Kevadele vastu #igapäev5km väljakutsega!

Kas Sina ka tunned teatavat elevust ja põnevust kevade lähenedes? Mul on see tunne iga aasta esimeste kevadmärkide saabudes. Energia justkui voolab sisse ja tahaks väga palju asju korraga teha. No ma pean siin silmas, et ohh hakkan tervislikumalt toituma, rohkem trenni tegema ja veel sada muud projekti sinna otsa 😀
Paraku on aastate pikkune kogemus näidanud, et sellise hurraa ja entusiasmiga peale minnes, võib juhtuda, et energia saab üsna varsti otsa.

Seepärast on väga oluline, et ei seaks endale liiga palju ja raskesti teostatavaid eesmärke. Tuleb teha väga teadlik otsus, mis on need tegevused ja uued harjumused, millele soovid sel aastal enam rõhku panna. Mõtle eelkõige harjumustele, mis toetavad Sind ja mis on jõukohased ning millises harjumuses näed enda jaoks elustiili.
Mis on see tegevus, mis kutsub…paneb südame kiiremini tuksuma…

Kas see võiks olla igapäevane liikumisharjumus?

Olles ise juba peaaegu 3 aastat igapäevaselt liikunud ja võtnud teadlikult iseendale päeva jooksul tunnikese aega, saan kinnitada, et igapäevasel liikumisel on palju suurem kasu, kui võibolla esialgu pealtnäha paistab. See ei ole ainult füüsiline liikumine. See on aidanud mind ka väga palju vaimselt. Lisaks muidugi tugevam immuunsüsteem, parem tervis, hea füüsiline vorm, kadunud peavalud ja kvaliteetaeg iseendaga.

Aga kõige suuremaks boonuseks pean seda, et see aeg, mil liikumises olen, on andnud mulle nii palju ägedaid ideid ja mõtteid, millest on sündinud vägevad projektid ja koostööd.
Kes on raamatusõber, siis soovitan väga lugeda ka Anders Hanseni raamatut “Tugev aju. Kuidas liikumine ja treening sinu aju tugevdavad”
See annab liikumisele kohe teise vaatepunkti 😉

Näe suurt pilti! Näe liikumises elustiili!

Jooks on lahe #igapäev5km väljakutse eesmärk on aidata samm sammult kasvatada liikumisharjumust, mistõttu on oluline näha suuremat pilti. Näe liikumises elustiili…aga selleks, et sinna jõuda, alusta väikestest sammudest ja tükelda näiliselt oma suur eesmärk väikesteks(igakuine väljakutse)
Kõige õpetlikumad ja inspireerivamad edu- ja kogemuslood on just need, kui osaleja on proovinud ja proovinud ja jälle proovinud ning läbi põrumise ja uuesti proovimise avastanud täieliku kire liikumise vastu. Seepärast on mul alustajatele vaid üks palve- “Anna endale alati võimalus uuesti proovida, järjepidevuses on võti”

Kui tundsid kutset, siis märtsi #igapäev5km väljakutsega saad liituda siit- www.jooksonlahe.ee/valjakutse

 

JA PAAR MEELDETULETUST KA SEOSES #IGAPÄEV5KM VÄLJAKUTSEGA…

Võimalus soetada väljakutse pilet ka läbi stebby.eu keskkonna. Tee nii:

 • Mine(vajuta) stebby.eu ja osta Jooks on lahe väljakutse pilet(saad osta ka 3, 5, 10 piletit korraga)
 • Kopeeri stebby keskkonnast saadud piletikood
 • Mine www.jooksonlahe.ee/valjakutse ja liitu väljakutsega ning märgi märkuste lahtrisse piletikoodi number ja vali makseviisiks “Stebby eelbroneering”
 • Peale seda mina kontrollin, et saadetud piletikood kehtib ning kinnitan programmis Sinu liitumise
 • Peale minu kinnitust, saadetakse Sinu mailile kinnituskiri, et oled registreeritud väljakutsele

 

Osale väljakutsel koos meeskonnaga! Soovid väljakutse 100% edukalt läbi teha, siis pane kokku meeskond ja ümbritse end vastutuskaaslastega 😉 See annab ka suurema poweri ja motivatsiooni, et koos ühise eesmärgi poole liikuda ning igapäevaselt aktiivne olla(ei taha ju meeskonda alt vedada). Pane kokku oma sõpruskonnast, töökaaslastest või perest/sugulastest meeskond ja tulge kampa! Registreerides lisa lihtsalt meeskonna lahtrisse meeskonna nimi ja ongi kõik 😉

Liitudes väljakutsele meeskonnaga tee nii:

 • Pane kokku minimaalselt kolmeliikmeline meeskond ja valige meeskonnale nimi
 • Registreerides individuaalselt väljakutsele, sisesta vastavasse lahtrisse meeskonnanimi
 • Meeskonna osalust saad jälgida igapäevaselt motivatsioonitabelist
 • Meeskonna väljakutses pääsevad auhinnaloosi meeskonnad, kelle kõigil liikmetel on kuu jooksul vähem kui 5 punast kastikest(puudumist) motivatsioonitabelis.
 • Loosiauhinnaks on kõigile meeskonnaliikmetele tasuta pääsmed väljakutsele

