Ära proovisin!

Kaks korda on mul ebaõnnestunud intervalltreening. Olen koguaeg hoogu võtnud, et lõpuks siis ära proovida. Eile juhtus nii, et K ei saanud minuga jooksma tulla ja nii ma siis otsustasin, et proovin lõpuks ära.
Pulsikell oli mul eelmisest katsetamisest juba ära seadistatud. Plaanis oli siis joosta nii, et esimesed 2min. täis vungiga (ärge pange tähele, mulle meeldib asjadele oma nimesid anda:P) ja 2min. taastun.

Alguses sörkisin u. 500m ja siis andis kell märku, et aeg on liduma hakata. Panin siis nii kuidas jaksasin aga ega ei jõudnud väga minna, vaatasin muudkui aga pulsikella, et mis see pulss näitab- üle 160 oli väga raske saada.

Näost juba päris punane ja pulss näitas ikka 158. Raske oli! Mõtlesin juba loobumisele aga andsin endale ikkagi veel võimaluse.
No ja siis järgmised 2 minutit taastusin, pulss langes ilusti 130 peale. Mingi kaks kilomeetrit oli üsna sama teema- samad numbrid, sama enesetunne. Edasi läks juba mõnusamalt, sain vist lõpuks keha soojaks, kui oli vaja tempot tõsta, jooksin ikka täie rauaga ja sain isegi 170 kätte ja taastavas tsoonis alla 140 enam väga ei läinud. Igaljuhul teine pool jooksust oli palju nauditavam kui esimene pool. Kuigi jah pulss oli ju palju kõrgem.

Ju vist oleks pidanud kauem soojaks jooksma. Jälle sain targemaks 😉
Järeldus… järgmine kord teen pikema soojenduse ja enne võistlust tuleb ka ikka kõvasti sooja teha, enne kui stardipauk käib…

6km. oli joostud kui gepsul sai patarei tühjak. Õnneks juhtus see trennis, mitte laupäevasel võistlusel.

U. 2,5 km enne lõppu sörkisin koju, siis andsid küll jalad tunda, just sääred hakkasid pakitsema. Kodus venitasin kohe isuga 😀 Isegi jooksu ajal tundsin, et minu laupäevane puude riitapanek andis ikka veel kannikatel tunda. Kes siis selle peale tuleb, et pärast puude ladumist venitada 😀
Peale jooksu venitasin igaks juhuks eraldi veel tuharalihaseid ka 😀

Täna ei tunne midagi 🙂 Ju sai hästi venitatud…

Aga järve ring sai üllatavalt kiiresti läbi. Kokku jooksin 10 km ja aega kulus 1:01

Emotsioonid?
Täitsa normaalsed, vist isegi proovin veel. Järgmine kord teen kindlasti pikemalt soojendust ja võibolla valin ka teise raja, näiteks staadioni. Järve rada oli mõnes kohas üles-alla, kui oli vaja taastuda siis sattusin just mäest ülesse minema ja taastuda oli väga raske 😛

Üllatuseks avastasin, et intervall treening ja fartlek polegi päris sama asi 😛
Seega järgmine kord tahan proovida staadionil fartleki ehk lõigutrenni. Vot! Nalja hakkab saama….

Jälle ma avastasin, et mul on veel niii palju õppida …

Shopping Cart