tegelikult on siin palju muudki…kui päris alguse(2010 kevadel, pärast kolmanda lapse sündi) sai see lihtsalt sellest, et tahtsin kaalu langetada siis mida aeg edasi seda rohkem hakkasin ma huvi tundma tervisliku eluviisi vastu.
Tõestus sellele, et mulle tõesti meeldib joosta ja toituda tervislikult, on minu juba rohkem kui 2 aastane tegevus. See on piisvalt pikk aeg 🙂
Mulle kohutavalt meeldis ühe Ameerika arsti väljaütlemine al. kui Sul puudub visioon pole mõtet pingutada.
Ja kuigi ma kuulsin seda alles hiljuti, on mul mingist hetkest olnud konkreetne visioon- olla ka 60-selt terve ja nooruslik. Ma olen korduvalt lausa visuaalselt endale ette kujutanud kuidas ma jooksen 60-selt metsas ja naudin tervisesporti 🙂
Lisaks visoonile on mul ka kindel eesmärk.
Eesmärk peab olema muidugi reaalne, kui sa oled 164cm pikk ja tahaks olla 170cm siis see ei ole reaalne ja vali mõni teine eesmärk 😀
Minu eesmärk on toituda ja liikuda võimalikult tervislikult ja seda kuni surmani välja 😉
Alguses kui püüdsin oma halbadest harjumustest lahti saada ja asendada need tervislikumaga siis tundus see üsna raske ja sunnitud. Mingil hetkel sain ma aru, et tahtsin korraga liiga palju. Kui ma taipasin, et tuleb alustada aeglaselt ja vaikselt kulgeda, hakkasid ka minu uued tervislikumad  harjumused võimust võtma.
Hakkasin otsima tervislikke nippe ja integreerima neid oma ellu. Eesmärk oli teha seda väga tasa ja targu, et ei tekiks tõrget ja vastumeelsust. Kui tegevus tundus mulle meeltööda siis võtsin aga ette ja hakkasin tegutsema.
Ühe esimese asjana hakkasin rohkem vedelikku tarbima. Kui ma olin sellega piisavalt harjunud ja see tuli juba iseenesest siis võtsin kasutusele järgmise tervisliku tegevuse. Minu puhul oli see toidu mälumine ja aja maha võtmine söömise ajal. Alguses oli harjumatu aga nüüdseks on see nii tavaline…
Kolmanda asjana mäletan päevaste toidukordade lisamist, nüüdsest püüan süüa pigem 5 x päevas ja vähem. Senis ekolme toidukorra asemel teen väikseid vahepalasid ja põhitoidukordade ajal ei ammuta ma taldrikut ääreni täis vaid teen seda mõistlikuse piires.

Ja nii ma lisasin oma igapäeva ellu mõned uued harjumused.
Kui ma millegi uuega alustan siis küsin endalt:”Kas sa suudad sellega jätkata järgmised 10 aastat?”
Kui vastus on “Jah” siis lähen asjaga kaasa aga tuleb tunnistada, et olen nii mõnegi mõtte tänu sellele lausele ellu viimata jätnud.
Kõige hiljutisem uuem harjumus, mille ma kasutusele võtsin on BLANK, igal hommikul enne söömist teen 2min. blanki. Nüüdseks olen seda juba 3 kuud teinud ja ma usun, et ei ole probleem seda teha edasi ka järgmised 10 aastat.
Ütlen kohe siinjuures ära, et kui olukord ja asukoht ei võimalda mul blanki või muid tervislike harjumusi teha siis ma sellepärast nutma ei hakka, ma lihtsalt ei tee seda 😀 Peaasi, et pikemas perspektiivis jätkad sa oma harjumustega….
Lisaks on tulnud selliseid pisemaid tervislike harjumusi nagu igapäevane värske juur-ja puuvilja söömine. Kui ostan perele riisi siis pigem pruuni riisi, tavalise pasta asemel võtan täisterapasta jne.

Ahjaaa….tegelikult oli minu kõige, kõige esimene ja väga raske tegevus ilma suhkruta kohvi joomine. Kuu aega ma vist küll sunniviisiliselt kallasin seda endale sisse, ma ei uskunud, et suudan kunagi ilma suhkurta kohvi nautida aga ma ei mäletagi millal see juhtus igaljuhul praegu ma NAUDIN  seda 🙂

Eks ma võiksingi siia kudrutama jääda….lihtsalt see on teema, mis mind köidab 🙂

PS: Eelmises postituses jäi mainimata Tartu arstide diagnoos, see on allergia. No comments.

Toitu tervislikult ja hoia keha tervena!

Shopping Cart