83.Suurjooks Ümber Viljandi Järve

Hommik algas külma higiga, nägin kohutavat und aga see selleks…peale hommikusööki hakkasin oma riietuse peale mõtlema. Ilmateade lubas päris sooja ilma ja arvasin, et täna lähen lühikeste riietega. Igaksjuhuks lisasin komplekti ka pika säärega sokid. Riided panin kohe selga aga tagavaraks panin kotti siiski ka pikkad riided.
Viljandisse jõudsime varakult- 10:35. Pärast seda kui olime numbrid ( 935) kätte saanud, läksime autosse sooja kuna tuul oli päris kõva. Ma ikka ragistasin ajusid, kas minna lühikese särgiga või pika särgiga, otustasin siiski pika kasuks ja kinnitasin numbri pluusi külge.

Kuna meil oli tund aega stardini siis otsustasime Ingega pikema soojenduse teha, soojenduselt tagasi jõudes olin korralikult higine ja jälle ma kahtlesin kas jätta ikka pikk pluus.
Stardini oli 10 min. otsisime Ingega omale õige stardikoha ja jäime ootama. Põnev oli jälle tagasi olla. Ilm oli küll sama tuuline kui eelmisel aastal, soojakraade küll vist nats rohkem. Eelmisel aastal olin stardikoridori lõpus, nüüd pigem ikkagi eespool 🙂
Rada oli tuttav ja ei mingeid ootamatuseid. Esimesed kolm kilomeetrit kulgesin massiga, asfaldil proovisin oma tempos püsida (4:50 min/km) aga suht raske oli, mina olin see kellest koguaeg mööda kihutati 🙂 Enne teist vahefinisit hakkas mul kohutavalt pistma, tõmbasin nats tempos tagasi ja püüdsin mitte oma valutavale kõhule mõelda. Joogipunkti teenuseid ei kasutanud, janu ei olnud ja distants ka lühike. 
Kasutasin sama marsruuti, mis eelmiselgi aastal ehk siis alguses majade vahelt hiljem asfaldit mööda ja silla juurest ei keeranud ma pori sisse vaid valisin puhtama tee. Ühesõnaga ma ei kasutandu ühtegi otse teed.
Pool maad oli joostud ja mul oli ikkagi suht kehva olla, pistis igaltpoolt, ma ei saanud oma rütmi kätte. Kõigele lisaks tuli see kõige kohutavam mägi sellel distantsil ja no ega mina ju ei kõnni, panin ikka joostes ülesse aga see pani veel suurema põntsu, hakkas veel rohkem pistma, tempo langes.
Tol hetkel mõtlesin vaid, et suudaks ma tempot hoida ja läheks valu ära. Juba oligi lõpuni jäänud kolm kilomeetrit, teadsin, et kohe kohe on suur langus ja saan puhata. Laskudes avastasin, et tossu nöör on kuidagi lõdvalt ja kartuses, et enne finisit tuleb täitsa lahti, peatusin korraks, et sõlm kinni siduda.
No ja siis tuli kuskilt ka power, andsin endast kõik, isegi valu oli kadunud, ei tahtnud tempot alla lasta ja pingutasin lõpus täiega. Olin ju tulnud kindla eesmärgiga oma eelmise aasta ajale(1:02:16) ära teha.
Ma ei vaadanud joostes kordagi aega, vaatasin vaid tempot ja see andis lootust, et võimalus on eelmise aasta aeg ületada.
Finis oli lähedal, vaatsin tabloole, mis näitas 1:00:5….midagi. Väike kripeldus jäi, et number oleks ju palju ilusam olnud kui see oleks alla tunni tulnud aga mis tehtud see tehtud, ma olin päris läbi omadega…
Ma olin ikkagi väga rahul!Tegin ju eelmisele aastale ära 🙂
                                                           

83.Suurjooks Ümber Viljandi Järve medal
                          

5min. pärast finišit, punane nagu vähk 😀

Minu aeg: 1:00:56
Üld koht 1153
Vanuseklassi koht 59
Minu keskmine/max pulss 173/185
Minu keskmine/max tempo 05:16/03:58

Praeguseks on enesetunne hea, homseks otsustan kas ülehomme Tam
ula järvejooksust osa võtan aga arvan, et võtan 😉 Iseasi kas endast maksimaalse annan, võibolla teen trenni mõttes läbi, eks paistab 😉

Kuigi mul on nendest lühikestest jooksudest kõrini, ootan juba Tartu jooksumaratoni (23 km)
Tean, et nüüd tuleb natuke pikem taastumine enne kui Tartut jooksma lähen, ikkagi kolm võistlust üsna järjest…

Eks ma hoian teid kursis 😉
 

Shopping Cart