12. Pulli järve jooks

Selle postituse pealkiri võiks vabalt olla ka “Mida kindlasti vältida ,et järgmisel päeval jooks õnnestuks- õppige minu vigadest!”
No minul ei olnud tegelikult häda midagi aga tütre jooksu keerasin küll kihva….
Tegelikult ma ju tean väga hästi, et tund aega võistlust ei ole mõistlik kõht liha täis süüa. No minu mõte oli see, et mina võin ükskõik, mis lollusi teha, selajuures näiteks öösel mitte magada, mina jooksen selle jooksu ikka ära. Aga ma ei tea miks ma lubasin tütrel samamoodi teha. Oleks võinud ju teda päeval mitu korda magama sundida aga….
Ja siis tund enne väljasõitu kühveldasime ka veel uhkelt kõik enda kõhud sašlõkki täis. No kus on mõistus?
Igaljuhul sai Getrin õpetliku õppetunni. Ja mina suure ämbri täie süümepiinu 🙁

Jaanid Kaarnapalu talus

24.06 hommik algas küll hilja aga uneaega jäi selgelt liiga väheks(tavalise 9-10 tunni asemel) samas sellest polnud midagi, sest stardiaeg oli ka hiline ja ees oli veel terve pikk päev. Eks see hommik selline pikaldane oli, sai niisama jalad seinale visatud ja terrassil päikse käes lesitud 🙂 …ja süüa, ohtralt süüa 😀
Täiesti teadlikult lubasin sel Jaanipäeval endale rohkem süüa. Lubasin endal patustada 🙂
Tegelikult ei saanud ju vabanduseks tuua ka seda, et küll ma need kalorid võistlusel nulli jooksen, see söömine oleks tähendanud vähemalt kahte täispikka maratoni 😀 No see selleks, vahel ju võib…ja jätame selle.
Kui esialgu oli minu külaliste seas võistlusele tulijaid päris palju, siis lõpuks kui minema hakkasime, olime Kristiga kahekesi, pluss Getrin 🙂

Kohal Pulli järve ääres

Selles polnud kahtlustki, et ilm tuleb taaskord ilus.
Kohale jõudsime ilma viperusteta, võtsime oma stardinumbrid ja hängisime niisama. Tegime Kristi ja Getriniga soojendusvõimelemise ka kaasa.

Allikas: Võrumaa Spordiliit. Soojendusvõimlemine

Seekord oli stardikoridor jagatud gruppideks, esimesed 150 võistlejat said esimeste seas minema ja teised järel.
Me olime Getriniga küll esimeses grupis aga teadsin kohe, et me jääme teistele jalgu.
Kodus käis korra arutelu ka selle üle, et just Pulli järve jooksul oleks reaalne võimalus Getrinil mulle ära teha. Mina, väsinud, magamata, kõht lihast punnis 😀 Ideaalne võimalus! Ütlesin talle ka, et kui tunned pane ees minema aga toohetk ma ei mõelnud, et tegelikult olin ma teinud kõik selleks, et see jooks tütrel ei õnnestuks 🙁
Tegelikult oli tütar samamoodi väsinud, magamata ja kõht peotoitu täis.

Allikas:Võrumaa Spordiliit. Start!

Juba esimestel meetritel sain aru, et täna tuleb üks tagasihoidlik jooks. Hoidsin nagu ikka ennast paar meetrit Getrinist eespool, et tal oleks nö. jänes ees keda püüda. Enamus ajast mul oligi pea kuklas, et vaadata kaugel ta on ja et väga palju inimesi meie vahele ei tuleks ja kui vaja lasin jälle tempo alla ja ootasin.
Tundsin raja ääres segaduses olevaid inimesi, kes jälgisid mind, et mida krdit see naine teeb, sörgib ja lohistab jalgu ning vahib koguaeg selja taha 😀 Kuulsin lausa kedagi hüüdvat:”No mida ta vaatab, jooksku!” 😛
Ma vaatasin aga, et tütar kaugele maha ei jääks ja püüdsin mingitki tempot teha aga päris tirida ju ka ei saa. Kui ikka ei jaksa siis ei jaksa….

Allikas:Võrumaa Spordiliit. Teisele ringile minek

Teisele ringile minnes, ergutasid ka abikaasa ja kõige väiksem laps meid raja ääres. Mees oli ka vist korraks unustanud, et ma jooksen siiski Getriniga koos, hõikas midagi sellist, et mida sa sörgid 😛 Ju oli piinlik vaadata, et tema naine longib kuskil rea lõpus 😀
Mul oli siiski tähtis, et Getrin jõuaks tervelt finišsse. Teine ring langes tempo veelgi. Möödujaid ikka jagus.
Kohale me jõudsime aga väga vaevaliselt, Getrin viskas kohe murule pikali ja nõudis juua. Ja just siis kui seda on hädasti vaja, ei leia, otsisin tükk aega joogipudeleid aga mida ei ole seda ei ole….
Lõpuks leidsin selle käru üles kus vett ja saiakesi jagati. Jooksin pudeliga ruttu Getrini juurde, et ta saaks ennast värskendada.

Allikas:Võrumaa Spordiliit. Finiš

Näha oli, et tütrel oli raske, pisarad tulid lausa silma. Turgutasin teda väheke ja liikusime oma seltskonna juurde.
Eks see oli õppetund meile mõlemile.
Muidu oli tore jooks, ilm oli super, rada üks lahedamaid, kergemaid selles sarjas. Kurb, et seekord nii läks.
Aga juba järgmine nädal on Rõuge maraton ja sedapuhku peab tütar leppima sellega, et jookseb üksi ühe jooksu. Mina siis kõige pikemal distantsil ja tütar lühemal.
Pulli järve jooks numbrites:
Aeg: 41:58.3
Tempo: 5:59/km
Distants:7,2 km
Keskmine pulss 152
Kalorkulu 376 kcal

Alati kohal! Null puudumist!
Puhkus
Shopping Cart