Jooks on lahe EESKUJU #22 Egle Sarapik

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.

Tänases postituses räägib Elvas elav 2 lapse ema Egle sellest, kuidas liikumise jaoks leiab ta aega kasvõi varahommikul ning kuidas Jooks on lahe kogukond pakub talle nii parimat motivatsiooni kui ka vahvaid sõprussuhteid! JUBA NELI AASTAT!

Egle, millega Sa igapäevaselt tegeled?

Igapäevaselt töötan ilusalongis ja proovin ilu luua.

Kuidas Sa igapäevaselt muude kohustuste ja tegemiste kõrvalt liikumiseks aega leiad?

Kuna mu 2 last kasvasid juba täis 😀, on mul aega iseenda jaoks. Kui mul tööl läheb õhtul pikemalt, teen oma ringi juba hommikul vara ära. Sõbranna ütles ägedalt: “Sina oled see, kes kuke üles ajab, mitte vastupidi”😀 Suvel on eriti mõnus ka varahommikul ujumas käia. Nii värskendav.

Milline osa igapäevase liikumise protsessist on Sinu jaoks kõige keerulisem/motivatsiooni nõudvam? Kuidas oled sellest Sina üle saanud?

Vahel tundub, et töö segab mu liikumist, sest päevad pikad ja siis pean planeerima, et millal selle ringi teen, kas hommikul või õhtul. Üle saan sellest siis, kui vähem tööd hakkan tegema 😀

Milline on Sinu lemmikviis iseenda jaoks aega võtta?

Reisida meeldib väga, raamatuid loen (talvel rohkem). Ja minu enda aeg ongi siis, kui ma olen oma jooksu- või kõnniringil.

Kuidas leidsid tee Jooks on lahe väljakutseni ja millal see oli?

Päris täpselt ei mäletagi, aga ju ma Facebookis Gätly üleskutset nägin.

Mis olid esmamuljed, mõtted?

Mõtlesin, et kui ma nagunii iga päev liigun, siis asi mul sellest väljakutsest osa võtta on?! Kohe liitusin 😀 Olen kambas juba alates 01.07.2019!

Mis Sind motiveerib kõige enam väljakutse juures?

Kaaslaste motiveerivad sõnad ja nendega kokkusaamine jooksudel. Nii siiras ja puhas rõõm on alati kohtuda.

Kuidas on Jooks on lahe kogukonnaga liitumine sinu senist elu mõjutanud?

Rohkem liikuma hakkasin peale esimese tütre sündi. Ta ei maganud, kui vanker seisis 😀 Lisaks armastusele liikumise vastu, olen saanud päris palju auhindu ja tänu väljakutsele sain ka reisida. Võit tuli täpselt enne koroonapandeemiat ja ma juba arvasin, et jään sellest ilma. Sain oma lapsed üle pika aja reisile viia. 😀

Kas Sul on mõni naljakas seik seoses väljakutsest osavõtmisega?

Jooks on lahe igal pool! 😀

Olin tööl, kui kambajõmm Eidi kirjutas mulle ja küsis, et kas olen tööl. Ma mõtlesin, et nagunii tahab pojale juuksuri aega. Mingi hetk tuli Eidi salongi ja ütles kõva häälega, et “Jooks on

lahe, eks?”… ei saanud algul pihta… Eidi ütles uuesti_ “On ju jooks on lahe?”… Ma siis küsisin, et mis sul viga on, purjus oled või? 😀 Siis tulid Maire Vares ja Terje Purga (Jooks on lahe kogukonnaliikmed) ka ruumi ja no alles siis sain pihta, miks Eidi korrutas, et jooks on lahe. See oli nii äge üllatus mulle ja mul terve päev oli nii hea tuju!

Mis on kõige eredam ja soojem mälestus Jooks on lahe kogukonnaga seoses?

Kõige eredam oli jõulumatk, sest siis nägin väga paljusid reaalselt. Ka suvepäevad olid nii vinged, mida võiks veel korrata.

Kellele soovitaksid Sina eelkõige väljakutsega liituda?

Absoluutselt kõigile… See oleks eriti hea start neile, kes veel kahtlevad, et äkki ei jõua ja ei taha, aga see kogukond motiveerib.

Mida/keda igapäevane liikumine Sinu ellu toonud on? Mis on muutunud?

Palju uusi tuttavaid. Muutunud on see, et kui mõni päev ei liigu nii palju, siis see piinab 😀 Kuigi nüüd olen õppinud kuulama ka oma keha… kui olen ikka väga väsinud, siis puhkan ja proovin süümepiinu mitte tunda.

Mis oleks üks motiveeriv mõte või tsitaat neile, kes alles mõtlevad kas liituda ka #igapäev5km väljakutsega?

Kõik, mis sa teed, teed iseendale…

Lõpetuseks jaga palun enda lemmik…

1) Inimene – neid on mul 2 – Minu tütred

2) Muusikapala – U2 “With or without You”

3) Raamat – praegune lemmik Mart Einasto “Jooksmise ülistuseks”

4) Podcast – pole neid kuulanud, aga plaanin

5) Aastaaeg – Suvi

 

Aitäh, Egle!

Mul on olnud suur rõõm Sinuga mitmel korral ka päriselt kohtuda, loodan, et juba varsti näeme taaskord!

Armas lugeja, juuli väljakutsele registreerimine on avatud,  saad end kirja panna SIIT

Shopping Cart