Jooks on lahe EESKUJU #24 Signe Holm

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.

Tänases postituses räägib Harjumaal elav 2 lapse ema ja liikumisentusiast Signe oma tegemistest ja sellest, kuidas ta ta on Jooks on lahe kogukonnast leidnud toetust, tuge ja palju sõpru.
Saame temaga lähemalt tuttavaks:

Signe, millega Sa igapäevaselt tegeled? Tutvusta ennast

Olen 45.aastane. Elan Harjumaal väikses külas Haljavas. Töötan Järveküla spordihoones administraatorina. Mul on 20-aastane poeg ja 16-aastane tütar, elukaaslane ja varjupaigast võetud triibuline kiisu. Minu huvid on tervisesport, matkamine, aias toimetamine, hoidiste tegemine, suhtlemine sõprade ja sugulastega. Üheks hobiks on veel Oriflame ilu ja tervisetoodete müümine, mida ise kasutan juba 15 aastat ise igapäevaselt.

Kui aktiivne olid Sa enne väljakutsega liitumist ja mis on Sinu varasem suhe spordiga?
Liikusin varem ka igapäevaselt. Mõnikord üksi ja mõnikord naabri tütre Nelega. Kooli ajal oli üks minu lemmik tundidest kehaline kasvatus. Sport ei ole minu jaoks kunagi võõras olnud.

 

Kuidas leidsid tee Jooks on lahe väljakutseni ja millal see oli?

Ausalt öeldes täpset kuupäeva ei mäetagi. Nägin mitut oma tuttavat Jooks on lahe VÄLJAKUTSE grupiga liitumas ja peale seda mõtlesin, et liitun ka. Alguses ma ei osanud kuidagi oma aktiivsusest tõestusi lisada ja jätsin korraks selle sinna paika. Aga siis ühel oktoobri päeval, mil toimus Tartu linnamaraton, näitas armas jooksusõber Ester, kuidas  oma aktiivsused korrektselt grupis esitada. Aasta siis oli 2019.

 

Mis olid esmamuljed, mõtted?

Äge oli kuuluda sellesse gruppi ja teiste kommentaare lugeda. Tahtsin ka olla üks nende seast. Kogukonda kuulumine ja teistega suhtlemine annab väga palju juurde- motiveerib ja paneb tegutsema.

Mis on Sinu hinnang, kui kaua võtab aega liikumisharjumuse juurutamine? 

Minul ei võtnud aega, sest liikumine on mulle kogu aeg meeldinud. Ja liikusin juba ka enne grupiga liitumist igapäevaselt. Mulle meeldib, et kogukond toetab väga palju liikumisharjumusega alustades. Ise ma tunnen täna, et olen saavutanud liikumisharjumuse ja see on heas mõttes sõltuvus, jätkan rõõmuga.

 

Võrdle ennast ja oma mõttemaailma enne väljakutsega liitumist ja nüüd

Liikumisest on saanud hästi tugev igapäevaosa, ei ole mõeldavgi, et jätan mõnel päeval tegemata. Väljakutses osalemine on õpetanud mulle planeerimisoskuse- igasse päeva annab see 5km ära planeerida 😉 Alati saab see 5km minimaalselt tehtud! Olen leidnud väga palju ägedaid sõpru siit grupist ja suhtlen üsna paljudega päris tihedalt.

Mis Sind motiveerib kõige enam väljakutse juures?

Mind isiklikult motiveerib see, et saan toetada kalli Gätly tööd ja loosiauhinnad on ka väga motiveerivad minu jaoks

Mis on kõige eredam ja soojem mälestus Jooks on lahe kogukonnaga seoses?

See oli 2022.aasta juuli alguses Jooks on lahe suvepäevad, kus sai kohtuda reaalselt väga paljude toredate sõpradega.

 

Kellele soovitaksid Sina eelkõige väljakutsega liituda?

Soovitan väljakutsega liitumist igale inimesele, kes vähegi oma tervisest hoolib, igapäevane liikumine on lihtsamaid viise oma tervisesse panustada.

Mida/keda igapäevane liikumine Sinu ellu toonud on? Mis on muutunud?

Liikumine on parandanud minu enesetunnet, tunnen igapäevaselt end hästi ja tervene ning lisaks olen saanud nii palju häid sõpru, kellega meil on ühine huvi liikuda.

 

Mis on Sinu kõige kreisim seiklus või julgustükk millega oled hakkama saanud?

Kas just kõige kreisim, aga Pajusi mudajooks oli päris lahe seiklus, mida nüüdseks olen läbinud 2 aastat järjest- 2022 ja 2023

Mis oleks üks motiveeriv mõte või tsitaat neile, kes alles mõtlevad kas liituda ka #igapäev5km väljakutsega?

Soovitan rohkem uskuda endasse, sest see 5km päevas on tehtav igale inimesele. Mõtle, et Sa saad sellega hakkama. Usu rohkem iseendasse. Kõik on võimalik, kui TAHTA.

Lõpetuseks jaga palun enda lemmik…

1. Lemmik inimene- MINU INIMENE, kes on sarnane minuga ja minu mõttemaailmaga.
2. Lemmik muusikapala-  Neid on väga palju. Kuulan väga palju erinevat muusikat.
3. Lemmik raamat- Raamatuid olen viimasel ajal väga vähe lugenud ja ühte lemmikut kindlasti ei ole.
4. Lemmik podcast- Podcaste pole veel ühtegi kuulanud ja ma ei tea nendest midagi.
5. Lemmik aastaaeg- Ainuke lemmik aastaaeg on SUVI. Teised meeldivad ka, aga vähem.
Aitäh Signe, et jagasid oma mõtteid ja nii tore, et oled Jooks on lahe kogukonnas eeskujuks 🙂
Kas Sina valid ka septembris igapäevase liikumise?
Veel jõuad end kirja panna www.jooksonlahe.ee/valjakutse
Shopping Cart