Kõik algas kevadel 2010

Minu tõsisem spordipisik sai alguse 2010 sügisel. Nüüd tagant järgi meenutada, on naljakas. Puudusid põhitõed jooksmisest, toitumisest. Alustasin 30 min. trennidega siseareenil. Õnneks leidsin Katrini jooksurajalt. Kahekesi jagasime “tarkusi” (loe: mõnikord ka lollusi) ja katsetasime siis neid. Talv möödus erinevate dieetide ja võimlemisprogrammide katsetamisega. Sellel pikemalt ei peatu. Kõik muutus kevadel kui Katrin pani juhuslikult välja öeldud mõtte mulle pähe kummitama- “Prooviks mõnel võistlusel osaleda!”
Sellest hetkest ei ole miski enam endine 🙂

Tekkis hasart, soetasin korralikud jooksuriided, jalatsid. Otsisin võistlusi kus osaleda, leidsin uusi tuttavaid. Hakkasin rohkem teemakohast kirjandust lugema, harisin ennast, muutsin toitumist (ei mingeid dieete, lihtsalt jooksjale vajalik süsivesikurikas toitumine ja muidugi tervislikum toitumine)
2011 kevad-sügis osalesin kokku 11 võistlusel + 6 staadionijooksu võistlust. Hooaja lõpuks otsustasin läbida ka maratoni, millega ma sain väga hästi hakkama. Pikem lugu minu maratonist ka Kertu blogis
Ma sain ääretult palju kogemusi. Sain aru, mis mulle meeldib, mis mitte…eelistan pikemaid distantse, alla 10km distantsid on liiga lühikesed. Eelistan pigem joosta asfaldil kui metsas.

Nüüd alustan uut jooksuaastat koos blogi pidamisega 🙂 Lihtsalt enda jaoks, siis on endal hiljem hea lugeda ja meenutada. Juba praegu on raske meenutada eelmise aasta tegemisi, trenne ja võistlusi.

Kindlasti tahan ma sellel aastal joosta samad distantsid mis eelmisel aastal, põnev on võrrelda. Kui eelmisel aastal ei olnud mul eesmärki, läksin saama kogemust ja ennast proovile panema, siis sellel aastal on mul juba väga konkreetsed eesmärgid. Joosta kiiremini kui eelmise aasta jooksudel:)
Esimene võistlus juba 31 märts- otepää-Tartu jooksumaraton (21 km) Eelmisel aastal oli kohutav ilm- tuiskas lund ja nähtavus oli väga kehv. Kartsin küll, et valisin esimeseks võistluseks väga vale aja ja koha, stardijoonel olin valmis juba loobuma kui poleks olnud Katsi 🙂 Õnneks lõppes võistlus hästi ja jooksin isegi alla 2h, mida ma toohetk ei osanud oodata/loota.

Aitab meenutustest, algab uus peatükk

Shopping Cart