Kõrvemaa tehtud! Muljed

Osalemise otsus tuli veel sellel nädalal aga mul on hea meel, et sain jälle ühe uue kogemuse võrra rikkamaks 🙂
Enne kui me Kõrvemaale jõudsime tuli päris mitu peatust teha. Mina alustasin oma teekonda hommikul kell 7:00 Krabilt, 8:15 võttis Inge mu Võrust peale, sealt edasi Tartusse ja jälle autovahetus kus liitus meiega(või siis meie liitusime temaga) üks inimene veel. Kõrvemaale jõudsime vahetult enne starti kell 11:35.

Tegime kiire  soojenduse auto juurest stardipaika, võtsime numbrid, käisime vetsus ja kibekiiresti riided pakihoidu ja sealt otse starti 🙂

Ilm oli super, päike paistis ja soojakraade oli parasjagu. Otsustasin poolpikad püksid panna ja ülespoole väga õhukese pika varrukaga pluusi.

Start oli antud. Esimese kilomeetri lõpus näitas kell tempoks 04:30/km, mis oli minu jaoks liiga kiire tempo aga tuisupea nagu ma olen läksin ikka kaasa seni kuni kolmandal kilomeetril tundsin, et niimoodi ma küll lõpuni vastu ei pea ja lasin tempos natuke tagasi ja jäin ootama kuni minu rütm taastub ja enesetunne heaks läheb. Ei läinud kaua, juba viiendal kilomeetril hakkasin tundma, et energia on tagasi ja võin juba omas tempos (05:10/km) minna.

Kindlasti oli kehva alguse üheks põhjuseks mäed ja künkad, mida oli ootamatult palju. Polnud ju varem sellel rajal jooksnud. Ma ei mäleta mitmes kilomeeter oli kui vastu tuli konkreetne sein siis küll ehmatasin ära, et mis nüüd, see ei ole normaaaalneee…selline tõus oli ees…. aga mina juba alla ei andnud. Kui ma olen juba jooksma tulnud siis ega mina seisma ega kõndima ei hakka, seega võin uhkusega öelda, et kõik tõusud jooksin ülesse ja nii mõnelgi tõusul möödusin mitmest jooksjast. Nüüd juba tagantjärgi analüüsides, tundub, et mulle sobib selline maastik ka …kuigi no keegi oleks võinud ikkagi hoiatada 😀

U. 6 kilomeetril oli vist esimene joogipunkt, tahtsin võtta vaid lonksu vett aga kui olin lonku ära võtnud selgus, et see oli hoopis spordijooks. Natuke kartsin, et äkki hakkab pistma või mine sa tea, tuleb metsa alla joosta aga õnneks läks kõik õnneks 🙂

8km (pool distantsi joostud) vaatasin kella, mis näitas 43 min. Kuna varem ei olnud ma 16km distantsi jooksnud, ei osanud ma endale ka mingit eesmärki panna. Katrin küll pakkus eelmisel päeval mulle ilusa numbri- 1:20 🙂 aga ma isegi osanud talle sellepeale midagi kosta, ütlesin, et no vaatame. Tegelikult tundus mulle see number täitsa teostatav aga ma ju ei arvestanud maastikuga, asfaldil võibolla tõesti aga no seeee maastik oli ikka täiega puuga pähe 😀

Ühesõnaga kui ma olin pool maad läbinud 43 minutiga siis seatsingi endale eesmärgiks, et teise poole võiks samas tempos läbida.
Edasi liikusid kilomeetripostid ootamatult kiiresti, nii et vaatasin vahepeal kella, et kas liiga kiiresti ei jookse aga siiski mitte. Ikka pidin end utsitama, et no mine, mine.

Ega ma enne ei julgenud kui lõpuni oli kolm kilomeetrid siis lülitasin turbomootori sisse. Endalegi üllatuseks oli energiat ja jõudu minna, viimasel kilomeetril möödusin u.15 jooksjast.
Finisikoridoris lisasin veel kiirust ja veel möödusin ma mõnest inimesest, tõstsin käed, näitamaks, et olen oma sooritusega rahul ja üle joone ma olingi. Medal, jook käes, asusin kohe venitama (tean kui oluline see on vältimaks järgmisel päeval valutavaid jalgu)
Hea tunne oli!

Aeg: 1:26:07
Üld koht 320
Naiste koht 34
Vanuseklassi koht 25

Keskmine/max pulss 168/177
Kalorikaotus 1077kcal

Kohtumiseni juba 1.Mail Viljandis kus toimub 83.Suurjooks Ümber VIljandi Järve

Shopping Cart