Jooks on lahe EESKUJU #21 Piia Riim

“Jooks on lahe EESKUJU” on postituste sari, mis toob meieni inspireerivad lood inimestest meie keskelt- Jooks on lahe kogukonnast. Postituste sarjas tutvustan iga postitusega lähemalt ühte Jooks on lahe kogukonna liiget, kes on meile kõigile eeskujuks.

Tänases postituses räägib Rõngus elav 2 lapse ema, abikaasa ning lugemis- ja kudumishuviline Piia oma tegemistest ja sellest, kuidas ta üritab elada oma elu kohustusevabalt, et kõik tema elus saaks talle teha ainult rõõmu!

Saame temaga lähemalt tuttavaks:

Piia, millega Sa igapäevaselt tegeled?

Igapäevaselt tegelen liikumisega, see on päris kindel. Minu hommik algab kõnniringiga, vahel rattasõiduga. Edasine päeva käik sõltub juba kuu päevadest. Raamatupidajale on kiired päevad kuu alguses, kuu lõpupoole vaiksem. Töötan kodukontoris ja minu tööandja on meeldivalt paindlik ning mõistev.

On Sul hobisid? Mis paneb Sinu silma särama?

Silm läheb särama, kui sõbranna Monika helistab ja kutsub kaasa kuhugi rabamatkale ja KOHE. Meil ei õnnestu plaane teha, kõige paremad retked saavad kiire otsustamise tulemusena.

Meeldib raamatuid lugeda, sõltuvalt aastaajast ja meeleolust soojadest-magusatest armastusromaanidest tõsiste – ajalooliste perekonnalugudeni.

Sügisest kevadeni koon sokke – igas suuruses, värvilisi ja triibulisi, pitsilisi ja satsilisi. Jagan sõpradele ja tuttavatele ning tihti ka heategevuseks.

Kuidas Sa igapäevaselt muude kohustuste ja tegemiste kõrvalt liikumiseks aega leiad?

Minu puhul on vaja küsimus esitada ümberpööratult. Liikumise kõrvalt leian aega muudeks tegevusteks. Väga palju kohustusi mul pole. Püüan kõiki tegevusi teha rõõmuga ja mitte panna endale kohustuse koormat. Minu mõte on ikka, et ma tahan teha, mitte et ma pean tegema.

Milline osa liikumise protsessist on Sinu jaoks kõige keerulisem/motivatsiooni nõudvam? Kuidas oled sellest Sina üle saanud?

Kohe-kohe nelja-aastase igapäevase liikumise juures on olnud minu jaoks kõige raskem enesele piiride seadmine ja mõõdukus. Tahe ja vajadus liikuda on nii suur, et seda võib minu puhul kindlasti nimetada sõltuvuseks. Sõltuvus tekitab tihti aga erinevaid tervisemuresid, nii ka minul. Ravin ja parandan neid tasapisi ja tegelen aktiivselt mõõdukama liikumise suunas. Vot see on keeruline protsess ja tõsine võitlus iseendaga.

Milline on Sinu lemmikviis iseenda jaoks aega võtta?

Iseendale pai tegemiseks on kaks väga head võimalust. Parim variant on võrratud kodumaised spaad ja veekeskused. Mõned üksikud on veel külastamata, aga lemmikud on kindlasti lossispaa Wagenküll ja viimase aja avastusena Suure-Jaani tervisekoda.

Aeg iseendale on kindlasti reisimine. Kui juba lennukile astud, siis kogu tavaelu jääb maha. Uued lõhnad, uued maitsed, imeline loodus – see kõik kokku on lihtsalt võrratu elamus ja neid emotsioone ja mälestusi ei saa keegi sinult võtta.

Kuidas leidsid tee Jooks on lahe väljakutseni ja millal see oli?

Kuidas ja miks ma sattusin Gätly blogi lugema, seda ma enam ei mäleta. Küll aga seda, et aasta oli siis 2019 ja oli mai kuu. Olin selleks ajaks enam-vähem regulaarselt kepikõnniga tegelenud umbes 10 aastat. Eelneval aastal olin muutnud põhjalikult oma toitumist, kaotanud kaalu ja uurisin tavaliste inimeste (mitte sportlaste) lugusid, kuidas alustada jooksmisega.

Mis olid esmamuljed, mõtted?

