Jõe-ja järvejooks Lasval

Veel eelmisel päeval ei olnud ma 100% kindel kas lähen laupäeval starti. Dilemma oli selles, et samal päeval oli ka pesamuna sünnipäev ja pidin oma peas kõik nii ära planeerima, et ei jääks ajahätta. Mees utsitas ka ikka takka, et käi jooksmas ära, küll kõik laabub.
Niisiis sai õhtuks otsus vastu võetud- lähen!

Mõnus hasart on tekkinud, et tahaks ikka kõik üheksa jooksu läbi teha. Kuidagi ei raatsi ühte jooksu vahele jätta. Tahaks sarja lõpuks ikka kõik üheksa linnukest kirja saada 🙂

Hommikul ärkasime kell 8:00 ja laulsime sünnipäevalapse ülesse, siis tormasin kringlit küpsetama ja samalajal koristasin.
Kell 11:00 olin valmis kodust startima. 20 minutit enne starti olin kohal- esimest korda elus Lasval 🙂 (hiljem, õhtul siiski selgus, et olin aastaid tagasi õel külas käinud, kes elas toohetk just Lasval :P)

Kohale jõudes oli ilm väga ilus, hetk hiljem aga hakkas selgest taevast vihma sadama, ma täitsa nautisin. Olin pikema jooksujaki ka igaksjuhuks kaasa võtnud, et peale võistlust peale tõmmata, nüüd kulus see ära küll.

Imestasin hirmsasti, et seekord oli võistluskeskus ikka väga suurejooneline- lastele batuudid, müügitelgid jne. siis meenus, et kuskil oli kirjas, et Lasval on laat ja see tundus tõesti rohkem laada moodi kui kohaliku jooksuvõistluse moodi 🙂
Otsisin siis edasi, et leida tuttav stardikaar ja numbritelk aga esialgu ei leidnud midagi. Juba kahtlesin, et olen valesse kohta tulnud aga kuna jooksjaid tee äärde jagus siis tundus ikka õige koht olevat. Ühe tuttava, rohelise putka siiski leidsin, seal oli meeletu järjekord ja paar tuttavat nägu, jooksin lähemale ja uurisin kus start on ja kust numbri saan…..tuli edasi liikuda. Lõpuks jõudsin põllu teise otsa ja seal oli ka stardikaar.

Võtsin oma numbri ja tormasin tagasi WC järjekorda, 5 min. enne starti olin stardiks valmis. Kristi oli ka kohal, kes tuli Ööjooksule soojendust tegema. Oi, kuidas oleks ise ka tahtnud ööjooksule minna 🙁 aga kuna poja sünnipäev oli täpselt samal päeval siis jäi ära.

Abikaasale, kes mu starti tõi, ütlesin, et tund aega jooksen ja siis kohe kodu tagasi külalisi vastu võtma.
Niisiis, tundus, et mul oli seekord isegi eesmärk 😀
Kuigi vahetult enne starti sain teada, et raja pikkus on 12km, ma ei tea kust mina selle 11 km võtsin. Ühesõnaga tuli nüüd üks kilomeeter tasa joosta 😛
Ok, see ei ole midagi hullu, keegi ütles, et Lasva kodulehel oli üldse 7km raja pikkuseks öeldud, see võis küll mõnele algajale pettumuseks olla.

Raja profiiliga ma kursis ei olnud aga Kristi teadis rääkida, et 12 km peale on 50 tõusumeetrit- uhh, tõotas tulla kergem jooks 🙂 See võttis enne starti veel pingeid maha (kui neid üldse oli)

Start oli heinamaalt ja natuke kulgemist ning jätkasime kergliiklusteel, seda jagus päris pikalt ja sai kohe mõnus endale sobiv rütm leitud. Enamasti langesime.

Allikas Võrumaa Spordiliit

Enesetunne oli üllatavalt hea ja selle najal sai tempot järjest tõstetud, seekord lasin endast vähesed mööda, rohkem noppisin ise.
See on hea tunne kui saad aru, et oled tempovalikuga täppi pannud.

Vahepeal oli hetki kus kõhus hakkas pistma ka aga see oli selline pistmine mille pärast ei pidanud tempot alla laskma vaid tuli lihtsalt edasi kulgeda ja oodata millal pistmine ise üle läheb, seda on ennegi olnud.
Joogipunktis kosutasin ennast veega, võtsin väikse lonksu sest ega väga ei janutanudki.

Peale joogipunkti sain veel mõned jooksjad kätte, tõusudel olin tubli ja paljud seljad tulid lähemale.
Paar kilomeetrit enne lõppu tundsin jooksutossus ebameeldivat hõõrumist, tunne oli täpselt selline, et varbaküüs on ära tulnud ja uitab varvaste vahel 😀 Hiljem selgus, et nii oligi, rändav küüs oli ühte varvast natuke veristanud 😀

Umbes 2km enne lõppu läksin kahest tüdrukust mööda ja natuke hiljem läks üks tüdruk minust mööda ning võtsin talle sappa, vaatasin kella ja tundus, et tunniga ikka ära ei jookse 🙂 Proovisin küll tempot tõsta aga….

700m enne finišit keerasime heinamaale ja seal oli üsna raske tempot tõsta, jalad muutusid pakuks all, konarlik viljapõld oli tõeline katsumus. Finišikaar oli nii lähedal aga veel tuli teha tagasipööre, et lõpuks aeg lukku saada.
Olingi finišis…ajaga 1:02:41
Üldkoht 85
N30 koht 8
Keskmine pulss 172

Finiš (Allikas Võrmaa Spordiliit)

Minujaoks on kordaläinud jooks see kui enesetunne on hea ja olen tempo õigesti valinud.