Kasuta väljakutsele registreerimisel sõbraprogrammi(LINK) ja kogu boonuspunkte!
Sõbraprogrammis kogutud 100 boonuspunkti võrdub 10€ sooduskupong, millega saad hiljem väljakutsele registreerida tasuta. Loe rohkem SIIT
Sõbraprogrammi sisse logides:

 • Kogud iga väljakutse liitumisega(täishinnaga) 10 boonuspunkti.
 • Iga personaalse jagamislingiga liitunud sõbra pealt teenid 20 boonuspunkti(Ja liitunud uus sõber saab väljakutsele liituda 50% soodsamalt)
 • Lisaks on esmakordsetele sõbraprogrammi liitujatele veel paar lisa võimalust kuidas boonuspunkte teenida. Uuri järgi SIIT

Kõige kasulikum on aga iga personaalse jagamislingiga liitunud sõbra pealt teenitud 20 boonuspunkti 😉 5 liitunud sõpra ja saad ise juba tasuta pääsme väljakutsele!
Selleks on Sul kolm varianti:

 1. Kopeeri link ja jaga seda sõbrale! (näiteks messengeri, instagrami jne.)
 2. Vali ümbriku ikoon ja saada valitud sõpradele eeltäidetud kiri e-mailile
 3. Vali Facebooki ikoon ja saada ettevalmistatud pildipostitus oma Facebooki ajajoonele. Postituse sisuks saad ise üleskutse teksti lisada selgitada sõpradele milles väljakutse seisneb 😉

 

Tule Jooks on lahe kogukonna liikmeks juba täna ja tutvu väljakutsega ning kogukonnaliikmetega. Liitumine Jooks on lahe VÄLJAKUTSE(LINK) grupiga ei kohusta Sind millekski, tule lihtsalt tutvu ja uudista! 😉

MÄRTSI MINIVÄLJAKUTSE

On saanud juba mõnusaks traditsiooniks, et #igapäev5km väljakutse taustal toimub ka iga kuu üks tasuta miniväljakutse, mille eesmärk on tutvustada uusi kasulikke ja tervislikke harjumusi.
Märtsi miniväljakutseks on PLANK.

Lühidalt, mis on plank ja miks see kasulik on?

Plank on populaarne kerelihaste harjutus, mis kaasab töösse väga palju lihaseid nagu näiteks kõhu sirglihase, välimise ja sisemise kõhu põikilihase, lülisambasirgestaja, tuharalihased jne.
Plank on harjutus, kus küünarvartele ja varvastele toetudes hoitakse kehaasendit staatiliselt. Mingit dünaamilist liigutust klassikalise variatsiooni puhul ei toimu, ei lülisambas ega jäsemetes.
Harjutuse võlu on selles, et see ei võta ajaliselt just palju aega, väljakutse esimestel päevadel alustame 15 sekundist.

Kuidas harjutust sooritada(vaata ka pilti plakatil)?

 • toetu varvastele ja küünarvartele nii, et õlavarred oleks maapinnaga risti;
 • hoia lülisammas ja vaagen neutraalasendis;
 • pinguta tuharalihaseid;
 • pinguta reie lihaseid (põlved sirgeks);
 • pinguta keskkere lihaseid;
 • tõmba mõttes (ilma tegelikult neid liigutamata) küünarnukid enda poole ja sissepoole;
 • tõmba mõttes (ilma tegelikult neid liigutamata) varbaid küünarnukkide suunas;
 • aktiveeri kaelalihased, et hoida pea stabiilses asendis;
 • pinguta sääre esiosa lihased (kannad taha, varbad enda poole ehk hüppeliigestesse dorsaalflektsioon).

Allikas: Google

 

 • Miniväljakutse sisuks on PLANK harjutus, mida tuleb teha iga päev teatud aeg. Töölehel näha iga päeva kohta ajaline kestvus.
 • Miniväljakutse toimub Jooks on lahe VÄLJAKUTSE Facebooki grupis(seal toimub ka #igapäev5km väljakutse)
 • Miniväljakutse kestab 30 päeva – 01.03-30.03.2022
 • Iga päev ilmub grupis kuupäevaga postitus kuhu alla saad lisada kommentaaridesse pildi, video, täidetud töölehe või lihtsalt kirjuta “Plank tehtud!”
 • Oluline on aga 30-ndal päeval postituse alla märku anda mitu päeva kaasa tegid ja see on ka aluseks auhinnaloosis osalemiseks.
 • Miniväljakutse töölehe saad alla laadida siit(LINK)
 • Kõigi osalejate vahel, kes tegid kaasa 30 päeva) loositakse kuu lõpus välja kolm tasuta väljakutse piletit

Küsimuste korral kirjuta mulle valjakutse@jooksonlahe.ee

 

Kohtumiseni märtsi väljakutsel!

Jook on lahe,
Gätly

Shopping Cart