Ma jooksen taas, sest mul on Thule Urban Glide 2

Septembri lõpus oli siin majas üsna palju elevust, justkui jõulud oleks paar kuud varem jõudnud. Ükshetk seisid kõik keset elutuba ja vaatasid õhinal seda suurt kasti, mille kullerionu oli just toonud. Kes arvas, et sellest saab kõige ägedama maja üldse või kes nägi sellest valmimas vinget autot…ma ilmselgelt noolimas hoopis seda kasti sisu….olin elevil ja hirmul ühteaegu, sest mäletan veel selgelt eelmist käru saabumist, mis jõudis meile kastis katkisena(õnneks saime lõpuks ikka terve käru ka)

Rosanna maja paariks päevaks, seni kuni keeristorm nimega “Ron Gerret” sellest üle käis 😀


Tegin siis kasti ettevaatlikult lahti ja sikutades seda musta iludust välja, oli juba käte vahel tunda, et tegemist on tugeva, tummise esemega. Miski ei logisenud, loksunud ega kõlisenud. Mul on aastate jooksul päris mitu vankrit ja käru olnud ja kõigiga väga rahul olnud aga kuskil alati miski loksus või kolises…oli see siis mingi pisike kinnitusjubin või sang või… 😀

Kastist väljas, ilma ratasteta. Käib kokku-lahti nagu raamat


Ma olen juba tegelikult aastaid mõelnud ja unistanud jooksukärust, juba peale Rosanna sündi otsisin erinevaid valikuid ja koguaeg jõudsin otsingutega Thule kärudeni aga otsinguteks need jäidki, sest ikka jäin kahtlema, et kas see raha on seda väärt, kas kasutan ikka 100% käru võimalustest jne. Mäletan, et vaatasin isegi mingeid Soome järelturu variante, sest Eestis oli tühjus järelturul. Aga ei leidnud sealt ka ja lõpuks jäi nii, et ostsin täitsa suvalise käru, millel olid suured rattad(see oli minu kõige olulisem kriteerium käru juures), et mugav siin metsade vahel sõita. Ühesõnaga olin Thule kärudest kuulnud ja see oli üks kauge unistus …
Kuni siis tänaseni …


Ma olen nüüd meie Thule Urban Glide 2 käru juba üle kuu aja kasutanud ja räägin natuke enda kogemusest, võibolla on siin ka emmesid, kes kahtlevad ja mõtlevad, et kas tasub osta ja kas on ikka hinda väärt …nagu mina seda tegin.
Mulle tundub, et suur osa väljakutses osalejaid on just beebiemmed, seega ehk saan abiks olla ja hüva nõu jagada 😉
Minu arvamus lähtub eelkõige sellest, et mul on 1 aastane poisu, kes on selle käru “roolis” ning elame maal ja kasutame tihti kruusa-ja metsateid. Võrrelda saan vaid oma eelmise käruga, milleks oli pigem madalama hinnaklassi Babyactive XQ.
Alustan sellest, et käru on väga lihtne kokku panna ja lahti võtta, käib pooleks nagu raamat 🙂 Ma õnneks või kahjuks seda väga tihti praktiseerima ei pea, sest kärutan enamasti kodu lähedal ja kuhugile transportima käru väga ei peagi. Jalutuskäigult või jooksmast tulles sõidan ka lihtsalt terrassilt tuppa ja hoiustangi teda toas.
Paar korda oleme nüüd pidanud ka käru autos transportima ja nagu ma mainisin, siis see kokkupanek on imelihtne. Koos tagaratastega võtab natuke rohkem ruumi aga isegi siis mahub ta ilusti pagasiruumi(meil suht väike) ära, teisel korral võttis abikaasa rattad ka alt, mis käis nagu klõps ja klõps 😀 hästi kiiresti ja siis sai pagasiruumi veel lisaruumi tekitada. Keda täpsed mõõdud huvitavad, siis need on leitavad stroller24.ee lehelt 😉

Minu igapäevane liikumine käruga on enamasti asfaldil aga nagu mainisin, siis satun tihti ka metsateele ja erineva pinnasega teedele. Alles ükspäev rändasin kahe lapsega mööda porimülkaid ja auke ning alles hiljem mõtlesin, et issand kui lihtne tegelikult mul oli, enamasti tõukasin veel ühe käega ka, eelmise käruga poleks see kõne allagi tulnud. Ja ma veel jooksin ka vahepeal, lihtsalt keerasin esiratta lukku ja nii oli jälle tsutt kergem (ja turvalisem ka), sest käru ei saa ootamatuid manöövreid teha. Lihtsalt need suured rattad teevad liikumise niivõrd mugavamaks.