Juunis esitas Gätly väljakutse, et alates juulist 2019 peaks iga päev vähemalt 5km jooksma või kõndima ning ma otsustasin ka väljakutse vastu võtta. Alustasin omaette, liikusin igapäevaselt, tegin pildi, salvestasin omale ja lisasin kommentaarid. Ju mul polnud kohe julgust grupiga liituda, et äkki ikka ei viitsi iga päev jne. Kui kõik juuli päevad said tehtud, siis augustis juba julgesin postitada väljakutse gruppi ja nii see on läinud. Natuke mai lõpuni ja juuni ning saabki neli aastat täis.

Mis Sind motiveerib kõige enam väljakutse juures?

Kindlasti parim punt-seltskond-naiskond-meeskond-kaaskond on Jooks on lahe väljakutse grupis. Sõbralikud, heatahtlikud, toetavad ja julgustavad kommentaarid igapäevaselt virtuaalselt. Ja üliäge on Jooks on lahe liikmetega reaalselt erinevatel üritustel üle Eesti kohtuda ja kallistada. Väljakutse on liitnud paljud võõrad inimesed sõpruskonnaks, kes omakorda koos erinevaid retki ja matku ja koosviibimisi korraldavad.

Kuidas on Jooks on lahe kogukonnaga liitumine sinu senist elu mõjutanud? Kas pead kogukonda ja sealt tulenevat motiveerimist ja tunnustamist oluliseks?

Minu elu on kogukond positiivselt mõjutanud. Vahel on vaja kellegi julgustavat lauset või imearmast emotikoni pildi juures. Tihtipeale on oma rõõmu jagamine kellelegi teisele rõõmuks osutunud. Väga tugevalt on tunda kogukonna toetust, kui külma ja tuulist ilma kiruda.

Kas Sul on mõni naljakas seik seoses väljakutsest osavõtmisega?

Pole miskit naljakas seik, aga paaril korral olen oodanud südaöö saabumist, et õigel kuupäeval kõnniring ära teha, sest on teada, et järgnevad tunnid kuluvad lennujaama jõudmiseks ja lendamiseks soojale maale.

Mis on kõige eredam ja soojem mälestus Jooks on lahe kogukonnaga seoses?

Säravaim täht on Reigo. Teda jälgides saab olla kindel, et kõik on võimalik. Püstita eesmärk ja liigu samm-sammult selle suunas.

Eelmisel aastal sain väga mitmete tüdrukute ja poistega kokku Ülemiste ja Rakvere ööjooksudel. Mälestuseks soojad kallistused ja meeleolukad fotojäädvustused.

Kellele soovitaksid Sina eelkõige väljakutsega liituda?

Väljakutsega võiksid/peaksid liituma need inimesed, kes aegajalt vajavad julgustust ja toetust, et regulaarselt liikumisega tegeleda. Kõige raskem on ju jõuda välisukseni, sealt edasi saab hakkama. Mulle väga meeldib, et grupis uusi liitujaid tervitatakse ja motiveeritakse.

Mida igapäevane liikumine Sinu ellu toonud on? Mis on muutunud?

Mulle meeldis mõte, et liikumine on tervise ja ilu pant. Iluga on kuidas on, aga täna tahan lisada, et tervisele on kindlasti kasulik mõõdukus. Unistus jooksmisest on mööda läinud, täna olen väga rahul kõndimisega. Ja kõndimise üritused on viinud mind avastama Eestimaad ja kogema eriilmelisi elamusi.

Mis oleks üks motiveeriv mõte või tsitaat neile, kes alles mõtlevad kas liituda ka #igapäev5km väljakutsega?

Erinevus seikluse ja katsumuse vahel on ainult suhtumises.

Lõpetuseks jaga palun enda lemmik…

1)           Inimene: minu ema õde (minu kallis tädi Aili)

2)           Muusikapala: ABBA The Winner Takes It All

3)           Raamat: Sarah Morgan Suveotsijad

4)           Podcast: Ööülikool

5)           Aastaaeg: suvi

 

Aitäh Piia, et jagasid oma mõtteid ja soovime Sulle ka edaspidiseks rõõmu liikumisest!
Juba mõne päeva pärast alustab juuni #igapäev5km väljakutse, kui soovid ka liituda, siis pane end juba täna kirja www.jooksonlahe.ee/valjakutse

Shopping Cart