Jooks on lahe EESKUJU #25 Pille Väinma

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.

Tänases postituses räägib Rakveres elav Pille oma tegemistest ja sellest, kuidas ta on Jooks on lahe kogukonnast leidnud toetust  ja palju sõpru.
Saame temaga lähemalt tuttavaks:

Pille, millega Sa igapäevaselt tegeled? Tutvusta ennast

Olen Pille, 49 aastane. Elan Rakveres ja töötan kohalikus õmblusettevõttes õmblejana juba 27 aastat.
Mul on üks täiskasvanud poeg, elukaaslane, 2 kassi ja akvaariumi täis kalu:)
Hobideks on lillede ja liblikate pildistamine, võin tunde veeta kuskil lagendikul fotokaameraga liblikad taga ajades. Erinevad matkarajad ja matkamised on ka osa minu hobidest, mille jaoks leian alati aega. Koos sõbrannadega teeme ühised kokkamisi ja katsetame uusi põnevaid retsepte:)

 

Kuidas leidsid tee Jooks on lahe #igapäev5km väljakutseni?

Siia gruppi kutsus mind Viivika. Võttis natuke aega aga oma esimese postituse tegin 31 detsember 2019 aastal, nii prooviks, et vaatan kuidas see toimib ja asi käib. Nüüdseks olen siin väljakutses kaasa teinud juba üle kolme ja poole aasta.

Mis olid Sinu esmamuljed, mõtted ja võibolla ka hirmud?
Esmamulje oli positiivne. Võeti sõbralikult vastu, poetati toetav kommentaar postituse alla ja tundsin kohe, et see on äge grupp kuhu tahan kuuluda. Tahtsin olla üks neist tublidest liikujatest.

 

Milline on Sinu varasem kokkupuude, suhe spordiga?

Ega ma suur sõber spordiga kooli ajal ei olnud. Liikumist olen alati oluliseks pidanud, meeldis suusatada. Sai alustatud ka paari trenniga aga kuna mul püsivust polnud siis sinna see jäi.
Käin jala tööle, väljakutsega liitudes pikendasin lihtsalt hommikust teekonda 2 kilomeetri võrra. Liikumisharjumus oli olemas varasemalt, otseselt minul see aega ei võtnud. Jätkan rõõmuga.

Mis on olnud Sinu jaoks kõige suuremad muutused peale väljakutsega liitumist? Kuidas ja kas on see Sinu elu mõjutanud?

Mõju on positiivne kindlasti. Olen tänu siinsele väljakutsele leidnud tee jooksmiseni. Tänu igapäevasele liikumisele on minevikku jäänud seljavalud. Ka elukaaslane on muutunud liikuvamaks, käime tihti koos kõndimas. Võtame ühiselt osa jooksudest, naudime koos aega.
Liikumisest on saanud igapäevaosa, mida naudin iga ilmaga. Tänu igapäevasele 5 kilomeetrile olen õppinud oma aega planeerima ja otstarbekamalt kasutama, et jõuaks ja oleks aega nii hobide kui lihtsalt puhkamise jaoks. Olen tänu väljakutsele leidnud palju uusi tuttavaid, kellega suhtleme päris tihedalt.

Kindlasti on olnud sel teekonnal ka raskeid hetki, kuidas Sa motiveerid ennast? Jaga nippe!

Kõige suurem motivaator ongi see grupp tervikuna. Raske on vahest tee diivanilt välisukseni, peale seda juba lihtne ja tagasi tulles oled enesega rahul, et tehtud sai. Teinekord on sõber suureks toeks, koos on lihtsam!

Kas Sul on lisaks igapäevasele liikumisharjumusele veel häid harjumusi? Kas mõni harjumus on ka nö. soovide listis ootel?

Varasemalt oli hea harjumus magama minna varakult, nüüd on kuidagi käest libisenud see minek….tuleb uuesti harjutama hakata. Korralik uni on kõige alus.

Pille, mis on olnud Sinu jaoks Jooks on lahe kogukonnaga seotult kõige eredamad hetked, mälestused, sündmused?

Kõige eredamad hetked seoses siinse kogukonnaga on kindlasti kohtumised armsate kambajõmmidega❤️ Need positiivsed hetked enne ja pärast jookse, ühised matkamised. Kindlasti üks äge sündmus oli eelmisel aastal toimunud suvepäevad! Super!
Äge kogukond! Aitäh Gätly❤️

Lõpetuseks jaga oma lemmik…

Tsitaat: Ela ise ja lase teistel ka elada.
Raamat: Viimasel ajal pole lugenud aga kunagi sai palju kriminulle loetud.
Podcast:  Ei ole kuulanud.
Inspireeriv inimene: Mind on inspireerinud siin grupis kaks inimest, tänu kellele olen hakanud jooksma. Need on Egle ja Marin 😇

Aitäh Pille, et jagasid oma mõtteid ja kohtumiseni juba Käsmu ühismatkal 😉
Kui soovid ka Jooks on lahe Käsmu ühismatkast osa võtta, siis liitu Facebooki üritusega ja pane ennast matkale kirja – KÄSMU ÜHISMATK
Ja oled väga oodatud ka oktoobri kõnni-jooksu väljakutsele, registreeri end SIIT
Shopping Cart