Hädaolukord ja pidin 3,2 aastase kärru panema ning läbi metsa kahe lapsega seiklema.


Meil on käru ju igapäevases(sõna kõige otsesemas mõttes) kasutuses ja mõnel päeval saab see ikka korralikult vatti, me käime abikaasaga mõlemad aktiivselt liikumas ja vahel juhtubki nii, et koos ei saa käia, siis käime kahes vahetuses- üks lõpetab kõnni ja teine võtab kohe üle. Lugejat peal ei ole aga sellel kärul on juba korralik kilometraaž 😀 Muidugi poleks see võimalik kui poisule ei meeldiks kärus aga see kutt naudib täiega kärusõitu ja enamasti magab seal, tegelikult magab ta oma kõik päevauned seal, neid on praegu 2 ja kokku teeb see ajaliselt mingi 4h.

Magab, nagu enamasti 😉


Olen juba paljude mugavustega harjunud, mida enam ei pane tähelegi aga ma siin jooksvalt olen kuu jooksul enda jaoks mõned märksõnad kirja pannud. Nagu näiteks käru kangas, mida ma alguses kohe esimese asjana märkasin, silitasin seda ja imestasin kui tugev ja sile ja mõnus üks käru materjal võib olla. Ma jälle võrdlen siin oma vana käruga, lihtsalt käega tuntav vahe ja ma ei tea kas keegi tegelikult selle järgi käru üldse valiks aga ma tundsin kohe seda vahet.

Thule kärul on muide ka päikesekaitse UPF 50+, mis kaitseb UV-kiirguse eest. Mul seni pole ühelgi kärul seda olnud aga mulle tundub, et viimane vanker, mille maha müüsin, oli just päikesekaitse puudumise tõttu ära pleekinud. Võib vist olla, et sellest? Olles sattunud mõnele käru kuulutusele peale, siis tundub, et see väga oluline asi, mida paljud vaatavad käru juures. Seega teadmiseks!

Nii tutikas, et särab lausa, pakendis seismisest kortsudki sees


Minu lemmik Thule käru juures on aga need suured rattad, mis on ideaalsed meil siin maal ringi tuiskamiseks, lisaks pöörlev esiratas, mida saab ka lukku panna. Kusjuures ma olin esimesel väljasõidul suht hädas, sest käru kiskus koguaeg vasakule kraavi, ei saanud aru, mis toimub. Läksin koju ja kurtsin muret abikaasale, arvasin, et abikaasa äkki lasi ühele rattale liiga palju õhku, mille peale abikaasa mind välja naeris, et on ikka naistel teooriad 😀 (mumeelest jumala loogiline järeldus)
Tegelikult on esiratta juures üks pisike reguleerimisnupp, mida saab siis reguleerida, et esiratas oleks otse. Järgmisel korral oli kohe palju parem, ei pidanud kordagi käega käru suunama, liikus ilusti otse.

Ja kui poisu esimest korra kärru tõstsin ja traksid kinnitasin, tegi see mind nii õnnelikuks- tugevad, turvalised traksid! Thule kärul on turvatraksid tunduvalt paremad kui meie eelmisel kärul. See oli küll asi, mis mind vana käru puhul tõsiselt häiris ja istumisasendis poisuga väga liigelda ei tahtnudki. Lihtsalt need traksid olid nii “vedelad” ja magades täiega pingul ja kui lapse istuma panin, siis ei olnud neist mingit kaitset, lotendasid üle õla kohe maha
Ühesõnaga, ma olin mega rahul kui neid trakse poisule peale sättisin. Jällegi, teistele võibolla tundub täiesti normaalne asi aga ma võrdlen jälle oma eelmise kogemusega ja selline wow moment 😀

Poisu kindlalt ja turvaliselt oma uue suksu “roolis”


Ma alguses olin hädas istumisasendi reguleerimisega, mis iseenesest on mega lihtsa süsteemiga ja paljud kärud kasutavad seda, lihtsalt tõmbad seljatoe tagant traksid kokku ja klamber fikseerib asendi.
Magamisasendisse lasta on mega-ülilihtne aga istumisasendisse panna, kui seal istub pea 13kg poisu, on veits tegemist 😀 Ma alles nüüd taipasin, et kui poisu enne istuma tõugata, siis on ju seljatuge ka tunduvalt lihtsam üles panna. Lihtsalt ma kasutan seda hetkel üsna harva, sest meie kutt ju magab enamus ajast kärus.

