Jooks on lahe EESKUJU #26 Reet Saari

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.

Tänases postituses räägib Rakvere külje all elav Reet oma hobidest, igapäeva tegemistest ja liikumisharjumusest ning kuidas ta leidis tee Jooks on lahe igakuise liikumisprogrammini. Saame Reedaga lähemalt tuttavaks!
Reet, tutvusta ennast!

Olen Reet, 48 aastane , elan Rakvere külje all väikses külas. Töötan K-Rautas ärikliendihaldurina juba ca 11 aastat. Mul on elukaaslane ja 28 aastane tütar. Lisaks veel 18 aastane koer ja üks iseloomuga kass. Mulle meeldib liikuda õues, eriti metsas, lisaks meeldib pildistada loodust, eriti taevast, see on nii lummav.

Millised viis omadussõna iseloomustavad Sind kõige rohkem, miks just need?

  1. Julge. Meeldi proovida uusi asju. Olen käinud paraplaaniga lendamas, teinud tandemhüppe langevarjuga, korra proovinud sukeldumist(elu hirmsaim asi :D) sõidan ATV-ga, talvel lumelauaga ja nüüd on plaanis ka mäesuustamine ära õppida.
  2. Sõbralik. Suhtun kõikidesse ilma eelarvamuseta ja annan inimestele alati võimaluse.
  3. Sihikindel. Viin alustatu lõpuni, isegi kui see on raske.
  4. Rõõmsameelne. Igas päevas tuleb leida midagi mis näo naerule ajab. Kui ei leia, siis tuleb see ise teha.
  5. Hea suhtleja vist ka.

Kas Sul on mõni põnev hobi, harrastus?

Mulle meeldib väga ATV-ga sõita, kahjuks on seda viimasel ajal harvemaks jäänud. Lisaks meeldib mulle ka laskmine. Hiljuti sai käidud ka esimesel taktikalise laskmise võistlusel, väga põnev ala. Ja muidugi Naiskodukaitse.

Oled Naiskodukaitsja, räägi kuidas Sa leidsid tee sinna ja mis Sulle selle juures meeldib?

Naiskodukaitsega kutsus mind liituma väga armas ja tore inimene Aili. Alguses arvasin, et NKK on selline pehme organistasioon, et teeb süüa ja toimetab ainullt lastega. Tegelikult on täiesti teine maailm, siin on evakuatsioonirühm, meditsiin, toitlustus, kultuur, side ja staap ja muidugi minu lemmik- sõjaline riigikaitse. Olen saanud selles organisatsioonis olles nii palju uut saanud teada enda kohta ja oma võimete kohta. Olen saanud nii palju kogemusi, uusi oskuseid, põnevaid tegevusi. Näiteks olen saanud lennata lahingkopteri Black Hawkiga, või transpordikopteri Chinookiga, käia Ukrainas paraadil, või Poolas piiri tugevdamas….Mulle meeldib see ülitore seltskond kellega erinevaid asju ette võtta ja kelle peale saab alati kindel olla.

Kui keegi soovib ka nüüd inspireerituna Sinust Naiskodukaitsjaks hakata, siis mis on Sinu soovitus talle?

Tule kindlast, need oskused ja teadmised mis Sa saad Naiskodukaitses, tulevad kasuks ka tavaelus. Avalduse leiab naiskodukaitse.ee lehelt või võta minuga isiklikult ühendust ja suunan Sind.

Reet Ukrainas

Sinu hobidest ja harrastustest võib järeldada, et oled aktiivne ja sportlik aga milline on Sinu varasem kokkupuude, suhe spordiga (alustades lapsepõlvest)?

Kooli ajal sai sporti tehtud, hiljem jäi asi tagasihoidlikumaks. Sellist igapäevast liikumist ei ole olnud. Sõitsin küll rattaga, käisin kõndimas ja jõusaalis, talvel mäe peal.  Covidi aeg läks asi laisaks- kodukontor ja pidev näksimine ei mõjunud hästi. Õnneks sai sellest üle, aga sellist järjepidavust ei ole olnud.

Reet perega
Reet perega

Kuidas leidsid tee Jooks on lahe #igapäev5km väljakutseni?

FB viskas aeg ajalt ette tuttavate postitusi Jooks on lahe grupist. Pille Väinma ja Raina olid seal aktiivsed postitajad.  Hakkasin siis vaatama, et millega tegu.

Mis olid Sinu esmamuljed, mõtted?

Tundus äge ettevõtmine, alguses arvasin, et see ei ole minu jaoks, et ma ei suuda leida  oma hobi ja töö kõrvalt aega iga päev seda viiekat teha. Aga siin ma olen!

Kaua oled väljakutses kaasa teinud?

Alustasin 2022 detsembrist, läheb kümnes kuu.

Mis Sina arvad, kui kaua võtab aega liikumisharjumuse juurutamine?

Arvan, et kuskil pool aastat. Mõnel rohkem, mõnel vähem. Minul võttis kuskil viis kuus kuud, et tuleks see tunne “ma pean minema, sest aju ja keha nõuab”

Kindlasti on olnud liikumisharjumuse kasvatamisel raskeid hetki ka, kuidas Sa motiveerid ennast? Jaga nippe!

Mind motiveerivad teiste postitused ja teadmine, et ma ei ole selles üksi. Erilisi nippe polegi, alguses oli  puhtalt tahtejõu pealt ja nüüd juba harjumus.

Mis on olnud Sinu jaoks kõige suuremad muutused peale väljakutsega liitumist, liikumisharjumuse juurutamist? Kuidas ja kas see on ka Sinu elu kuidagi mõjutanud?

Magan oluliselt paremini ja ärkamine on lihtsam.  Kuna ma suhtlen päeva jooksul hästi paljude inimestega, siis liikumine on osa ka minu vaimsest heaolust. See on aeg täiesti mulle endale ja oma mõtetele. Õhtul liikudes korrastan peas oma päevasündmused ja hommikul liikudes teen valmis oma päeva plaanid.

Mis Sulle liikumisprogrammi juures kõige enam meeldib, motiveerib?

Need positiivsed inimesed, teiste postitused, fotod, kogu see vahva seltskond, kes mind ennast nägemata on mind omaks võtnud. Võrratud inimesed.

Reet, mis oleks Sinu soovitus inimesele, kes soovib ka liikumisharjumust juurutada aga see tundub liiga raske ettevõtmine?

Mõtle enda jaoks läbi, et miks sa seda teed. Siis leiad ka liikumise juures väga palju head ja positiivset.

Lõpetuseks jaga oma lemmik:

Tsitaat või mõttetera. “Meie elu on selline millised on meie mõtted.”

Raamat. Lugeda ja raamatuid kuulata meeldib väga. Hetkel on südamelähedased Eesti metsavendluse teemadel raamatud.

Podcast. “Naistejuttud” ja “Jes podcast”

Inspireeriv inimene. Minu tütar ja Jooks on lahe kogukonnast väga paljud, eriti Reigo Peil.

Aitäh armas Reet, mul on nii hea meel, et sain Sinuga ka päriselt kohtuda Jooks on lahe Kiidjärve ühismatkal. Oled super rõõmsameelne ja avatud inimene. Aitäh, et oled eeskujuks!
Liikumine ühendab!
Armas lugeja ja kogukonnaliige, tule ka koos meiega liikuma, novembri #igapäev5km väljakutse stardib juba 01.11.2023
Pane end kirja SIIT
Shopping Cart