Eelmise käru puhul oli minu jaoks ülioluline, et oleks võimalik sõita nägu sõidu suunas kui ka selg sõidu suunas, sest pisema beebi puhul tahad ikka lapsele otsa vaadata aga praegu on poisu juba aastane ja see ei olnud praegu minu jaoks üldse prioriteet ja kuna poisu nii suur ja enamasti magab kärus, siis ma olen oma nõudmistele järeleandmisi teinud 😀
Mulle väga meeldib see pikalt etteulatuv kaarvari, et isegi kui päike paistab vastu, siis kaar varjab ilusti lapse näo ära.

Mis mulle veel hullult meeldib on panipaik käru all, millel on eraldi kate ka peal, kinnitatav krõpsudega. Viimastel päevadel ongi pori ja vihma nii palju olnud ja alumine korv on küll poripritsmeid täis aga panipaigas on kõik puhas 😉 Mul seal vihmakile ja vahel ka poisu “abipakikene”, mis sisaldab snäkke, mänguasja ja niiskeid salfakaid 🙂
Ja kuna see materjal on nii mõnus, ma nüüd pead ei anna aga mulle tundub, et ka vetthülgav, sest ma pole väiksema vihmaga küll eraldi kilet peale pannud ja vihmapiisad lihtsalt veerevad maha, siis on seda lihtne puhastada. Mitte, et mul seda oleks väga vaja olnud aga just see alumine korv, selle tõmbasin lihtsalt niiske lapiga üle ja sellest piisas.

Tõuse võtmas oma kodumetsas. Tank, mis sõidab üle igast takistusest 😀


Mis puudutab jooksmist ja aktiivset liikumist käruga, siis ma olen väga rahul. Ma tõesti saangi käruga joosta, mis vana käru(mis ei olnud üldse tegelikult jooksmise jaoks mõeldud) puhul oli väga raske, ma pidin konkreetselt kahe käega käru tõukama kui jooksin, mõelge nüüd ise kui ebamugav see oli. Thule käru puhul ma lihtsalt hoian ühe käega sangast kinni, ma ei pea absoluutselt jõudu kasutama, käru liigub edasi, sest ma jooksen…aga tõukamiseks ma lisaenergiat kulutama ei pea. Loomulikult ei ole see sama, mis joosta ilma käruta aga kui muud varianti ei ole, siis Thule on ideaalne käru sportimiseks. Kui vana käruga jalutades käisid isegi mõne pikema sammu puhul jalad vastu käru raami, siis Thulega ei ole seda kordagi juhtunud, ka joostes mitte.

Mina Thuulest viidud 😀 Ja nii ilusasti mätsimas


Kusjuures ma siin puht huvist proovisin paar päeva joosta kiiremaid otsasid, et aru saada kas Thule käru pidurdab mind jooksmisel ja palju siis :D, üllatuseks jooksin koos käruga isegi oma selle aasta rekordi. Ja paar päeva hiljem ei suutnud seda ilma käruta ka üle trumbata 😀

Ja juhuks kui te tõesti ei märganud, siis …onju ilus käru? Mulle oli veel ekstra üllatuseks see kui käru lõpuks saabus, et meie soojakott ja mõned käru detailid on ühte värvi. Ja isegi mõned minu jooksuriided mätsivad 😉

Muide Stroller24.ee lehel on hetkel käimas äge kampaania “Thuulest viidud”, mis kestab 30.11.2019
Ostes käru, saad vinget staffi kaasa, piilu järgi- https://stroller24.com/et/content/9-eripakkumised

*Postitus sündis koostöös Stroller24-ga
Shopping Cart